آیا وردپرس امنیتی پایین ندارد؟ آیا در تعداد بازدیدهای بالا کم نمی‌آورد؟ آیا در تعداد اقلام محتوایی بالا کند نمی‌شود؟

هم بله و هم خیر! در واقع باید از خود بپرسیم حرف از کدام وردپرس است؟! اگر منظور از وردپرس، روشی است که بسیاری تیم‌ها یا فریلنسرها یا شرکت‌ها به نیت آسانی کار خود و عدم متحمل شدن زحمت، به نیت رایگان چیزی را گرفتن و سریع و غیراصولی برای مردم بی‌نوا سایت راه‌اندازی کردن سراغ آن می‌روند، بله. چنین وردپرسی که از پلاگین‌های نال شده پر است و روی سرورهای غیراختصاصی برای کانفیگ وردپرس راه‌اندازی شده و هسته و پلاگین‌ها بعد از تحویل سایت به مشتری به‌طور منظم آپدیت سورس را دریافت نمی‌کنند، البته که ناایمن، کند و ضعیف است!!!

اما در مورد وردپرس به روش داده‌ورزان، که تمامی پلاگین‌ها خریداری شود، تم از صفر اختصاصی مشتری طراحی شود و روی بهترین دیتاسنترهای اروپا با کانفیگ‌هایی که کاملاً متناسب برای بالاترین بهره‌وری وردپرس است، راه‌اندازی شود، شما هم مثل دیگر جهانیان، وردپرس را ایمن‌ترین، سریع‌ترین، خوش‌دست‌ترین و قوی‌ترین سیستم مدیریت محتوای دنیا خواهید یافت.

می‌دانیم که از دیگر شرکت‌ها درباره وردپرس چه شنیده‌اید:

 • می‌گویند چون وردپرس متن‌باز است و سورس آن به آزادی در اختیار همه هکرهاست لذا می‌دانند داخل آن چه خبر است و راحت هک می‌شود درحالی‌که سی‌ام اس داخلی ما چون سورسش در اختیار هیچ‌کسی غیر ما نیست پس ایمن‌تر و مطمئن‌تر است!!!
  • این مغلطه بزرگ مانند آن است که ادعا کنیم یک فضای بزرگ چند صد مترمربعی با دیوارهای شیشه‌ای و نورافکن‌های متعدد که مثل روز آن را روشن کرده‌اند و چشم‌های ۲۱۰۰۰ توسعه‌دهنده که داخل آن را دائما نگاه می‌کنند بیشتر از پر از سوسک و حشره و آلودگی است نسبت به یک زیرزمین دربسته تاریک و نمور که سال‌هاست در آن باز نشده است!!!
  • علت زوم هکرها روی وردپرس همین است که موفق شده 35٪ وب‌سایت‌های دنیا را بگیرد و هکرها انگیزه‌ای ندارند که عمر خود را صف بررسی سامانه‌های سایت سازی داخلی بکنند که نهایتاً 1000 وب‌سایت با آنها راه‌اندازی شده است!!!
  • اما از سوی دیگر به علت همین تلاش‌های دائمی هکرها، تمامی باگ‌ها و خطاهای وردپرس متن‌باز شفاف سال‌هاست گرفته شده و توسط اکوسیستم بزرگ آن هرلحظه پچ جدیدی برای باگ به‌تازگی کشف‌شده ارائه می‌شود که به‌شرط دریافت آپدیت‌ها (همان اصل بسیار مهمی که میان وردپرس کاران ایران مفقود است) بسیار ایمن‌تر از سامانه‌های داخلی خواهد بود که پر از راه نفوذ و شعف‌های امنیتی پچ نشده هستند.
 • می‌گویند وردپرس در تعداد بالای اقلام محتوایی و بازدیدهای زیاد کم می‌آورد!
  • این هم مغلطه‌ای بزرگ است. ما در مجموعه الوند به جرئت و با قاطعیت این ادعا را رد می‌کنیم. زیرا قطعاً خودروهای خارجی هم در سرعت و هم مصرف سوخت بهینه‌تر از خودروهای ساخت ایران هستند!
  • معتبرترین و پربازدیدترین سایت‌های خبری و اطلاع‌رسانی و دولتی و فروشگاهی دنیا روی این اکوسیستم است. آخر چطور ممکن سهم وردپرس نسبت به دیگر سامانه‌های جهانی بسیار بالاتر باشد اما وقتی بازدید بالا رفت یا دیتا زیاد شد کم بیاورد؟!!
  • بله البته آن وردپرس ایران که درست تنظیم نمی‌شود و کانفیگ اصولی ندارد و پلاگین های نال شده پر از درب پشتی و راه نفوذ روی آن نصب شده آن‌هم با راه‌اندازی روی سرورهای غیر بهینه و دیتاسنترهای داخلی ایران که اختیار اینترنت خود را هم ندارند، کند و ناکارآمد می‌شود!
برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *