انواع روش‌های انجام پروژه‌های طراحی سایت در شرکت‌های طراح وب

شرکت‌های طراح وب مختلف به روش‌های متفاوتی پروژه‌های طراحی سایت مشتری را انجام می‌دهند که هر سبک مستلزم روش هزینه‌کرد خاص خود است.

راه‌اندازی سایت توسط خود مشتری به‌صورت سرویس آنلاین سایت ساز ویزاردی

بعضی دیگر شرکت‌های طراح وب، سرویسی آنلاین راه‌اندازی کرده‌اند، که خود مشتری، بدون نیاز به دانش فنی خاصی، با طی کردن یک ویزارد چندمرحله‌ای، وب‌سایت خود را سفارش می‌دهد و مبلغ آن را هم آنلاین پرداخت می‌کند و ظرف یکی دو ساعت صاحب سایت می‌شود. به عبارت بهتر مشتری، بدون مراوده خاصی با شرکت طراح، خودش دامنه‌اش را انتخاب می‌کند، دیزاین سایتش را از بین تم‌های زیبا و از قبل آماده انتخاب می‌کند و سپس با پرداخت آنلاین،‌ صاحب سایتی می‌شود که می‌تواند محتوای آن را شخصی‌سازی و تم آن را سفارشی‌سازی کند. عموماً قیمت این‌گونه سایت‌ها پایین،‌ راه‌اندازی آنها سریع و تمدید مبلغ آنها سالیانه است.

شریک شدن تیم طراح در منافع مالی و سود پروژه و انجام به‌صورت پارتنرشیپ

بعضی دیگر تیم‌های طراح سایت، به شرطی که در سود و منافع سایت شریک شوند، البته نه رایگان اما با مبلغ کمتری نسبت به معمول، حاضر به انجام پروژه برای مشتری می‌شوند. البته به موازات مشارکت در سود و ضرر پروژه، طبیعتاً برای خود حق اظهارنظر قائل خواهند شد و در تصمیم‌گیری حیاتی پروژه دخالت خواهند کرد و گرچه منطقاً باید پروژه را از خود بدانند اما صددرصد در استخدام و تحت فرمان مشتری سفارش‌دهنده اولیه سایت نخواهند بود و بعد از مدتی دیگر فول‌تایم روی پروژه کار نخواهند کرد و پروژه‌های دیگر را خواهند پذیرفت. عموماً هزینه تمام‌شده این سایت‌ها زیاد شده و راه‌اندازی آنها بسیار زمان خواهد برد.

طراحی سایت به‌صورت یک پروژه با مبلغ و مدت‌زمان محدود مشخص‌شده

ما در داده‌ورزان، نه در پروژه شریک می‌شویم و نه نرم‌افزار آماده یا قالب از پیش طراحی‌شده در اختیار مشتری می‌گذاریم. بلکه کار را به‌صورت پروژه‌ای انجام می‌دهیم و برای هر مشتری،‌ متناسب با نیاز سلایقش، طراحی اختصاصی می‌کنیم. لذا ارزیابی اولیه دقیقی از پروژه انجام می‌دهیم و به لطف خدا، در قالب پیش‌فاکتوری دقیق اعلام زمان و هزینه خواهیم کرد و مطابق با آنچه در چندین سال گذشته رخ داده، بدون کوچک‌ترین تجاوز از محدوده‌ها،‌ طی همان مدت‌زمان و با همان مبلغ اعلامی کار را به اتمام می‌رسانیم و تحویل مشتری رضایتمند و خوشحالی می‌دهیم که ابراز می‌کند آنچه می‌خواسته را تحویل گرفته است. انجام پروژه چندین هفته بیشتر به طول نمی‌انجامد.

برچسب ها: بدون برچسب
0

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *