بعضی شرکت‌های طراحی سایت می‌گویند سایت را از صفر برنامه‌نویسی می‌کنند. مجموعه الوند چطور؟

اولاً در کمال خجالت، دروغ می‌گویند و برنامه‌نویسی از صفر برای شما نمی‌کنند و ثانیاً ولو این کار را انجام بدهند هم، کاملاً اشتباه و محض خطاست.

زیرا در عالم نرم‌افزار هرگاه سیستمی از صفر برنامه‌نویسی اختصاصی شود، علاوه بر تلف شدن زمان و هزینه سنگین، شما اولین استفاده‌کننده آن خواهید بود که قطعاً شاهد باگ‌های بسیار و مشکلات فراوان و پیش‌بینی‌های انجام‌نشده و ضعف امنیت و نپختگی رابط کاربری و … خواهید بود.

در مورد وب‌سایت‌های اطلاع‌رسانی یا حتی فروشگاه اینترنتی، مگر سایت شما چه کارکرد خاص چنان متفاوتی با دیگر سیستم‌های مدیریت محتوا دارد که لازم باشد پروژه شما از صفر و مختص شما کد زده شود؟! بله! تنها چیزی که واقعاً باید اختصاصی مشتری کارکرد گرافیک سایت و هویت بصری و قالب طراحی و تم دیزاین است که طبیعتاً از یک مشتری به مشتری دیگر باید فرق می‌کند و باید یونیک باشد و طبیعی است که کاملاً مطابق با میل مشتری و طیف مخاطبین او و زمینه موضوعی سایت او کار شود که ما هم در مجموعه الوند، قالب گرافیکی سایت را کاملاً سفارشی مشتری و از صفر طراحی می‌کنیم.

اما مگر در سایت شما، مکانیزم افزودن منو به منوهای سایت، درج خبر، موتور جستجوی داخلی سایت، فرم ساز الکترونیک، مکانیزم بررسی کامنت ها و … چه تفاوتی با چنین کارکردهایی در دیگر سایت‌های اطلاع‌رسانی دارد و یا افزودن کالا، طبقه‌بندی و دسته‌بندی چند سطحی محصولات، مقایسه مشخصات فنی کالا به کالا، افزودن به سبد خرید، مراحل پرداخت و …. چه تفاوتی با چنین امکاناتی در دیگر سایت‌های فروشگاهی دارد که لازم باشد برای شما برنامه‌نویسی از صفر صورت پذیرد؟!

تنها زمانی توجیه دارد پروژه‌ای برنامه‌نویسی اختصاصی از صفر شود که نیاز شما، هیچ‌گونه مطابقتی با نیاز دیگران در آن زمینه نداشته باشد و مطمئن باشید هیچ شرکت نرم‌افزاری قبلاً چنین سامانه‌ای را برای پوشش نیاز عموم مشتریان، یک‌بار برای هزار مشتری، هزینه سرشکن‌شده، باگ گرفته‌شده، تنوع نیازهای پیاده شده، انجام نداده باشد. مثلاً وقتی شما بخواهید سایتی ایده محور یا استارت آپی پیاده کنید که قبلاً دنیا شاهد چنین سایتی نبوده است.

جالب است که این قواعد را خود شرکت‌های طراح مدعی برنامه‌نویسی خاص‌منظوره بهتر می‌دانند و همان‌ها که با سوءاستفاده از اطلاعات کم عموم مردم، برنامه‌نویسی از صفر را یک مزیت سفارشی جلوه می‌دهند، در عمل هرگز برای هر مشتری همه‌چیز را از صفر نمی‌نویسند زیرا اصلاً صرفه ندارد و نشدنی است. بلکه یک‌بار سیستم سایت ساز یا نرم‌افزار مدیریت محتوای خود را در شرکت خود برنامه‌نویسی کرده‌اند و صرفاً برای هر پروژه طراحی سایت تم عوض می‌کنند وگرنه هر پروژه طراحی وب‌شان باید بیش از یک سال زمان ببرد!

در واقع این‌گونه شرکت‌ها به جای اینکه به اشتباه فاحش خود در برنامه‌نویسی سیستم مدیریت محتوا با ذهن معیوب مهندسی و معماری نرم‌افزار ضعیف ایرانی اعتراف کنند و راستش را بگویند که چرخ را از نو اختراع کرده‌اند آن‌هم چرخی که یک‌هزارم ظرایف سیستم‌های مدیریت محتوای رایگان معادل بین‌المللی خود را ندارد، متوسل به چنین فریب‌هایی می‌شوند تا مشتری را از رفتن به سمت اوپن سورس‌های معتبر و معروف جهانی بازدارند.

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *