اصول و قواعد شرکت الوند در قیمت دهی پروژه‌های طراحی وب

ما رعایت و پایبندی تمام به اصول و قواعد زیر را بر خود لازم می‌دانیم و زیرساخت‌های وفادار ماندن به این تعهد را هم به لطف الهی،‌ فراهم ساخته‌ایم.

قائل بودن تمایز بین پول سفید و پول سیاه!

به قول کسبه قدیمی بازار، که مهم‌ترین دارایی خود را به‌حق، اعتبارشان می‌دانستند، به لطف خدا، سر سفره پدر و مادربزرگ شده‌ایم و نان حلال خورده‌ایم و بین پول سفید و پول سیاه تفاوت قائلیم. فهمیده‌ایم که اگر کاری که برای مشتری انجام می‌دهیم به علت بروز خطا یا کم‌کاری یا بی‌کیفیتی از سمت ما، مورد رضایت باطنی وی واقع نشود و دردی را از او دوا نکند و برایش مفید واقع نشود، پولی که از گرفته‌ایم سفید نخواهد بود و به ما سودی نخواهد رساند و روزگار ما را سیاه خواهد کرد. باور کرده‌ایم نزدیک‌ترین راه به موفقیت و سودآورترین روش کسب‌وکار، درستی و صداقت و خدمت و تعهد به کیفیت است و فطرت‌های پاک مردم و مشتریان، به خوبی و بسیار قوی، بین محصول و خدمات باکیفیت و بی‌کیفیت فرق خواهد گذاشت و در بلندمدت، این کسب‌وکارهای درستکار هستند که ماندگار خواهند شد.

قیمت‌دهی بر اساس پروژه، نه جیب مشتری!

آنچه برای ما مهم است، ابعاد کار و دامنه تعاریف پروژه مشتری است که البته میزان بزرگی یا کوچکی انتظارات مشتری از سایتش، در بالا رفتن یا پایین آمدن قیمت کار او مؤثر است. لذا ما کاری به عرض و طول تشکیلات مشتری، میزان شهرت یا صاحب نامی برند او، دامنه سود یا درآمدها و دارایی‌های او و در یک کلمه ابعاد جیب و میزان توان پرداخت او نداریم. ای‌بسا که برندی صاحب‌نام یا تشکیلاتی ثروتمند پروژه‌ای کوچک بخواهد و ای‌بسا یک شخص بدون اسم‌ورسم قبلی، وب‌سایتی بزرگ و پر از قابلیت تقاضا کند. ما ابعاد کار و زحمتی که برای پیاده‌سازی سایت بایست متحمل شویم را می‌سنجیم و البته شأن مشتری و برند او و سطح انتظارات و توقعاتش را در نظر می‌گیریم اما اینکه پروژه واحد را، به دو مشتری، دو جور اعلام قیمت کنیم، غیراخلاقی می‌دانیم و این کار را نمی‌کنیم.

عدم تقاضای زمان و هزینه اضافه از مشتری!

بر خود لازم دانسته‌ایم وقتی پروژه را می‌سنجیم و تخمین زمان و هزینه اعلام می‌کنیم، سعی کنیم تحت هیچ شرایطی در آینده و حین اجرای پروژه، اضافه‌زمان یا اضافه‌هزینه از مشتری تقاضا نکنیم. زیرا این مهم را حق مشتری میدانیم که بتواند روی بودجه و زمان خود برنامه‌ریزی کند و ارتکاب به این عمل زشت را، خلاف اخلاق کسب‌وکار می‌دانیم. بر همین اساس با تلاش فراوان زیرساخت‌هایی را به وجود آورده‌ایم که مطمئن شویم تمام ابعاد پروژه برای ما روشن شود و مکانیزم‌هایی را ساخته‌ایم که محاسبات ما نظام‌مند و سیستماتیک باشد تا امکان بروز خطا و فراموشی و نسنجیدگی، حتی‌الامکان، سهواً یا عمداً، پیش نیاید. تنها موارد مشمول تقاضای اضافه‌هزینه آتی، مواردی است که مشتری خودش هم قائل است روز اول و در فرایند نیازسنجی ما مطرح نکرده و به‌تازگی بروز کرده است.

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *