آیا وردپرس برای راه‌اندازی وب‌سایت ضعیف نیست؟!

وردپرس پادشاه سیستم‌های مدیریت محتوای جهان است و نسبت به سامانه‌های سایت‌ساز ایرانی صدها سر و گردن بالاتر و قوی‌تر است. زیرا در مقام مثال و در مقایسه با سیستم سایت‌ساز داخلی خود ما، که نسبت به سامانه‌های مشابه ایرانی دیگر شرکت‌ها به‌مراتب قوی‌تر بود، می‌توان چنین مقایسه کرد که:

 • اگر سایت‌ساز شرکت‌ها 300 ماژول داشت، وردپرس 28000 پلاگین دارد.
 • اگر 6-7 نفر از پرسنل ما روی توسعه و برنامه‌نویسی سیستم ما کار می‌کردند، وردپرس حاصل مشارکت 21000 برنامه‌نویس از سراسر دنیاست.
 • و اگر طی 10 سال، نهایتاً 1000 وب‌سایت، با سایت‌ساز داخلی ما راه‌اندازی شد در همین زمان، وردپرس موفق شده 35٪ از کل وب‌سایت‌های دنیا را قبضه کند!
 • مانند صنعت خودروسازی یا هواپیماسازی یا دیگر صنایع ما، که متأسفانه مصنوعات داخلی و ایرانی، هیچ مزیت رقابتی و کیفی، نسبت به نمونه خارجی خود ندارند! در صنعت نرم‌افزار هم همین‌طور است و هرگز دانش مهندسی نرم‌افزار ایرانی یک تیم توسعه‌دهنده گوشه یک شرکت در کنج ایران، به گردپای تحلیل و زیرساخت‌ها و استانداردهای نرم‌افزارهای بین‌المللی نخواهد رسید.
 • فقط برای درک موضوع کافی است بدانیم گوگل، سالی 80 بار، الگوریتم‌های سرچ خود را تغییر می‌دهد و بهینه می‌کند! کدام شرکت ایرانی، استطاعت آن را دارد که سالی 80 بار، سورس کدهای خود را مطابق با آخرین تغییرات گوگل به‌روزرسانی کند؟! این در حالی است که اکوسیستم گسترده وردپرس با مشارکت جهانی این کار را انجام می‌دهد.

اما اینکه درباره وردپرس از بعضی متخصصین یا دیگر شرکت‌های طراح وب، بد شنیده باشید، معلول آن است که:

 • یا شرکت و متخصص مذکور به این علت که سی‌ام‌اس خودنوشته ساخته‌وپرداخته ذهن خود را توسعه داده، لاجرم بایست پشت سر معتبرترین سامانه جهانی سخن بگوید که مشتری را بفریبد.
 • و یا واقعاً با وردپرس تجربه خوبی نداشته زیرا در وردپرس عمقی نکرده، آن را بی‌مطالعه عمیق و بی‌رعایت استانداردهای آن بکار گرفته، از پلاگین های نال شده استفاده کرده و تعهدی صرف دریافت به‌روزرسانی‌های مداوم سورس وردپرس و پلاگین‌ها نکرده و لاجرم در چنین فضای معیوبی، برای وردپرس غیراصولی او مشکلاتی هم پیش‌آمده که به وردپرس ظنین و بدگمان شده است.

ما در مجموعه الوند از وردپرس به روشی متفاوت بهره می‌گیریم. البته وردپرس ما همان وردپرس جهانی است، اما اینکه کدام شرکت طراح وب، از بین 28000 پلاگین، از کدام 40-50 پلاگین برای راه‌اندازی وب‌سایت مشتری استفاده کند، از یک شرکت طراح به شرکت بعدی فرق می‌کند. آنچه ما در مجموعه الوند انجام می‌دهیم، کاملاً مطابق با استانداردها و معیارهای جهانی و البته کاملاً مغایر و متفاوت با روشی است که متأسفانه در ایران معمول و مرسوم است!

ما در مجموعه الوند:

 • وردپرس را بعد از 10 سال سابقه عمیق برنامه‌نویسی و تجربه‌ی توسعه یک ابر سیستم نرم‌افزاری برگزیدیم. لذا وقت زیادی را صرف در مطالعه زیرساخت‌ها و شناخت استانداردها و یادگیری اصولی و عمیق این شاهکار جهانی کردیم.
 • بالغ‌بر 19 میلیون تومان، پلاگین های خریداری‌شده‌ای را در سایت هر مشتری به‌رایگان به‌کار می‌گیریم، که توسط مجموعه الوند یک‌بار با هزینه‌ای به‌مراتب بالاتر و به دلار از منابع اصلی با اخذ لایسنس معتبر، خریداری‌شده که اگر مشتری می‌خواست این پلاگین‌ها را، خودش یکی‌یکی و به دلار خریداری کند، معادل ریالی، می‌بایست 19 میلیون تومان پرداخت می‌کرد!
 • آپدیت هسته وردپرس و تمام پلاگین‌های آن را گارانتی می‌کنیم که تمامی پچ‌ها و به‌روزرسانی‌های سورس را از منابع اصلی دریافت کند تا نه‌تنها هیچ‌گاه دچار ضعف امنیتی نشود بلکه حاصل تمام توسعه‌های به‌روز جهانی زیردست شما باشد.
 • وردپرس را چنان امن، خوش‌دست، با پنل مدیریت و شیوه محتوا گذاری متفاوت و زیبا، با زیرساخت فنی سئویی قوی، به مشتری تحویل می‌دهیم که آب در دل ادمین تکان نخورد و فقط، بر تولید محتوای باکیفیت متمرکز شود.
برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *