provided features

ویژگی‌های طراحی سایت حرفه‌ای در مجموعه الوند چیست؟

با امکانات حرفه‌ای طراحی سایت، با قدرت شروع کنین، با سرعت رشد کنین؛ امکاناتی که باید در هر سایت حرفه‌ای وجود داشته باشه.

با توجه به برند و رنگ‌سازمانی مرتبط با کسب‌وکار شما، یک سایت مختص برای برندتان طراحی می‌گردد. رنگ‌های چشم‌نوازی که جلوه خاصی به سایت شما می‌دهد و نماینده کسب‌وکار شما هستند.

واکنش‌گرا یا ریسپانسیو بودن سایت به معنای درست نمایش دادن سایت در دستگاه‌های متفاوت (دسکتاپ و موبایل) می‌باشد. این موضوع یک اصل برای تمامی سایت‌ها به شمار می‌رود.

با اجرای صحیح تکنیک‌ها، سایتی چابک و پرسرعت خواهید داشت که یکی از فاکتورهای افزایش رتبه در گوگل می‌باشد و علاوه بر آن، مخاطبان از تجربه سایت شما لذت خواهند برد.

دسترسی ساده و راحت برای کاربرانی که وارد سایت می‌شوند در راستای زودتر رسیدن کاربر به صفحات مهم فرود که هدف شما و مخاطبانتان می‌باشد. این‌گونه کاربر سریع‌تر به هدفش می‌رسد.

با توجه به طرح‌های طراح مسلط به تجربه کاربری، تمام دیتاهای سایت در بهترین جایی که باید باشند قرار می‌گیرند تا تجربه کاربری خوبی در سایت شما برای مخاطب رقم بخورد تا نرخ بازگشت مخاطب بیشتر شود.

واکنش‌گرا یا ریسپانسیو بودن سایت به معنای درست نمایش دادن سایت در دستگاه‌های متفاوت (دسکتاپ و موبایل) می‌باشد. این موضوع یک اصل برای تمامی سایت‌ها به شمار می‌رود.

طراحی سایت شما به نحوی خواهد بود که در تمام مرورگرها مانند کروم، فایرفاکس، سافاری، اوپرا و ... بدون مشکل و به بهترین شکل ممکن بارگذاری شود تا طیف وسیع‌تری از مخاطبان جذب شما شوند.

دسترسی ساده و راحت برای کاربرانی که وارد سایت می‌شوند در راستای زودتر رسیدن کاربر به صفحات مهم فرود که هدف شما و مخاطبانتان می‌باشد. این‌گونه کاربر سریع‌تر به هدفش می‌رسد.

طراحی سایت شما مطابق قوانین گوگل انجام می‌شود و به این خاطر که شما می‌توانید همیشه سایتتان را به‌روزرسانی کنید، راحت‌تر می‌توانید در نتایج اول گوگل باشید و مخاطب بیشتری جذب بکنید.

تمام مشتریان بعد از اتمام پروژه خود آموزش رایگان به‌صورت ویدیویی نحوه مدیریت و کار با سایت را به‌رایگان دریافت خواهند کرد.

امنیت وب‌سایت همیشه به‌عنوان موضوع مهمی مطرح بوده است. تأمین سطح بالایی از امنیت جزء مواردی است که در مجموعه الوند توجه ویژه‌ای به آن شده است. ما تلاش کرده‌ایم تا با اختصاص سرورهای قدرتمند، زیرساخت شبکه مناسب و کد نویسی اصولی امنیت بالایی را ایجاد کنیم.

دسترسی آسان به تنظیمات سایت با پنل مدیریت اختصاصی خودتان که می‌توانید تغییرات خود را در آن اعمال کنید (آموزش آن توسط مجموعه الوند انجام می‌گیرد و تمامی نکات آن گفته خواهد شد).

List-is-Empty.png

web design steps

هنوز با مراحل و روند طراحی‌سایت در مجموعه الوند آشنا نیستین؟

روند اجرای طراحی سایت در مجموعه الوند روال و مراحل مشخصی دارد که یکی پس از دیگری تا زمان پیاده‌سازی وب‌سایت طی می‌شود. محتوای این صفحه علاوه بر اینکه شما را با این قدم‌ها آشنا می‌کند، راهنمای خوبی برای افرادی است که تصمیم به طراحی سایت گرفته‌اند و به دنبال منبعی مطمئن برای یادگیری می‌گردند.
 • خریدهاست و دامنه:
  در مرحله اول برای شما هاست و دامنه‌ای که از نظر تیم سئو هم مورد تأیید باشد، تهیه می‌کنیم که هرگز نگرانی‌ای از بابت رتبه سایتتان نداشته باشید.
  هاست و دامنه‌ای که برای شما تهیه می‌شود از نظر امنیت و خدمات هم مطمئن و قابل‌اتکا می‌باشد.
 • نصب قالب مناسب:
  در این مرحله با توجه به نوع کسب‌وکار شما یک قالب تهیه می‌شود که بهینه‌سازی رفتار کاربری در آن رعایت شده است و پس از تأیید شما فرایند طراحی ادامه می‌یابد. ما تمام تلاشمان را می‌کنیم که در اولین طرحی هم که ارائه می‌شود، تمامی اصول تجربه و رابط کاربری رعایت شده باشد.
 • نصب پلاگین‌های مورد نیاز:
  در مرحله سوم با توجه به امکاناتی درخواستی شما و موضوع پروژه، پلاگین‌هایی در صورت نیاز خریداری و نصب می‌شوند، درنهایت کانفیگ‌هایی بر روی آن‌ها اعمال می‌شوند تا سایت تکمیل‌تر شود.
 • کنترل کیفی ابعاد مختلف وب‌سایت:
  سرعت بارگذاری وب‌سایت با سایت GTMetrix بررسی خواهد شد و مطابق با استانداردهای روز تا حد امکان بهینه می‌شود. امنیت وب‌سایت با دو نرم‌افزار آنلاین مورد بررسی قرار خواهد گرفت. کدهای وب‌سایت با w3C HTML5 Validator بررسی شده و در صورت خطا، برطرف می‌شود. نحوه نمایش سایت در مرورگرها و گجت‌های مختلف در رزولوشن‌های مختلف بررسی می‌شود تا مطابق با قالب گرافیکی باشد.
 • کنترل عملکرد، تست و بازنگری وب‌سایت:
  یکی از کارشناسان که در طول طراحی درگیر پروژه شما نبوده است به‌صورت کاربرِ عادی وب‌سایت را بررسی می‌کند تا راحتی کار با وب‌سایت و عملکرد آن بررسی شود.
  تیم تست مجموعه الوند و کارفرما شروع به بررسی سایت کرده و دستورات اصلاحی شما را اعمال می‌نمایند تا نتیجه موردنظر شما به‌دست بیاید. به این خاطر که همیشه آن چیزی مهم است که شما از ما می‌خواهید و ما در تلاش هستیم سایتی که موردقبول شما و کاربرانتان هست را برایتان به ارمغان بیاوریم.
 • بارگذاری پیش‌نمایش وب‌سایت به‌صورت خصوصی:
  وب‌سایت قبل از ارائه و بازگشایی برای عموم جهت مشاهده و بررسی اولیه به‌صورت خصوصی روی سرور نمایشی ما بارگذاری می‌شود تا اصلاحات و تغییرات نهایی را اعلام کنید.
 • رفع اصلاحات نهایی:
  تغییرات و اصلاحات نهایی مطابق با درخواست شما اعمال خواهد شد.
 • تسویه‌حساب و آغاز پشتیبانی:
  بعد از بررسی عملکرد وب‌سایت و قبل از انتشار پروژه، 50% مبلغ باقی‌مانده پروژه دریافت خواهد شد.
 • جلسه آموزش کار با وب‌سایت و مدیریت آن:
  در جلسه آموزشی که انجام می‌شود نحوه مدیریت وب‌سایت آموزش داده خواهد شد. این جلسه در قالب فایل ویدئو (صوتی و تصویری) ذخیره‌شده و در انتهای جلسه در اختیار شما قرار می‌گیرد.

وقتی سایتی توسط شرکتی طراحی شد، پس از تسویه حساب، چه چیزهایی باید از شرکت طراح تحویل گرفته شود؟

مواردی که معمولاً شرکت طراح در اتمام کار و هنگام تحویل سایت باید انجام دهد، عبارتند از:

 • آدرس لاگین، نام کاربری و کلمه عبور پنل ادمین سایت
 • آدرس لاگین، نام کاربری و کلمه عبور پنل هاست سایت
 • آدرس لاگین، نام کاربری و کلمه عبور پنل ثبت دامین سایت
 • آدرس لاگین، نام کاربری و کلمه عبور سامانه تیکتینگ پشتیبانی
 • مستندات آموزشی
 • قرارداد پشتیبانی

وظایف شرکت طراحی سایت

بیش از 90٪ استارت آپ های جهان در زمینه نرم‌افزار و آی‌تی با شکست مواجه می‌شوند نقش یک مشاوره خوب از شروع نام‌گذاری پروژه تا انتهای تحویل کار به مشتری بسیار در این مسیر پر رنگ می‌باشد. مجموعه الوند با مشاوران زبده‌ای که دارد از نام‌گذاری، خرید هاست، گرافیک، اجرای پروژه، کنترل کیفیت و در صورت درخواست خدمات دیجیتال مارکتینک برای رشد کسب‌وکار شما همراه شما می‌باشد.
در طراحی سایت، بخشی که از خود طراحی سایت بسیار مهم‌تر می‌باشد نتیجه رسیدن به اهداف طراحی سایت می‌باشد که تیم مجرب برای طراحی سایت مجموعه الوند در کنار شما قرار می‌گیرد که به اهداف و نتیجه خود برسید و برای رسیدن به این مهم را حتماً باید مجموعه انتخاب شده سابقه رسیدن به چندین پروژه نرم‌افزاری را داشته باشد.
ما این باور را داریم که با موفقیت شما در کسب‌وکارتان ما نیز پیشرفت خواهیم کرد پس تمام تلاش خود را به کار خواهیم برد تا باهم در مسیر موفقیت گام برداریم.

هزینه طراحی یک سایت چقدر است؟

این پرسشی کلی است که در این صفحه از زوایای مختلف سعی کرده‌ایم آن را توضیح دهیم. اما محاسبه مبلغ کلی پروژه طراحی سایت وقتی ممکن می‌شود که ما قیمت اجزای سایت را محاسبه و جمع کنیم. مشتریانی که می‌پرسند هزینه ساخت سایت چقدر است، در بازار مکاره شرکت‌های طراح وب، به دلیل تفاوت قیمت‌های بی‌منطق و تفاوت زیاد قیمت‌ها، گیج می‌شوند. اما معمولاً هزینه داشتن یک سایت شامل ریز هزینه‌های زیر است:

 • هزینه ثبت سایت: مبلغی که بابت ثبت یک یا چند دامنه www پرداخت می‌کنید.
 • هزینه طراحی سایت: مبلغ طراحی تم گرافیکی و قالب سایت.
 • هزینه برنامه‌نویسی سایت: اگر سایتی نیازمند برنامه‌نویسی‌های خاص‌منظوره باشد هزینه برنامه‌نویسی آن کارکردها خاص هم باید لحاظ شود.
 • هزینه طراحی لوگو سایت: اگر از قبل لوگو نداشته باشید باید یکی برای شما طراحی شود.
 • هزینه طراحی گرافیک سایت: ساخت عناصر گرافیکی لازم برای صفحات.
 • هزینه سایت وردپرس: برای خود وردپرس لازم نیست پولی پرداخت شود اما ممکن است لازم باشد مبلغی را برای خریداری بعضی پلاگین‌های خریدنی لازم صرف کنید.
 • هزینه ساخت یک سایت فروشگاهی: اگر سایت شما یک بخش فروشگاهی هم داشته باشد یا کلاً ماهیتش فروشگاه اینترنتی باشد.
 • هزینه راه‌اندازی سایت: هزینه آپلود و راه‌اندازی سایت روی یک سرور و انجام تنظیمات و کانفیگ‌های سرور.
 • قیمت طراحی اسلایدر سایت: اگر بخواهید برای سایت اسلایدر خاص با اسلایدهای خاص کار شود.
 • تعرفه طراحی بنر سایت: اگر سایت‌تان نیازمند بنرهای گرافیکی خاص،‌ اسلایدهای هنری و … باشد.
 • هزینه‌های پشتیبانی سایت: مبلغی که معمولاً به‌صورت دوره‌های یک‌ساله بابت دریافت خدمات پشتیبانی به شرکت طراح پرداخت می‌کنید.
 • هزینه تبلیغات سایت: مبلغی که مدیر سایت برای معرفی سایتش در فضای وب، اینترنت و گسترش تبلیغات در سایت‌های پربازدید و شبکه‌های اجتماعی هزینه خواهد کرد.
 • هزینه طراحی بنر سایت: اگر سایت‌تان نیازمند بنرهای گرافیکی خاص،‌ اسلایدهای هنری و … باشد.
 • هزینه نگهداری سایت: هزینه‌ای که خود شما و درون تشکیلاتی خودتان من‌باب پرداخت حقوق و صرف وقت برای به‌روزرسانی و نگهداری سایت خرج می‌کنید.
 • هزینه ترجمه سایت: مبلغی که هزینه سایت دو زبانه و یا چند زبانه می‌کنید.
 • هزینه افزایش رتبه سایت: اگر بعد از راه‌اندازی سایت بخواهید یک تیم سئوکار استخدام کنید.
 • هزینه تمدید سایت: هزینه‌ای که سالانه بابت تمدید هاست، دامین و پشتیبانی پرداخت خواهد کرد.

هزینه طراحی سایت، مناسب‌ترین قیمت کدام است؟

قبل از پرس‌وجو و انتخاب هزینه طراحی سایتتان حتماً این مطلب را بخوانید.
برای مقایسه هزینه طراحی سایت در شرکت‌های مختلف شما نیاز به یک دانش کلی در مورد ویژگی‌های هر سایت دارید.
زمانی که وقت طراحی سایت می‌شود یک سری از افراد به دنبال ارزان‌ترین هزینه طراحی سایت می‌روند تا مبلغ بیشتری در جیبشان و برای ادامه کارشان بماند.
دسته دیگر از آن طرف بوم افتاده و فکر می‌کنند هزینه طراحی سایت گران‌تر حتماً باعث تحویل گرفتن یک سایت عالی خواهند بود.
واقعیت این است که هر دو این افراد به فکر گسترش کسب‌وکارشان هستند اما قیمت طراحی سایت نیز مانند هزینه دیگر کالاها بازه‌ی خود را در بازار دارد.
هزینه طراحی سایت پایین اگر شما را با یک تازه کار که جهت گسترش کسب‌وکار و تجربه‌اش هزینه پایین‌تری را پیشنهاد می‌کند مواجه نکند، شما را با یک سایت بی‌کیفیت روبه‌رو خواهد کرد.
در طراحی سایت حرفه‌ای یک سری خرج‌ها غیر قابل چشم پوشی‌اند مانند خرید هاست و دامین که خود شرکت طراح برای شما تهیه می‌کند، برای راحتی کاربر و بهترین ظاهر سایت زمان می‌گذارد و پشتیبانی از سایت شما را به عهده می‌گیرد.
قیمت طراحی سایت بسیار بالا نیز الزاماً نشان دهنده دانش طراحان و برنامه نویسان وب نیست و امکان دارد برای سودجویی بیشتر یا هزینه برند یک سری شرکت‌های خاص باشد.

نکات مهم در طراحی سایت چیست؟

نکته‌های طراحی وب‌سایت که باید قبل و در حین و بعد از انجام پروژه طراحی وب در نظر داشت، موارد مهم در طراحی سایت هستند که ما بعد از 16 سال فعالیت در این حوزه به تجربه دریافته‌ایم و رعایت این نکته‌های طراحی وب‌سایت می‌تواند منجر به افزایش شانس موفقیت وب‌سایت شما شود:

 • پروژه طراحی سایت خود را به یک شرکت طراح وب معتبر بسپارید.
 • اهداف خود از وب‌سایت، نیازمندی‌ها، رول مدل و نمونه‌هایی که دوست دارید، کارکردهایی که در سایت خود لازم دارید و نمونه محتوایی که در آینده می‌توانید روی سایت تولید کنید را برای کمک به ارزیابی درست پروژه برای شرکت طراح بفرستید.
 • به توصیه‌های کارشناسی متخصصین طراحی سایت آن شرکت گوش دهید.
 • وبمستر تخصصی برای بهره‌برداری و به‌روزرسانی درست سایت در تشکیلات خود به کار بگیرید.
 • در یادگیری آموزش‌های ارائه شده توسط شرکت طراح وقت صرف کنید تا بتوانید بهره‌برداری درستی از وب‌سایت داشته باشید.

نحوه قیمت‌گذاری طراحی سایت

در همین ابتدا باید بگوییم یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که همیشه بسیاری از مشتریان از ما می‌پرسند این است که قیمت طراحی یک سایت با امکانات مناسب چه قدر است؟ یا چه طور می‌توانیم یک سایت حرفه‌ای داشته باشیم اما طراحی آن هزینه‌ی گزافی روی دست ما نگذارد؟
خیالتان را راحت کنیم؛ شما نمی‌توانید یک سایت با امکانات پیشرفته داشته باشید اما هزینه‌ی کمی برای ساخت آن پرداخت نکنید. ممکن است، شرکت‌های مختلف، نرخی پایین برای طراحی سایت به شما پیشنهاد بدهند و اعتماد شما را جلب کنند. اما باید بدانید که کار طراحی سایت، پروسه‌ای زمان‌بر و پیچیده دارد. به عنوان مثال، وقتی شما یک شرکت دارید و می‌خواهید برای آن، یک سایت حرفه‌ای با امکانات مناسب در نظر بگیرید، نرخ طراحی وب‌سایت نسبت به زمانی که یک سایت با امکانات اولیه نیاز دارید بسیار متفاوت است.
مسئله‌ی دیگری که در ارتباط با قیمت طراحی سایت وجود دارد، امکانات اولیه و اختصاصی برای آن است. بعضی از مشتریان، ممکن است ندانند که یک وب‌سایت علاوه بر امکانات عمومی، امکاناتی اختصاصی نیز خواهد داشت که می‌تواند تأثیری مستقیم بر میزان هزینه‌ی طراحی سایت بگذارد. فرض کنید شما برای طراحی یک سایت فروش اینترنتی به ما مراجعه کرده‌اید. اولین سؤالی که به ذهن ما می‌رسد این است که آیا سایت شما قرار است تنها یک محصول خاص را بفروشد یا قرار است محصولات مختلفی در آن به فروش برسد. این موارد، نرخ طراحی وب‌سایت شما را می‌تواند کاهش یا افزایش دهد.
برخی از شرکت‌ها تنها یک ظاهر زیبا و جذاب برای یک سایت آماده می‌کنند و آن را به عنوان یک سایت قوی به مشتری تحویل می‌دهد. در حالی که طراحی رابط کاربری تنها بخشی از طراحی یک وب‌سایت به حساب می‌آید که آن هم باید با هوشمندی و به صورت هدفمند طراحی شود.
هزینه طراحی سایت می‌تواند در شرکت‌های مختلف متفاوت باشد و بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود. دریافت مبالغ بالا نشان دهنده کیفیت و حرفه‌ای بودن نیست اما قطعاً یک سایت با طراحی اصولی و حرفه‌ای هزینه هایی دارد و خیلی هم ارزان تمام نخواهد شد.

ملاک‌های انتخاب نام مناسب برای سایت چیست؟ چگونه نام مناسب برای وب‌سایت برگزینیم؟

نام مناسب سایت اولین تصمیم مهمی است که شما درباره سایتتان می‌گیرید لذا شایسته قدری تأمل و پختگی در تصمیم است. البته امروزه مانند گذشته نام دامنه چندان تعیین‌کننده نیست زیرا با وجود موتور جستجوی گوگل مردم دفعات بعد هم برای یافتن سایت همان را جستجو خواهند کرد که دفعه قبل کرده‌اند و دوباره سایت را در همان جایگاه در نتایج خواهند یافت!

اما ملاک‌های کلی انتخاب نام مناسب سایت عبارتند از:

 • به خاطر سپردنی باشد: بتواند در آینده تبدیل به برند بشود. در حافظه بنشیند. از دیگر اسامی متمایز و خاص باشد.
 • نوشتن و تایپ آن تک‌حالتی باشد: وقتی کسی نام دامنه را می‌شنود چندین حالت نگارش در ذهنش نیاید بلکه همه آن را به یک ترکیب مشخص تایپ کنند.
 • تا حد ممکن کوتاه باشد: مرز مشخصی برای این موضوع نیست ولی قانون کلی این است که هر چقدر کوتاه‌تر بهتر.
 • مرتبط با موضوع سایت باشد: به محض شنیدن آن کار اصلی سایت و موضوع محوری محتوایی سایت در ذهن شنونده نقش ببندد و بتواند به درستی کار سایت را حدس بزند.
 • تلفظ آن ساده و خوش‌ادا باشد: بعضی حروف نسبت به بعضی دیگر نرم‌تر و خوش لحن‌تر و دارای حس بهتری هستند.
 • سئو دوست باشد اما نه افراطی: به کارگیری کلمه کلیدی اصلی کسب‌وکار در نام دامنه به شرطی که مغایر موارد دیگر نباشد و در آن افراط نشود اشکالی ندارد.

اما کارهایی هست که کسی هنگام انتخاب دامنه انجام نمی‌دهد. اگر شما انجام دهید قطعاً پاسخ بهتری می‌گیرید:

 • با یک ادیب،‌ شاعر، نویسنده مشورت کنید. کسانی که استاد ادبیات و زبان فارسی هستند دایره لغات گسترده‌تری در گنجینه واژگان زبانی خود دارند.
 • به فرهنگ لغات مراجعه داشته باشید: اگر حوصله کنید و وقت صرف کنید شانس یافتن کلمه‌ای اصیل در فارسی را خواهید داشت که نه تنها بسیار زیبا بر سایت شما می‌نشیند بلکه بدیع هم هست و کسی تا کنون آن را در وب‌سایتی استفاده نکرده و احتمالاً دامین آن هم آزاد است!
 • از ابزارهای آنلاین پیشنهاد دامین بهره ببرید: گرچه اکثر این ابزارها انگلیسی هستند و کمتر برای فارسی ابزاری کارآمد دیده‌ایم اما استفاده از این ابزارها که کلمات مشابهی را پیشنهاد می‌دهند خالی از لطف نیست.
 • طریقه نام‌گذاری دامنه سایت‌های رقیب و همکار را بررسی کنید: با بررسی سایت‌های داخلی و خارجی که موضوع سایتشان شبیه به شماست می‌توانید از طریقه نام‌گذاری ایشان الگو بگیرید.

اما از انجام کارهای زیر در انتخاب نام مناسب برای وب‌سایت بپرهیزید:

 • از خط تیره، اعداد و ارقام استفاده نکنید: برای مخاطب معنی این را می‌دهد که دامین خوبی گیر نیاورده‌اید و مجبور به ثبت این دامنه شده‌اید.
 • از نام دامنه با عبارت فارسی بپرهیزید: گرچه این کار تأثیرات اندک مثبت سئویی دارد اما از آن چشم بپوشید! زیرا برای مردم ناخوشایند و یادآور سایت‌های اسپم و بی‌کیفیت است.
 • نامی شبیه یا تداعی‌کننده یک برند دیگر نگذارید: جلوی شیطنت نفس خود را بگیرید و سعی کنید روی پای خود بایستید نه روی دوش برندی که دیگران به زحمت عَلَم کرده‌اند.

مگر وردپرس رایگان نیست؟ پس چرا شرکت‌های طراح با وردپرس مبلغ دریافت می‌کنند؟

وردپرس رایگان است وقتی شما خودتان با آن سایت راه‌اندازی کنید. اما وقتی قصد استخدام تیمی متشکل از متخصصین حرفه‌ای دارید که ایشان سال‌ها از عمر خود را صرف شناسایی اکوسیستم وردپرس کرده‌اند تا یک سایت حرفه‌ای برای شما طراحی کنند باید پول تخصص ایشان را بدهید.

علاوه بر این گرچه هسته اصلی وردپرس رایگان است اما بسیاری پلاگین‌های کارآمد روی وردپرس غیر رایگان، پولی و حتی گران قیمت هستند. مواردی که ما در مجموعه الوند،‌ فارغ از رقم پروژه مشتری، برای هر مشتری، معادل ریالی بالغ بر 19 میلیون تومان پلاگین خریداری شده استفاده می‌کنیم که مجموعه الوند، لایسنس آنها را از سایت‌های اصلی بین‌المللی یک‌بار برای همیشه به دلار خریداری کرده است.

معتبرترین شرکت طراحی سایت کشور کیست؟ چگونه شرکت طراحی سایت معتبر را شناسایی کنم؟

اعتبار چیزی نیست که شرکت طراح سایت بتواند از جایی بخرد، با ارگان یا نهادی لابی کند و یا بدون پرداخت بهای واقعی‌اش به‌دست آورد.

اعتبار، میوه دیررس یک عمر صادقانه خدمت کردن، خیرخواهانه کار کردن، به قول و وعده وفادار ماندن، به مشتری ارج نهادن و آبروداری و مردم‌داری است.

معتبر بودن چیزی نیست که کسی درباره خود بگوید بلکه چیزی است که دیگران باید به زبان بیایند و درباره کسی بگویند.

اما بر اساس ملاک‌هایی می‌توان شرکت معتبر طراحی وب‌سایت را تشخیص داد. معتبرترین شرکت طراحی سایت، شرکتی است که:

 • مشتریانش ذکر خیر او را داشته باشند: به مصداق ضرب‌المثل «خوش‌تر آن باشد که سر دلبران / گفته آید در حدیث دیگران»، به راحتی با رفتن به صفحه نمونه کارها در سایت هر شرکت طراح وبی می‌توان وارد وب‌سایت‌های مشتریان آن شد و در آن سایت‌ها با مراجعه به صفحه تماس با ما مدیر فناوری اطلاعات تشکیلات را یافت و از او درباره کیفیت خدمات آن شرکت طراح استفسار کرد. اگر مشتریان متعددی به خوبی از خدمات آن یاد کردند محکم‌ترین گواه اعتبار آن شرکت طراح است.
 • بهترین سایت را برای خودش طراحی کرده باشد: به مصداق ضرب‌المثل «کوزه‌گر نباید خود از کوزه شکسته آب بخورد»،طراح سایت هم نمی‌بایست سایت خودش دچار ضعف فنی، واافتادگی گرافیکی، محتوای قدیمی، غلط املایی و انشایی و سرعت لود پایین و سئوی ضعیف باشد.
 • سازوکارهایش در ارتباط با مشتری جدید کامل و حساب‌شده باشد: به عبارتی اگر شرکتی در پاسخگویی و ارسال مدارک و اسناد و مکانیزم‌های ارتباط با مشتریِ تازه و سنجش و اعلام قیمت پروژه جدید،‌ دارای تأخیر و ضعف ارتباط و خطای سیستماتیک و مشکلات ساختاری باشد پر واضح است که در اجرا و پشت‌صحنه و پشت ویترینش به مراتب اوضاع بدتر از این است.

مشکلات طراحی سایت چیست؟

ممکن است این سؤال را از منظر مشکلات طراحان سایت بپرسید اما آنچه ما در اینجا برمی‌شمریم، مشکلات طراحی سایت از منظر صاحب سایت و مشتری پروژه است:

 • مشکل باز نشدن سایت
 • مشکل آپدیت سایت
 • مشکل آپلود سایت
 • مشکل سایت ثبت سفارش
 • مشکل کش شدن سایت
 • مشکل ریدایرکت شدن سایت
 • مشکل دیر لود شدن سایت وردپرس
 • مشکل باز نشدن عکس سایت

مراحل بعد از طراحی سایت چیست؟

بهتر است بعد از طراحی سایت این موارد را بررسی و پیگیری کنید:

 • ثبت سایت در موتور جستجو و ثبت سایت در گوگل: با ثبت آدرس سایت در گوگل، حضور یک سایت تازه طراحی شده را به گوگل اطلاع می‌دهید تا بات‌های خود را برای بررسی و کش کردن و ظاهر کردن سایت شما در نتایج خود ارسال کند. ثبت سایت در موتور جستجوی گوگل خصوصاً ثبت سایت جدید می‌تواند تسریعی در سئوی سایت ایجاد کند. چگونگی ثبت سایت در گوگل و نحوه‌ی ثبت سایت در گوگل در وب‌سایت‌ها توضیح داده شده است. ثبت سایت روی گوگل را جدی بگیرید.
 • ثبت سایت در سامانه ساماندهی فضای مجازی: سایت ساماندهی دات آی آر که مرتبط با دولت است و اگر سایت در آن ثبت شد از بعضی حقوق قانونی در ایران برخوردار می‌شود.
 • ثبت سایت در ترافیک داخلی: اگر سایتی تمام مخاطبینش در ایران هستند می‌تواند با ثبت سایت خود در سامانه آنلاین مربوطه به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ثبت شود وزارت ارتباطات این سایت‌ها را به اپراتورهای اینترنتی اعلام می‌کند تا برای کاربران هزینه استفاده از محتوای آنها نیم بها محاسبه شود.
 • ثبت سایت در الکسا: الکسا یک سامانه سنجش ترافیک و تحلیل است که حد مشخصی از سرویس‌های آن بدون پرداخت پول قابل استفاده است.

مدیریت محتوای وب‌سایت چیست؟

در پاسخ به این سؤال که مدیریت محتوای سایت چیست؟ باید گفت پلتفرمی آنلاین و نرم‌افزار تحت وبی که برای راه‌اندازی وب‌سایت شما مورد استفاده قرار می‌گیرد و شما می‌توانید در آن لاگین کرده و از طریق پنل ادمین آن سایت خود را مدیریت کنید و محتوا درج کنید را سیستم مدیریت محتوا گویند.

رسالت‌های وجودی سیستم‌های مدیریت محتوا عبارت است از:

 • راحتی، سرعت بخشی و استانداردسازی فرایند طراحی سایت
 • سهولت بروز رسانی سایت بدون نیاز به داشتن دانش فنی عمیق ادمین
 • اتصال استاندارد به سامانه‌های نرم‌افزاری نظیر سی آر ام، حسابداری، اتوماسیون و مدیریت وظایف
 • سهولت و کم هزینه‌گی افزودن قابلیت با پلاگین‌ها و افزونه‌های از پیش آماده
 • انعطاف پذیری و سهولت توسعه استاندارد و افزودن برنامه‌نویسی‌های خاص منظوره
 • تضمین حداکثری امنیت و محرمانگی پنل ادمین
 • سهولت و تنوع مدیریت قالب سایت و امکان در آوردن دیزاین‌های زیبا، متنوع، غیرتکراری و جذاب

از سیستم‌های مدیریت محتوای معروف جهانی می‌توان نام برد از سامانه‌های:

وردپرس
جوملا
دروپال
پرستاشاپ
مجنتو
اوپن کارت

که در این بین وردپرس گسترده‌ترین اکوسیستم جهانی را برای راه‌اندازی و طراحی سایت داراست.

مدیر سایت کیست؟ وظایف مدیر سایت چیست؟

در پاسخ به این سؤال که ادمین سایت کیست؟ باید گفت ادمین سایت یا همان مدیر سایت، کسی است که پس از طراحی سایت توسط شرکت طراح، سایت را تحویل می‌گیرد و بر اساس آموزش‌هایی که می‌بیند و مهارت‌های شخصی که دارد، می‌تواند در طول مدت بهره‌برداری از سایت، محتوای آن را به‌روزرسانی و سایت را مدیریت کند.

اما وظیفه مدیر سایت چیست؟ تسک‌های روزانه‌ای که یک مدیر سایت باید انجام دهد عبارتند از:

 • به‌روزرسانی و آپدیت محتوایی سایت، هر از چندی یک‌بار، بر اساس محتوای مورد نیاز مخاطبین.
 • بررسی مداوم سایت‌های رقیب و الگو گیری نکات مثبت ایشان و تلاش در رقابت سازنده با ایشان.
 • بررسی گزارش‌های آپدیت پلاگین‌ها، برای به‌روزرسانی افزونه‌هایی که نیازمند آپدیت هستند.
 • بررسی گزارشات امنیتی سایت و هک‌های جلوگیری شده و نفوذهای خنثی شده.
 • بررسی کامنت‌های درج شده کاربران و نشان دادن عکس‌العمل مناسب به هر کامنت و تأیید بعضی و حذف بعضی و پاسخ‌دهی مناسب به بعضی دیگر.
 • بررسی فرم‌های الکترونیک پر شده روی سایت و گزارشات فرم‌ها و عکس‌العمل نشان دادن مناسب نسبت به کاربری که فرم پر کرده و پیگیری فرم او.

محدودیت زمان و مکان رو از کسب و کارت حذف کن!

امروزه فضای اینترنت و کار با این دنیای اسرار آمیز حسابی جای خودشو توی زندگی هامون باز کرده و مردم سراسر دنیا روزبه‌روز به این سمت و سو حرکت می‌کنند. مثلاً وقتی از خواب بیدار میشیم، قبل از یه فنجون چای یه سری به اینترنت می‌زنیم تا ببینیم چه اتفاقاتی دورو برمون افتاده. یا مثلاً وقتی حوصلمون سر میره، صفحه اینترنت رو باز می‌کنیم و با انواع سرگرمی‌ها خودمونو مشغول می‌کنیم، یا حتی وقتی میخوایم خرید کنیم و حوصله شلوغی و ترافیک و سروصدای خیابونا رو نداریم، خیلی راحت با چند تا کلیک ساده هر چیزی رو که بخوایم تهیه می‌کنیم، خلاصه که اینترنت حسابی با زندگی‌های امروزمون گره خورده و شاید بشه گفت بیشتر کارای روزمره‌مون تو این فضا داره انجام میشه و اینکه خیلی از کسب‌وکارها و فعالیت‌ها و بیزینس‌ها به سمت فضای آنلاین و اینترنت در حال حرکت هستند. حالا اگه خود شما صاحب یکی از همین کسب‌وکارهایی که گفتیم هستین و قصد ورود به این فضای بزرگ رو دارین ولی نمیدونین از کجا شروع کنید، اصلاً نگران نباشید! چون آژانس دیجیتال مارکتینگ مجموعه الوند دقیقاً برای همین کار طراحی و جمع‌آوری شده تا با استفاده از مهارت‌های ویژه، تجربیات بالا، هنر طراحی مبتکرانه و همچنین تکنینک ها و استراتژی‌های بهینه‌سازی یا همون سئو، سایت شما رو به بهترین نحو طراحی کنه و محتوای شما رو به چشم مخاطبین یا مشتریاتون برسونه!!!

محتوای یک سایت خوب چگونه است؟ سایت محتوای خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

خوب بودن محتوای سایت را می‌توان بر اساس ملاک‌ها و معیارهای زیر سنجید:

 • پرهیز از محتوای تکراری در سایت: گوگل به خوبی و هوشمندیِ تمام، تشخیص محتوای سایت کپی و تکراری را با دقت انجام می‌دهد و متوجه وجود هر گونه محتوای تکراری در سایت می‌شود. الگوریتم‌های رتبه‌بندی گوگل طوری تنظیم شده‌اند که طبیعتاً تأثیر محتوای تکراری در سئو منفی باشد. لذا باید سعی کنید چه عمداً و یا سهواً دچار محتوای تکراری نشوید.
 • تشخیص محتوای کپی شده: گوگل به نحوی تحیر آور و شگفت‌انگیز می‌تواند تشخیص کپی بودن محتوا را با دقت انجام دهد و حتی اگر شما یک پاراگراف متن را بدون ذکر منبع از سایت دیگری در سایت خود کپی کنید سریعاً تشخیص محتوای کپی می‌دهد. به جای استفاده از حاصل دسترنج دیگران باید به بازوی تولید محتوای خود تکیه کنید.
 • تناسب تصاویر با موضوع محتوا: عکس‌ها فقط به هدف زیباسازی سایت در مطلب درج نمی‌شوند بلکه قرار است عکس‌ها مبین عناوین و روشن‌کننده مفاهیم و کمک کار متون در انتقال مطلب و وسیله به ارتباط برقرار کردن بهتر مخاطب با صفحه باشند. لذا با صرف وقت و جستجوی مناسب با چاشنی ذوق هنری و طبع ژورنالیستی عکسی مناسب برای مطالب برگزینید و یا حتی عکس‌برداری کنید.
 • هنر در فرمت ارائه محتوا: بسته به نوع مخاطب محتوا، ساعتی که معمولاً برای گرفتن این محتوا به سایت متصل می‌شود،‌ دیوایسی که از طریق آن سایت را می‌بیند و … گاهی بهتر است محتوایی در قالب پی دی اف تدوین شود و گاهی بهتر است ویدیو شود و گاهی بهتر است اینفوگرافیک شود و گاهی بهتر است مقاله‌ای متنی شود.
 • تکنیک در انتخاب نحوه نمایش محتوا: مثلاً محتوای تاریخچه تأسیس را به جای یک متن کسالت‌آور چند پاراگرافی می‌توان به زیبایی در قالب یک تایم لاین جذاب بصری ساماندهی کرد و یا می‌توان نمایش مواد غذایی لازم برای پخت غذا را بعلاوه عکس از غذای نهایی پخته شده در طراحی صفحه دستور پخت،‌ به جای درج دو عکس در دو جای متفاوت،در قالب یک عکس قبل و بعد نمایش داد که کاربر ببیند این مواد غذایی تبدیل به این غذا می‌شود.

محتوای سایت چیست؟

محتویات داخل سایت را محتوای سایت می‌گویند. به عبارت بهتر هر گونه دیتا،‌ اطلاعات، عکس، آیکون، انیمیشن، ویدیو، عناوین و متون و اخبار و مقالات و … که بستر انتقال اطلاعات به کاربر در رسانه وب هستند را محتوای وب‌سایت می‌نامند. لذا در پاسخ به سؤال محتوا در سایت چیست می‌بایست گفت نه سورس کد و تم سایت،‌ اما هر چیز دیگری که به عنوان اطلاعات بعد از راه‌اندازی سایت وارد آن شده است را محتوای سایت می‌گویند.

محاسبه آنلاین هزینه طراحی سایت چگونه است؟

ما در مجموعه الوند پروسه‌ای داریم به نام نیازسنجی که فرم الکترونیک آنلاین چندمرحله‌ای، شامل سؤالاتی استاندارد شده است که شما به عنوان صاحب پروژه طراحی سایت، به آن پرسش‌ها، پاسخ می‌دهید و وقتی پاسخنامه شما به دست ما رسید، حدود و ثغور پروژه کامل برای همکاران ما روشن می‌شود و در قالب یک پیش‌فاکتور دقیق به شما، نتیجه محاسبه هزینه طراحی سایت، اعلام دقیق زمان و هزینه خواهد شد.

لطفاً درباره زیرساخت‌های امنیتی مجموعه الوند توضیح دهید؟

از آنجا که مجموعه الوند از وردپرس استاندارد بدون کوچک‌ترین دخالت یا دست‌کاری سورس، در طراحی سایت‌های خود بهره می‌برد در باب تأمین امنیت وردپرس:

 • وردپرس، پادشاه سی ام اس های جهان، با تصاحب 35٪ از کل وب سایت‌های دنیا، بسیار ایمن است به شرط آنکه هسته و پلاگین‌های آن بتوانند بدون مشکلی به‌روزرسانی‌های دائمی امنیتی منتشره جهانی را دریافت کنند. موضوعی که معمولاً در ایران توسط تیم‌ها یا شرکت‌های مرتبط با اکوسیستم وردپرس متأسفانه نادیده گرفته می‌شود و بروز نشدن سریع وردپرس و پلاگین ها،‌ منجر به بروز فرصت نفوذ برای نفوذگران می‌شود. ما در مجموعه الوند، بدون اخذ وجه از مشتری، معادل ریالی، بیش از 19 میلیون تومان پلاگین خریداری شده به دلار لایسنس دار استفاده می‌کنیم. لذا گارانتی می‌کنیم که هسته وردپرس و پلاگین‌های آن به‌روزرسانی شوند.
 • در فهرست پلاگین‌های لایسنس دار خریداری شده مذکور، پلاگین مطرح و معتبر جهانی iThemes Security Pro که به نام بهترین و قوی‌ترین پلاگین امنیتی وردپرس است وجود دارد که در سایت مشتریان کار می‌شود و جلوی انواع هک، نفوذ و اهمال‌کاری امنیتی را می‌گیرد. شرح کامل این پلاگین امنیتی وردپرس را می‌توانید در لینک مذکور، مطالعه کنید.
 • روی سرورهای خود در اروپا، لایه‌های امنیتی را متناسب با سیستم وردپرس پیاده کرده‌ایم.

کپی رایتینگ چیست؟ کپی رایتینگ یعنی چه؟

گاهی می‌گویند کپی رایتینگ (نوشتن محتوای تبلیغاتی) و شاید بارها به گوش شما خورده باشد:

 • آموزش کپی رایتینگ
 • کارگاه کپی رایتینگ
 • کلاس کپی رایتینگ
 • علم کپی رایتینگ

اما در واقع تعریف کپی رایتینگ عبارت است از شغل تولید محتوا و کار کپی رایتینگ محتوای با کیفیت برای وب‌سایت‌ها تولید کردن است.

از آن حیث که عمدتاً مشتریان شغل کپی رایتینگ صاحبان وب‌سایت‌های تجاری هستند که قصدشان از تولید محتوا بهبود سئو است و می‌خواهند با سئو کپی رایتینگ به مخاطبین با انگیزه خریدار برسند لذا گاهی معنی کپی رایتینگ را تولید محتوای تجاری یا تبلیغاتی معنی می‌کنند. در حالی که ممکن است یک سایت با ماهیت کاملاً علمی و غیرانتفاعی هم یک تیم کپی رایتینگ یا فرد کپی رایتر را استخدام کند تا به هدف تولید محتوای علمی بازدید سایت علمی خودش را افزایش دهد.

قیمت طراحی سایت

قیمت طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن چقدر است؟ اساساً مطرح کردن این سؤال اشتباه است. زیرا طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن یک محصول آماده نیستند. هر سایت و اپلیکیشنی مشخصات مخصوص به خود را دارد. و شما نمی‌توانید قیمت طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن را به سایت و اپلیکیشن دیگری نیز تعمیم دهید. با یک جست‌وجوی ساده در گوگل متوجه می‌شوید که هزینه‌های مختلف و گیج کننده‌ای برای طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن به شما پیشنهاد می‌کنند. اما واقعیت این است که تا زمانی که نیازها و خواسته‌های خود را دقیقاً مشخص نکنید و با مشاوران و متخصصان مربوطه صحبت نکنید، نمی‌توانید به یک هزینه مناسب برسید. در این مقاله با موضوع هزینه طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن با ما همراه باشید. می‌توانید به پادکست مطالب نیز گوش دهید.
در مجموعه الوند ما بر این باور هستیم که هر مشتری نیازمندی‌های خاص خودش را دارد و یک نسخه را برای دو مشتری نمی‌دهیم! ما لیست دقیقی از نیازهای شما و خدماتی که قرار است برای سایت شما ارائه شود تهیه می‌کنیم و تعیین هزینه نهایی را بر اساس آن انجام خواهیم داد.
یکی از اصلی‌ترین فاکتورهایی که در قیمت طراحی سایت تأثیر گذار خواهد بود این است که ابتدا نوع وب‌سایت خود را مشخص کنید. در مجموعه الوند ما وب‌سایت‌ها را به سه گروه تقسیم‌بندی می‌کنیم و بر اساس این گروه‌ها هزینه طراحی وب‌سایت مشخص خواهد شد.
تمامی وب سایت‌های طراحی شده در مجموعه الوند قالبی اختصاصی دارند و برای هر مشتری جداگانه برنامه‌نویسی انجام خواهد شد.
قیمت طراحی سایت در شرکت‌های مختلف محدوده گسترده‌ای از هزینه خیلی پایین تا هزینه بالا دارد که این هزینه با توجه به اختصاصی بودن پروژه و حرفه‌ای بودن آن متغیر است. به طور کلی برای برآورد هزینه پروژه باید به تعداد منابع زمانی و مدت زمانی که تیم صرف پروژه می‌کند پرداخت. ساخت وب‌سایت حرفه‌ای با پنج تیم اجرایی تیم گرافیک- تیم یو ایکس- طراح یو آی-برنامه نویس و تیم کنترل کیفیت انجام خواهد گرفت.
از دید متخصصین بیزینس و دیجیتال مارکتینگ کم ارزش‌ترین بخش اجرای یک پروژه نرم‌افزاری هزینه اجرای آن می‌باشد. که با توجه به تخصص نیروها و میزانی که روی هر پروژه کار می‌شود قیمت پروژه متفاوت می‌شود. ما می‌دانیم هیچ ارزانی بی‌دلیل و هیچ گرانی به علت نمی‌باشد.

قیمت طراحی سایت

برخلاف تصور خیلی‌ها، طراحی سایت فقط بالا آوردن و راه‌اندازی یک سری صفحات اینترنتی نیست. تصور کنید قرار است کسب‌وکارتان را به صورت کامل در فضای اینترنت به همگان نشان دهید. برای رسیدن به این هدف موارد زیادی چون طراحی زیبا و حرفه‌ای سایت، سرعت خوب و بالا، تجربه کاربری، طراحی استاندارد، کد نویسی اصولی و بسیاری از موارد دیگر باید اصولی و دقیق در نظر گرفته شده و پیاده‌سازی شود. به همین دلیل است که با انواع تعرفه سایت مواجه می‌شوید. یک کسب‌وکار فیزیکی را در نظر بگیرید. مجموعه‌ای از موارد مهم نظیر محل کار اصولی و حرفه‌ای، ارائه بهترین خدمات و محصولات، داشتن تیمی از متخصصان و افراد زبده، ارزش‌های پیشنهادی مختلف برای مخاطبان و ارائه بهترین تجربه برای خریداران باعث می‌شود اعتبار شما بیش‌ازپیش نزد مشتریان افزایش پیدا کند. تمام این موارد در دنیای آنلاین نیز نقش کلیدی ایفا می‌کنند. اما نکته مهم اینجاست که بسیاری از موارد کلیدی در موفقیت یک کسب‌وکار در فضای آنلاین به طراحی سایت بستگی دارد. تمام تلاش ما بر این است که به شکل‌های مختلف کاربران را به سمت سایت خود هدایت کنیم، اما تصور کنید اگر هزاران نفر وارد سایت ما شوند و با یک بستر فاجعه‌آمیز روبه‌رو شوند چه اتفاقی خواهد افتاد.
با توجه به اینکه طراحی سایت یک کار پروژه‌ای محسوب می‌شود و بر اساس خواسته‌های مشتری صورت می‌پذیرد به طور کلی نمی‌توان تعرفه ثابت برای آن در نظر گرفت. در برخی حالات خاص که وب‌سایت به صورت پکیج ارائه می‌شود، برخی شرکت‌ها تعرفه مشخصی را برای این کار مشخص می‌کنند. حتی روی قالب‌های آماده و راه‌اندازی سایت با سیستم‌های مدیریت محتوا و CMS ها هم نمی‌توان به طور قطعی قیمت‌گذاری کرد، چه برسد به اینکه بخواهیم در مورد هزینه طراحی سایت اختصاصی صحبت کنیم. همان‌طور که اشاره کردیم موارد زیادی باید در نظر گرفته شود.

قرارداد طراحی سایت چگونه است؟ یک قرارداد طراحی سایت و اپلیکیشن باید شامل چه بخش‌هایی باشد؟

پروژه‌های طراحی سایت معمولاً با انعقاد قرارداد بین کارفرما و پیمانکار آغاز می‌شود و مهم‌ترین نکته در موفقیت پروژه، مشخص بودن حدود وظایف شرکت طراح و انتظارات کارفرما و تخمین اصولی مبلغ و زمان پروژه بر اساس ابعاد آن است.

در صورت مبهم بودن، تفسیر پذیر بودن و واضح نبودن حدود و ثغور انتظارات کارفرما یا تعهدات پیمانکار، پروژه کاملاً مستعد شکست خوردن و گلایه طرفین می‌شود.

یک قرارداد استاندارد طراحی سایت معمولاً شامل ضمایم زیر است:

 • ضمیمه فنی
 • ضمیمه دامین
 • ضمیمه میزبانی و هاست
 • ضمیمه خدمات پشتیبانی
 • ضمیمه نماینده فنی کارفرما
 • ضمیمه گردآوری دیتا
 • ضمیمه ورود محتوا

قالب سايت چيست؟ پوسته سایت چیست؟

منظور از قالب سایت، لباس ظاهری گرافیکی زیبایی است که به تن ساختار نرم‌افزاری و معماری برنامه‌نویسی سایت می‌کنند. به عبارت دیگر، تم سایت که آن را تمپلیت سایت، پوسته سایت، یا ظاهر گرافیکی هم می‌گویند، در واقع طرحی بصری است که محتوای سایت در آن ظاهر خواهد شد و می‌بایست متناسب با موضوع خاص هر سایت، تیپ مخاطبین سایت و رسته کاری آن اختصاصی طراحی شود.

ما در مجموعه الوند، از تمپلیت‌های آماده و قالب‌های از پیش طراحی شده استفاده نمی‌کنیم و طراحی تم گرافیکی را، کاملاً اختصاصی هر مشتری و از صفر، مطابق با میل خود او و البته همراه با مشورت‌ها و راهنمایی‌ها و پیشنهادات تخصصی همکاران گرافیست‌مان، طراحی می‌کنیم.

قابلیت‌های عمومی مؤثر بر قیمت طراحی سایت

قابلیت‌های مؤثر بر قیمت طراحی سایت کدام‌اند؟

 1. استاتیک و داینامیک بودن سایت
  1. تفاوت اصلی سایت‌های استاتیک و داینامیک در روش به‌روزرسانی و تغییر محتوای اونهاست. این کار شما را به طراح سایتتان وابسته می‌کند، زیرا حتی برای تغییرات جزئی نیز باید به طراحتان مراجعه کنید. اما سایت‌های داینامیک دارای یک پنل مدیریتی هستند که به کمک آن می‌توانید بدون داشتن دانش کد نویسی یا تماس با شرکت طراح خودتان محتوای سایتتان را تغییر بدید.
 2. قابلیت ریسپانسیو (واکنش گرایی)
  1. واکنش گرایی وب‌سایت به معنای نمایش صحیح و مناسب وب‌سایت در دستگاه‌های مختلف (موبایل، تبلت و …) می‌باشد. واکنش‌گرا بودن وب‌سایت از اهمیت بالایی برخوردار است به جهت آنکه علاوه بر رقم زدن تجربه کاربری مناسب با توجه به الگوریتم‌های گوگل تأثیر بسیار زیادی نیز بر سئو وب‌سایت شما دارد. هرچند این قابلیت تأثیر قابل توجهی بر زمان و هزینه راه‌اندازی سایت شما خواهد داشت.
 3. نوع CMS سایت
  1. CMS سیستمی است که به کمک آن محتوای وب‌سایتتان را مدیریت می‌کنید. CMS ها بسته به نوع کسب‌وکار شما به دو روش طراحی می‌شوند. در روش اول از CMS های آماده استفاده می‌شود که طراحی سایت با وردپرس نمونه‌ای از اونه و در روش دوم یک CMS مخصوص شما از صفر کد نویسی می‌شود. که این دو از لحاظ قیمت طراحی سایت و زمان طراحی تفاوتی زیادی با یکدیگر دارند. در ادامه بیش‌تر با اون آشنا میشیم.
 4. میزان هاست مصرفی
  1. هاست‌ها کامپیوترهایی هستند که همیشه به اینترنت متصل‌اند و اطلاعات وب‌سایت را در خودشون نگهداری می‌کنند. هزینه هاست به حجم اطلاعات سایت و میزان بازدیدی که قراره از سایتتون بشه بستگی دارد. حجم هاست بستگی به خواست خودتون داره.
   نکته: بهتر است در شروع، برای کاهش تعرفه طراحی سایت از یک هاست کم حجم استفاده کرده و با پیشرفت کسب‌وکارتان حجم و کیفیت هاست رو افزایش بدید.
 5. تعداد زبان‌های سایت
  1. برای اینکه سایتتون قابلیت نمایش در زبان‌های دیگر را هم داشته باشد باید تغییراتی کلی، در طراحی آن ایجاد شود که قیمت طراحی سایت چند زبانه به ازای اضافه شدن هر زبان، به هزینه پروژه نهایی اضافه می‌شود.
   نکته: اگر سایت شما به صورت بین‌المللی کار می‌کند، پس لازم است تا قابلیت نمایش به زبان مقصد رو هم داشته باشه.

قابلیت‌های اختصاصی مؤثر بر هزینه طراحی سایت

قابلیت‌های اختصاصی مؤثر بر قیمت طراحی سایت کدام‌اند؟

قابلیت‌های اختصاصی به نوع کسب‌وکار شما بر می‌گرده. به این صورت که هر کسب‌وکاری یک سری ویژگی داره که در سایت‌های دیگه پیدا نمیشه و روی قیمت سایت تأثیر می‌ذاره.

علت این همه تشتت قیمت در بازار چیست؟

طراحی سایت امری تخصصی است که عامه مردم چندان از آن سر در نمی‌آورند و مانند موبایل و یا خودرو نیست که موضوعی شناخته شده برای عموم است. از طرف دیگر هر دانشجوی تازه فارغ‌التحصیل از دانشگاه به خیال خود وارد صنعت طراحی سایت می‌شود.

کسب‌وکاری که ممکن است ورود به آن راحت باشد اما ماندن در آن و پا به پای فناوری حرکت کردن و خدمات با کیفیت به مردم دادن بسیار سخت است. این زیاد بودن دست در صنعت طراحی سایت هم بر گوناگونی قیمت‌ها بی تأثیر نیست.

از طرف دیگر خود موضوع طراحی سایت هم واقعاً دارای ابعاد گوناگونی است که وجود بعضی طراحی سایت‌های بسیار ارزان و بسیار گران را مستدل می‌کند. به عبارت دیگر بسته به روش طراحی سایت هر شرکت، فناوری‌های مورد استفاده، فیچرهای سایت، تعداد صفحات و … مبلغ می‌تواند تغییر کند.

لذا ضمن اینکه به مشتری حق می‌دهیم با شنیدن سایت 200 هزار تومانی و سایت 200 میلیون تومانی در بازار مکاره طراحی وب گیج شود و بابت این درد، با او ابراز همدردی می‌کنیم، اما راهنمایی که می‌تواند تا حدود زیادی مشتری را از سردرگمی نجات دهد این است که گرچه او در طراحی سایت سر رشته ندارد اما می‌تواند به قراینی بفهمد کدام شرکت اعلام قیمت‌هایش حساب شده، پارامتریک، مبتنی بر سنجش و دارای ملاک و معیار است و کدام شرکت دیگر کیلویی و حساب نشده!

ظاهر و قیافه سایت شما واقعاً چقدر مهمه؟

شاید در اولین نگاه هر کسی جذابیت و زیبایی وب‌سایت را سلیقه‌ای بداند؛ ولی اجازه بدید یک سؤال ساده از شما بپرسیم:
فرض کنید به یک مهمانی دعوت شده‌اید، افراد مختلفی در این مهمانی می‌خواهند با شما صحبت کنند، بدون هیچ تعارفی اولین نکته‌ای که مورد توجه ما و شما قرار میگیره ظاهر آن شخصی است که می‌خواهد با ما صحبت کند. یک ظاهر موجه در اولین نگاه می‌تواند حس نسبی اعتماد را در ما ایجاد کند در حالی که یک ظاهر ژولیده ناخودآگاه باعث فاصله گرفتن ما از فرد می‌شود.
سؤال دیگری داریم:
فرض کنید می‌خواهید یک گوشی موبایل تهیه کنید؛ به خیابان جمهوری می‌روید، در مقابل شما یک پاساژ مجلل مثل پاساژ چارسو و یک مغازه‌ی فکستنی قرار گرفته، تا اینجا سؤال ما را حدس زده‌اید و ما هم جواب شما را؛ پاسخ با توجه به رفت‌وآمد مردم و جذب مشتری چارسو نسبت به مغازه‌های اطراف بسیار واضح است.
در نهایت می‌توان به این مثل معروف اشاره کرد: از کوزه همان برون تراود که در اوست.
پاسخ این سؤال که زیبایی سایت و جذابیت بصری وب‌سایت شما چقدر می‌تواند در ترغیب کاربر چقدر تأثیرگذار است را به خودتان می‌سپاریم.

طراحی وب‌سایت به عنوان بهترین فروشنده

یکی از زوایای مهمی که می‌توان به یک وب‌سایت و طراحی آن نگاه کرد این است که وب‌سایت را بهترین فروشنده برای محصول یا خدمات خود در نظر برگیریم و طراحی سایت را به گونه‌ای انجام دهیم که بر این نگاه تأکید داشته باشد.
در ادامه دلایلی را بررسی می‌نماییم که چرا در نظر گرفتن وب‌سایت به عنوان بهترین فروشنده نگاه صحیحی است:
وب‌سایت شما مانند یک فروشنده حرفه‌ای تمام پاسخ‌های درست را می‌داند چرا که وب‌سایت شما از نظر محتوا بسیار قوی است و همانند یک فروشنده حرفه‌ای پُر از اطلاعاتی است که آنها را خیلی سریع و دقیق در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. (ساختار مناسب طراحی سایت)
وب‌سایت شما همانند یک فروشنده حرفه‌ای همیشه در دسترس مشتریان شماست. در محل کار و منزل آنها و علاوه بر آن هیچ نیازی نیز برای رفت‌وآمد و صرف وقت جهت قرار ملاقات ندارد. (رعایت اصول SEO و بهینه‌سازی سایت جهت افزایش دسترس‌پذیری)
وب‌سایت شما حتی فراتر از یک فروشنده حرفه‌ای عمل خواهد کرد، همواره در حال کار برای شماست. 24 ساعت از 7 روز هفته و تمام 365 روز سال. حتی اگر شما خود بر سر کارتان حاضر نباشید همواره در دسترس و آماده پاسخگویی به سؤالات خواهد بود. (طراحی سایت با ضریب امنیت بالا و پشتیبانی فنی قوی)
وب‌سایت شما در خیلی از مواقع مانند یک فروشنده اولین چهره از شرکت شماست که مشتریان بالقوه با آن برخورد خواهند کرد. بنابراین نیاز است طراحی وب‌سایت به گونه ای باشد که اولین برخورد بیشترین تأثیر را روی مشتری بگذارد. (طراحی سایت خلاقانه و تأثیرگذار)

طراحی سایت چیست؟ طراحی سایت یعنی چه؟

سایت یک سامانه نرم‌افزاری تحت وب است که روی یک کامپیوتر سرور میزبانی راه‌اندازی می‌شود و به مخاطبین این امکان را می‌دهد که بر بستر اینترنت و مبتنی بر پروتکل HTTP، صفحاتی از سایت را تقاضا کنند و این صفحات برای مرورگر ایشان ارسال شود.

لذا سایت به این معنی، مجموعه‌ای از صفحات حاوی اطلاعات خواهد بود که چیزی یا کسی یا تشکیلاتی را بر بستر اینترنت معرفی می‌کند. به فرایند طراحی قالب گرافیکی، اختصاصی سازی صفحات و وارد کردن محتوای مشتری در ساختن این صفحات، طراحی سایت گفته می‌شود.

طراحی سایت چه تأثیری در پیشرفت کسب‌وکار دارد؟

طراحی سایت ویترین کسب‌وکار شماست. اگر کسب‌وکاری دارید و هنوز در عرصه دیجیتال و اینترنت وارد نشده‌اید وقت را از دست ندهید و همین الان اقدام کرده و برای کسب‌وکار خود سایتی مناسب و در خور طراحی کنید. این سایت می‌تواند شما را به جامعه آماری بیشتری نشان داده و باعث رونق کسب‌وکارتان شود. زیرا از دلایل مهمی که باعث تحول در کسب‌وکارتان می‌شود طراحی سایت می‌باشد و از اهمیت بالایی برخوردار است.
هر شرکت، سازمان و کسب‌وکار برای جلب اعتماد مشتریان و امکان ارائه خدمات و پاسخگویی به آنان لازم است که دفتر، مغازه و به صورت کلی یک مکان فیزیکی برای مراجعه مشتریان داشته باشد. وب‌سایت در واقع دفتر مرکزی شما در دنیای مجازی و فضای اینترنت محسوب می‌شود و طراحی سایت به شما این امکان را می‌دهد که یک پایگاه اصلی در اینترنت داشته باشید که دفتر مرکزی شما محسوب می‌شود و دفاتر دیگر شما در بخش‌های مختلف اینترنت به آن متصل می‌گردد.
چه صاحب یک کسب‌وکار کوچک باشید و چه در حال اداره یک سازمان بزرگ، امروزه داشتن وب‌سایت برای شما یک ضرورت محسوب می‌شود چراکه نادیده گرفتن و پشت کردن به چنین پتانسیل عظیمی برای کسب و حفظ اعتبار با هیچ یک از اصول مدیریتی و بازاریابی همخوانی ندارد و در بسیاری موارد صدمات زیادی به کسب‌وکار شما خواهد زد.
تجربه چند سال اخیر نشان داده درصد قابل توجهی از مردم اینترنت را راهی ساده برای یافتن محصول یا خدمات مورد نظر خود انتخاب کرده‌اند. به گونه‌ای که بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک که حتی هیچ فروشگاهی در دنیای واقعی نداشته‌اند از طریق طراحی سایت فروشگاه اینترنتی به فروش محصولات خود از طریق دنیای مجازی روی آورده و با سرمایه‌ای اندک به موفقیت‌های عظیمی دست یافته‌اند.

طراحی سایت چگونه است؟ چگونه طراحی سایت را شروع کنیم؟

مثل هر کار دیگری می‌توان طراحی سایت را آموخت و مرحله‌به‌مرحله پیش رفت. اما اگر کار اختصاصی شما طراحی سایت نیست و قرار نیست در آینده تبدیل به یک طراح سایت شوید، بایست این مهم را برون‌سپاری کنید.

در این حالت برای شروع طراحی سایت، اولین و مهم‌ترین گام یافتن بهترین شرکت طراح سایت است. باید بین شرکت‌های طراح سایت فراوانی که همه هم مدعی خدمات کیفی هستند، جستجو کنید و با ملاک و معیار، شرکت مجری درست را انتخاب کنید و سپس کار را به کاردان بسپارید.

طراحی سایت پربازدید چگونه ممکن است؟ چگونه بازدید سایت خود را افزایش دهیم؟

بعضی همین سؤال را این‌گونه می‌پرسند «چگونه آمار بازدید سایت را افزایش دهیم؟» گویی منظورشان این است که نه بازدید واقعی و تعداد انسان‌هایی که مطالب سایت ما را می‌خوانند بلکه صرفاً آمار را چطور می‌توان بالا برد!

متأسفانه در ایران تصوری غلط وجود دارد که یک شرکت افزایش بازدید سایت که می‌تواند با استفاده از نوعی ربات افزایش بازدید سایت باعث افزایش بازدید سایت با نرم‌افزار شوند! چنین چیزی وجود ندارد و در صورت وجود غیرقانونی است و بی‌فایده است.

دنیای امروز و ابزارهای آمار سنج هوشمندتر از آن هستند که به این صورت فریب بخورند. در عوض می‌توان با استفاده از تکنیک‌های افزایش بازدید سایت و روش‌های صحیح افزایش تضمینی بازدید سایت، با بهبود محتوا و کیفیت سایت، آن را پر بازدید کرد.

اما در پاسخ به این سؤال که چگونه بازدید سایت را افزایش دهیم باید نکات زیر را یادآور شد:

 • بالا بردن بازدید از سایت تنها با بهبود کیفیت سایت و بهبود محتوا ممکن است.
 • هر راه حل افزایش بازدید سایت که به بهبود سایت و یا محتوای سایت کاری ندارد فریب و دغل‌کاری است و آخر و عاقبت ندارد.
 • چیزی تحت عنوان خرید افزایش بازدید سایت وجود ندارد. کسی نمی‌تواند کاربران و بازدید ایشان را به شما بفروشد. باز شدن یک سایت در پنجره‌ای کوچک بدون اختیار کاربر فریب‌کاری است و آن کاربر در واقع بی اختیار سایت شما روی مرورگرش باز شده و او از این موضوع خبر ندارد و رضایت هم ندارد.
 • بالا بردن بازدید سایت در گوگل همان سئو است. یعنی چنان روی کیفیت سایت و غنای محتوا کار کنیم که گوگل به عنوان داوری هوشمند و جهانی و بی طرف، سایت ما را به عنوان بهترین گزینه برای فرد جستجو کننده بالاتر از سایر نتایج بیاورد.

ضرورت طراحی سایت چیست؟ چرا سایت طراحی می‌کنیم؟

وقتی کسی می‌پرسد که طراحی سایت چه کاربردی دارد؟ و یا چرا به سایت نیاز داریم؟ ما در برشمردن دلایل طراحی سایت و فهرست کردن مزایای طراحی سایت در می‌مانیم که به کدام دلیل از بین هزاران اشاره کنیم!

اما اگر بخواهیم تنها یک دلیل طراحی سایت بیاوریم، باید بگوییم امروز آن‌قدر استفاده از وب و موبایل و اینترنت، رایج و همه‌گیر شده که اگر شما در فضای مجازی، هنگام جستجو، پیدا نشوید، برای مردم به این معناست که اصلاً وجود خارجی ندارید!

ضرورت طراحی سایت

آیا با طراحی وب‌سایت آشنایی ندارید؟ تصور این موضوع که افراد حقیقی یا حقوقی در فضای مجازی حضور نداشته باشند، غیرممکن است! دنیای امروزی ارتباطات لحظه‌ای و آسان را طلب می‌کند و مردم تمامی امور خود را به کمک اینترنت انجام می‌دهند آنها با اینترنت از طریق یک سایت فروشگاهی خرید می‌کنند، از طریق یک سایت پزشکی وقت دکتر رزرو می‌کنند، کارهای بانکی انجام می‌دهند و بسیاری از کارهای کوچک و بزرگ خود را مدیریت می‌کنند.
در واقع دنیای مجازی را باید همانند دنیا واقعی در نظر گرفت که افراد از طریق وب‌سایت گوناگون مانند سایت فروشگاهی، سایت خبری، سایت آگهی، سایت املاک، وب‌سایت پزشکی و … نیازهای خود را برطرف می‌کنند و از طریق شبکه‌های اجتماعی با دوستان و نزدیکان خود ارتباط برقرار می‌کنند. پس مشاهده می‌کنید که با طراحی وب‌سایت چقدر می‌توان خود را به دنیای اطراف نزدیک‌تر کنید.
پس مشاهده می‌کنید که زندگی در دنیای مجازی مانند دنیای واقعی جریان دارد و شما نیز باید با طراحی وب‌سایت شرکتی، طراحی وب‌سایت فروشگاهی، طراحی وب‌سایت آگهی و یا هر نوع کسب‌وکاری در دنیای مجازی حضور داشته باشید.
برای جلب مخاطب این روزها باید در هر لحظه و مکانی در دسترس بود و در عین حال بتوان اطمینان مخاطب را جلب کرد و در نهایت او را مجاب کنید که از میان رقبا شما را انتخاب کند. رسیدن به این هدف با داشتن یک سایت کارآمد و استاندارد و زیبا محقق خواهد شد. تیم طراحی سایت مجموعه الوند با آمیختن هنر و فناوری روز دنیا شعبه‌ای شایسته برای شما در فضای مجازی خلق خواهد کرد.
طراحی سایت را با مجموعه الوند تجربه کنید. در حال حاضر داشتن وب‌سایت برای شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مختلف از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و به عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی آنها تبدیل شده است. همین موضوع باعث شده تا طراحی وب‌سایت و تولید سایت اثرگذار نیازمند دانش و تخصص بالا باشد. پس نتیجه می‌گیریم طراحی سایت کاملاً تخصصی بوده و با نگاه سطحی نمی‌توان در دنیای امروز رقابت کرد. ما شما را یک قدم جلوتر از رقبایتان قرار خواهیم داد.
در زندگی دیجیتالی امروز داشتن وب‌سایت برای یک کسب‌وکار یکی از الزامات می‌باشد. تفاوتی نمی‌کند که شما یک کسب‌وکار بزرگ یا کوچک هستید، اگر شما یک کسب‌وکاری دارید که برای آن وب‌سایتی تهیه نکرده‌اید قطعاً فرصت‌های زیادی را در کسب‌وکار خود از دست داده‌اید.
یک وب‌سایت به تنهایی می‌تواند شروع استراتژی‌های بازاریابی مختلفی باشد که این استراتژی‌ها به کسب‌وکار شما جهت موفقیت کمک می‌کنند. دنیای وب به نسبت سایر روش‌های بازاریابی محدودیت مکانی و زمانی ندارد و کاربران شما می‌توانند برای مشاهده اطلاعات و محصولات کسب‌وکار شما احتیاج به زمان و مکان خاصی ندارند.
اگر تمایل دارید که از تبلیغات در فضای اینترنت استفاده کنید، وب‌سایت شما در مرکز تمامی کمپین‌های شما قرار دارد. تبلیغات در سایت‌های شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات در انجمن‌ها، تبلیغات کلیکی یا ادوردز گوگل و تبلیغات در اپلیکیشن های موبایل همگی وابسته به وب‌سایت شما می‌باشند و اگر شما وب‌سایت مناسب و صفحات فرود اختصاصی نداشته باشید عملاً هیچ یک از این روش‌های تبلیغات نتیجه‌ی مطلوبی نمی‌دهند.

شعار طراحی سایت ما چه باشد؟ چگونه شعار برای طراحی سایت انتخاب کنیم؟

شعار سایت همان شعار برند (Slogan) است که در عبارتی کوتاه یک سازمان یا محصول یا سرویس را معرفی می‌کند و ویژگی مثبت و مزیت‌های آن را بولد می‌کند.

شعار تبلیغاتی یا با عبارتی با فونت ریز در هدر سایت و یا با عبارتی با فونت درشت در اواسط سایت طراحی می‌شود. اما در انتخاب شعار تبلیغاتی برای سایت می‌بایست به این نکات توجه داشت:

 • حقیقت داشته باشد و مطابق با واقعیت باشد.
 • کوتاه باشد.
 • به یاد ماندنی باشد.
 • یک ویژگی ممتاز را به ذهن متبادر کند.
 • از دیگر موارد مشابه متمایز باشد.
 • حس خوب و انسانی به مخاطب بدهد.
 • کمی چاشنی طنز داشته باشد.
 • شفاف و رک باشد، دو پهلو نباشد.
 • متناسب با تیپ شخصیتی طیف مخاطبین باشد.

سورس سایت چیست؟ آیا باید قرارداد تحویل سورس نرم‌افزار نوشت؟

سورس کد یک سایت مجموعه‌ای از دستورات برنامه‌نویسی و خطوط کد است که توسعه دهندگان سایت برای ساختن و برنامه‌نویسی سایت وارد کرده‌اند تا نرم‌افزار سایت به درستی کار کند.

سورس سایت‌ها از طریق ظاهر سایت و برای عموم کاربران سایت قابل دسترس نیست و آنچه آن را سورس طراحی سایت با html می‌خوانند کدی است که از سایت روی مرورگر لود می‌شود و به سادگی قابل مشاهده است سورس کد سایت نیست بلکه خروجی سایت است که به درد راه‌اندازی مجدد سایت نمی‌خورد.

اما چرا سورس سایت مهم است؟ زیرا می‌توان با دسترسی به سورس مشابه آن سایت را راه‌اندازی کرد! لذا بعضاً هکرها به دنبال به‌دست آوردن سورس کد سایت‌های موفق هستند که البته با تقویت بنیه امنیتی سایت‌های موفق، نمی‌توانند آن را به‌دست آورند و دسته دوم خود صاحبان پروژه طراحی سایت هستند که تمایل دارند سورس را داشته باشند تا به شرکت طراح وابسته نباشند.

ما در مجموعه الوند به علت استفاده از هسته اوپن سورس وردپرس، سورس را به مشتری تحویل می‌دهیم و این را حق مشتری میدانیم. اما در عین حال تجربه 16 ساله ما نشان داده محکم کاری صاحبان پروژه‌های طراحی سایت در تحویل گرفتن سورس از شرکت طراح، در عمل و بعدها وقتی مشکلی برای شرکت طراح پیش آمد برای صاحب سایت چندان راهگشا نخواهد بود و وی در یافتن تیم دیگری که با همین استانداردها بتوانند سورس مذکور را گرفته و کار را ادامه دهند، به مشکل جدی بر خواهد خورد و لذا رویکرد درست‌تر یافتن شرکت طراح وب معتبری است که قرار نباشد از بین برود،‌ تعطیل شود، تغییر شغل دهد یا با مشتری درگیر شود!

ساخت وب‌سایت مناسب چه کسب‌وکارهایی است؟

خیلی ساده توضیح بدیم، هر کسب‌وکاری در هر زمینه‌ای که باشد نیازمند طراحی سایت است چرا که امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش رقابت شدید بر سر فروش بیشتر و بی حد مرز در فضای اینترنت، طراحی وب‌سایت است که به کمک کسب‌وکارها می‌آید.
فرقی نمی‌کند که محصولی برای فروش داشته باشید یا خدماتی را ارائه می‌دهید یا صرفاً اطلاعات علمی و تخصصی را در اختیار عموم می‌گذارید، چون ساخت وب‌سایت به کمک شما می‌آید تا بتوانید خیلی سریع‌تر و در ابعاد بزرگ‌تر بدون حد و مرز زمانی و مکانی فروش اینترنتی فوق‌العاده‌ای داشته باشید.
کمی تحقیق در گوگل کنید متوجه می‌شوید که روزانه بیش از 100 طراحی و راه‌اندازی سایت در ایران و بیش از هزاران سایت در دنیا ساخته و راه‌اندازی می‌شود که این نمایانگر رقابت شدید و دستیابی به درآمدهای شگفت‌انگیز اینترنتی می‌شود.

سئوی محتوای سایت چیست؟

سئو محتوای سایت یعنی انجام بعضی کارها و تکنیک‌ها که منجر به بهبود محتوای سایت برای موتورهای جستجو و غنی‌سازی محتوا برای کسب رتبه بالاتر در گوگل می‌شود.

به تعبیری درست سئو فقط و فقط محتوا است و در صورتی که محتوای سایت به صورت غنی کار شود تأثیری بسزا بر سئوی سایت خواهد داشت. اما کار محتوایی به هدف افزایش رتبه در سئو در چند مرحله زیر قابل اجراست:

 • تدوین محتوا قبل از طراحی سایت: در این مرحله تولیدکنندگان محتوا می‌بایست با انجام تحقیقات کلیدواژه‌ای متوجه جستجوهای مردم حول‌وحوش موضوع وب‌سایت و اولویت‌بندی کلمات کلیدی شوند. همچنین می‌بایست محتوای کامل وب‌سایت قبل از شروع پروسه طراحی تدوین شده در اختیار تیم طراح قرار گیرد تا دیدی جامع نسبت به ساختار محتوا به دست آورند.
 • تدوین محتوا در حین طراحی سایت: از آنجا که دیزاین گرافیکی و محتوا روی همدیگر برهمکنش دارند می‌بایست تیم تولید محتوا تعاملی نزدیک و تنگاتنگ با تیم فنی توسعه سایت داشته باشند تا عنداللزوم تغییرات لازم را در محتوا بدهند.
 • تدوین محتوا بعد از طراحی سایت: بعد از تحویل گرفتن سایت از تیم طراح، فرد یا تیم وبمستری که متصدی تولید محتوا هستند می‌بایست مطابق با برنامه‌ای تدوین شده و جدول زمان‌بندی به صورت منظم و پیوسته با نرخ مشخصی سایت را هدفمند با محتوای مناسب به‌روزرسانی کنند.

روش طراحی سایت بدون کد نویسی چیست؟

در واقع سیستم‌های مدیریت محتوایی هستند که مجهز به صفحه سازی قوی و آنلاین هستند که طراح وب می‌تواند بدون درگیر شدن با کد نویسی و برنامه‌نویسی صرفاً به صورت کشیدن و رها کردن آبجکت‌ها روی صفحه در یک دیزاین استودیوی آنلاین و در داخل مرورگر، سایت یا صفحه دلخواهش را طراحی کند.

مثلاً صفحه ساز المنتور روی بستر وردپرس نمونه‌ای از یک نرم‌افزار طراحی سایت بدون کد نویسی است. از دیگر ابزارهای ساخت سایت بدون کد نویسی،‌ صفحه ساز ویژوال کامپوزر روی بستر وردپرس است.

اما تصور اینکه یک فرد غیر متخصص می‌تواند چنین برنامه طراحی سایت بدون کد نویسی را بگیرد و صرف دانلود نرم‌افزار طراحی سایت بدون کد نویسی بتواند مشغول طراحی شود غلط است.

روش درست کار این است که یک شرکت طراح سایت متخصص زیرساخت لازم برای راه‌اندازی نرم‌افزار طراحی وب‌سایت بدون کد نویسی را فراهم کند و نتیجه را در اختیار وبمستر قرار دهد تا بتواند ساخت سایت بدون کد نویسی را تجربه کند.

درامد سایت‌ها چگونه است؟ کسب درآمد از سایت چگونه است؟ چطور می‌شود کسب درآمد از سایت و وبلاگ داشت؟

اگر سایتی توانست به بازدید بالا برسد و مخاطبین زیادی را جذب خود کند می‌تواند به روش‌های مختلفی درآمدزایی کند.

البته باید تذکر داد که نه رسیدن به بازدید بالا کار آسانی است که بشود بی تخصص انجام داد و نه درآمدزایی از سایت پربازدید به همین راحتی و بی دردسری است که معمولاً تصور می‌شود.

در پاسخ به سؤال درآمد یک سایت چقدر است و چه سایت‌هایی درآمدزا هستند، در زیر نمونه‌هایی از درآمدزایی بعضی سایت‌های خوب طراحی شده را مثال می‌زنیم:

 • درآمد سایت دیوار از کجاست؟ کسی نمی‌داند درآمد سایت دیوار چقدر است زیرا این‌گونه موارد به درستی اعلام نمی‌شود اما درآمد سایت دیوار نه از تبلیغات بسیاری است که عموم مردم بدون پرداخت مبلغ آگهی می‌کنند بلکه از مبالغی است که از درصد اندکی از شاغلان و صاحبان کسب‌وکار دریافت می‌کند تا آگهی ایشان را با اولویتی بالاتر و بهتر در معرض دید کاربران قرار دهد.
 • درآمد سایت آپارات از کجاست؟ سایت آپارات اکثر ویدیوها را بدون دریافت مبلغی منتشر می‌کند اما اگر شما به عنوان یک صاحب اکانت بخواهید از هریک از طرح‌های تقویت بازدید ویدیو استفاده کنید تا شانس مشاهده ویدیوهایتان را نسبت به معمول بالاتر ببرید باید پکیج مربوطه را خریداری کنید و پول بپردازید. مضافاً بر اینکه درآمدزایی اصلی آپارات مانند یوتیوب و بسیاری دیگر از سرویس‌های پخش آنلاین ویدیو، از حق پخش آگهی‌هایی است که زیر فیلم‌ها در وسط فیلم‌ها یا در کادرهای تبلیغاتی خود نشان می‌دهد.
 • درآمد سایت باما از کجاست؟ مانند آنچه برای دیوار گفته شد در سایت باما هم گرچه آگهی‌های عموم مردم درباره خودرو بدون اخذ هزینه منتشر می‌شود اما درصد اندکی از آگهی دهندگان حاضرند در ازای پرداخت مبلغ بیشتری شانس دیده شدن آگهی خودروی خود را بهبود دهند.
 • درامد سایت‌های خبری از کجاست؟ سایت‌های خبری از انتشار تبلیغات در کادرهای نمایش تبلیغ خود درآمدزایی می‌کنند. یکی دیگر از روش‌های درآمدزایی ایشان انتشار رپورتاژ آگهی در ازای دریافت مبلغی مشخص است.

سایت‌ها مدل مختلفی از درآمدزایی دارند نظیر:

 • درآمد سایت‌های تبلیغاتی
 • درآمد سایت تبلیغات کلیکی
 • درامد سایت تخفیف گروهی
 • درامد سایت دانلود فیلم
 • درامد سایت نیازمندی‌ها
 • درآمد سایت‌های تولید محتوا
 • درآمد سایت فروشگاهی
 • درامد سایت فروش فایل
 • درآمد سایت فروش شارژ

اما بعضی روش‌های درآمدزایی از وب‌سایت‌ها اخلاقمند، مشروع و قانونی نیست. نظیر:

 • کسب درامد از سایت شرط‌بندی
 • درامد از سایت پیش‌بینی فوتبال
 • درامد سایت‌های قمار

داشتن سایت به درد چه کسانی می‌خورد؟

شاید بهتر باشد این سؤال را جابه‌جا بپرسیم. داشتن سایت به درد چه کسی نمی‌خورد؟ امروزه با فراگیر شدن اینترنت و استفاده همگانی از آن، به جرئت می‌توان گفت تمامی کسب‌وکارها نیاز به سایت دارند. فرقی ندارد کسب‌وکار شما چیست، اگر فروش اینترنتی دارید، فروش شما به صورت تلفنی است، شرکت خدماتی دارید و یا از سیستم خاصی استفاده می‌کنید، شما به یک سایت حرفه‌ای نیاز دارید.

حق کپی‌رایت طراحی سایت چیست؟ حق پاوربای کدام است؟

حق کپی‌رایت ظاهری دارد و باطنی. ظاهر آن جمله‌ای کوتاه است که معمولاً در فوتر نوشته می‌شود و اعلام می‌دارد که تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای صاحبش محفوظ است و کسی بدون اجازه حق بازنشر مطالب را ندارد. اما باطن حق کپی‌رایت در طراحی سایت، احترامی است که شرکت طراح سایت به مالکیت صاحب سایت می‌گذارد و داده‌ها، اطلاعات، رمزها و بانک‌های اطلاعاتی سایت را متعلق به وی دانسته و از آن هیچ سوء استفاده‌ای نمی‌کند.

حق پاوربای، هم ظاهری دارد و باطنی. ظاهر آن جمله‌ای کوتاه، معمولاً در فوتر سایت است که اعلام می‌دارد این سایت توسط کدام شرکت طراح سایت طراحی شده است. اما باطن آن، احترام صاحب سایت برای شرکت طراح و اعتبار اوست طوری که هیچگاه به خودش اجازه درخواست حذف این عبارت را ندهد.

چه چیزهایی ما را به یک شرکت طراحی وب‌سایت حرفه‌ای تبدیل می‌کند؟

تجربه
شما قطعاً تمایل دارید با افرادی با سطح دانش بالا کار کنید که می‌توانند جواب سؤالات شما را به بهترین شکل داده و راهنمای شما در مسیر طراحی یک وب‌سایت ایده آل باشند. تیم طراحی سایت مجموعه الوند متشکل از طراحان و برنامه نویسان بسیار حرفه‌ای و با سابقه طولانی در طراحی و خلق وب‌سایت‌های اختصاصی و استثنایی آماده ارائه بهترین خدمات به مشتریان می‌باشد.
دسترس‌پذیری
مطمئناً یکی از دغدغه‌های فکری شما این است که آیا شرکتی که طراحی سایت شما را به عهده دارد در زمان نیاز، پاسخگوی شما خواهد بود؟
تیم پشتیبانی مجموعه الوند در کنار طراحان وب‌سایت این اطمینان را به شما می‌دهند که همواره در دسترس شما و آماده ارائه پاسخ به سؤالات و رفع مشکلات شماست.
حرفه‌ای بودن
طراحی وب‌سایت حرفه‌ای نیاز به یک تیم حرفه‌ای دارد تا بتوانید به آنها تکیه کنید و بهترین مشاوره‌ها را از آنها بگیرید. ما سال‌ها وقت صرف تمرین و پالایش مهارت‌های خود نموده‌ایم. تیم طراحی سایت مجموعه الوند همواره بر فراز آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا ایستاده و آماده است تا دانش خود را برای هدفی بزرگ‌تر و طراحی سایتی هرچه بهتر با شما سهیم شود.
اعتبار
ما هیچ‌گاه به دنبال قالب‌های از پیش آماده شده (Template) برای طراحی سایت نخواهیم بود. اگر شما در جستجوی قالب‌های آماده و طراحی سایت WordPress و Joomla برای خود هستید بهتر است ما را انتخاب نکنید! بزرگ‌ترین هدف و افتخار ما طراحی وب‌سایت اختصاصی و منحصربه‌فردی است که از ترکیب آنچه در ذهن شماست و خلاقیت و تجربه تیم طراحی سایت ما ساخته و پرداخته شود.
شفافیت
دنیای وب مکان بسیار پیچیده ایست و انجام صحیح پروژه‌های طراحی سایت نیاز به مهارت‌هایی بسیار ویژه دارد. درضمن ما هیچ مسیر رمزآلودی برای انجام کارهای خود نداریم. برعکس، تیم طراحی سایت مجموعه الوند متعهد است مسیر فرآیند طراحی وب‌سایت را به مشتریان خود توضیح داده و همواره شما را از وضعیت پروژه‌تان آگاه نماید.

چگونه یک سایت زیبا طراحی کنیم؟ چگونه سایت خود را زیبا کنیم؟

زیبایی یک سایت تک عاملی نیست. به مصداق شعر شاعر که فرمود:

«جهان چون زلف و خط و خال و ابروست
که هر چیزی به جای خویش نیکوست»

زیبایی یک سایت هم حاصل برهمکنش زیبایی، هماهنگی چیدمان عناصر بصری، المان‌های گرافیکی، متون و محتوای وب‌سایت است. برای رسیدن به یک طراحی سایت زیبا:

 • یک شرکت طراح سایت زیبا که سایت خود را زیبا طراحی کرده است انتخاب کنید.
 • محتوایی کامل و عکس‌هایی زیبا در اختیار او قرار دهید.
 • کسب‌وکار پشت سایت، خدمات و محصولات خود را زیبا طراحی کرده باشید.
 • به توصیه‌های زیبایی شناختی کارشناسان گرافیک شرکت طراح گوش کنید.

چگونه نسخه موبایل سایت بسازیم؟

باید از روش طراحی سایت ریسپانسیو استفاده کنید. البته دیگر لازم نیست مثل سابق مستقلاً اقدام به ایجاد نسخه موبایل سایت کرد بلکه همان طراحی سایت طوری انجام می‌شود که بتواند علاوه بر دسکتاپ روی موبایل و تبلت هم عملکرد متناسب و پاسخگو داشته باشد.

بعضی سیستم‌های مدیریت محتوا مانند وردپرس ابزارهای طراحی قوی دارند که خودش از ریسپانسیو ساپورت می‌کند و لذا ساخت نسخه موبایل سایت وردپرس کاری آسان است. لذا نحوه ساخت سایت نسخه موبایل در واقع بازطراحی ریسپانسیو وب‌سایت است.

چگونه می‌توانم یک پیش‌فاکتور دقیق از مجموعه الوند بگیرم؟

برای اینکه بتوانیم در قالب یک پیش‌فاکتور دقیق،‌ پروژه شما را اعلام زمان و هزینه کنیم، یک فرآیندی داریم به نام نیازسنجی.

یک فرم الکترونیک آنلاین چندمرحله‌ای، مشتمل بر یک سری سؤالات استاندارد شده بین‌المللی، که شما به عنوان صاحب سایت به این سؤالات خواهید اندیشید و پاسخ خواهید داد. وقتی فرم را تکمیل کردید، پاسخنامه شما به‌دست ما خواهد رسید و حدود و ثغور پروژه‌تان، کاملاً بر ما روشن شده و به لطف خدا، در اسرع وقت، ارزیابی دقیق زمان و هزینه خود را، در قالب پیش‌فاکتوری به ایمیل شما ارسال خواهیم نمود.

چگونه سایت موفقی داشته باشیم؟ چگونه سایت معتبر بسازیم؟

همه سایتِ معتبر و یا سایت موفق می‌خواهند اما همه حاضر به پرداخت بهای واقعی آن نیستند! اگر واقعاً سایتی موفق و معتبر می‌خواهید هم در طراحی سایتتان و هم در بهره‌برداری و به‌روزرسانی روزانه،‌ موارد زیر را رعایت کنید:

 • کپی‌رایت را محترم بشمارید: از کپی کردن محتوای دیگران و عکس‌های دارای کپی‌رایت بپرهیزید. زحمت تولید محتوای با کیفیت را بر خود هموار کنید.
 • به صفحات خوب مرجع لینک دهید: اگر مطلبی را از جایی نقل‌قول می‌کنید به آن لینک دهید. در لینک دادن به مقصدهای خوبی که می‌تواند خوانندگان شما را تغذیه اطلاعاتی کامل‌تری بکند خساست به خرج ندهید.
 • فارسی را پاس بدارید: حرمت زبان عزیز مادری و ادبیات شیرین فارسی را نگه دارید و حتی‌الامکان سعی کنید محتوای منتشره شما غلط املایی و انشایی نداشته باشد.
 • به کاربران اجازه کامنت گذاری و نظر دادن بدهید: نترسید که چیزی خلاف شما و منافع شما بگویند! ایشان را آزاد بگذارید تا مشارکت محتوایی ایشان به سایت شما کمک کند و انتقادات و پیشنهادات ایشان بهترین راهنمای اصلاح مسیر شما شود.
 • با کاربران سایت خود انسانی رفتار کنید: وقت ایشان را تلف نکنید، بازی‌شان ندهید، سردرگمشان نکنید، برای کاربر، وقت کاربر و چشم کاربر احترام قائل شوید.
 • به زیبایی صفحه و چشم‌نوازی محتوا بها بدهید: محتوا را بی‌ضابطه و بی‌نظم و با عجله در صفحات نریزید. مانند کدبانویی که با عشق تمام سفره را سفره‌آرایی می‌کند شما هم صفحه را صفحه‌آرایی کنید.

چگونه بهترین شرکت طراحی سایت را انتخاب کنیم؟

تا این جا با تمامی نکات مهم در طراحی سایت آشنا شدیم اما سؤال نهایی این است: طراحی سایت خود را به چه کسی بسپاریم؟ تبلیغات بسیاری در این زمینه وجود دارد و شرکت‌های بسیاری در حوزه طراحی سایت مشغول هستند؛ چگونه بهترین شرکت را انتخاب کنیم؟
برای داشتن بهترین انتخاب، لازم است دو نکته مهم را در نظر بگیرید. اولین مسئله این است که نیازهای خود را بشناسید. هدفتان از طراحی سایت را مشخص کنید و امکانات و محدودیت‌هایتان را در نظر بگیرید. لازم است قبل از انتخاب شرکت طراحی سایت، مشخص کنید که از وب‌سایت خود چه می‌خواهید و قصد دارید چه برنامه‌هایی را از طریق آن پیاده‌سازی کنید. دقت داشته باشید که برند سازی باید قبل از طراحی سایت انجام گیرد. وقتی ویژگی‌های برندتان را روشن و واضح به تیم طراحی معرفی کنید، احتمال این که به نتیجه دلخواه برسید بیشتر خواهد بود.
پس از این مرحله، نوبت به بررسی شرکت‌های مختلف می‌رسد. قبل از هر چیز باید به بررسی سابقه و نمونه‌کارهای شرکت مورد نظر بپردازید و یک دید کلی از سبک طراحی آن‌ها به دست بیاورید. نکته مهم دیگر نوع رفتار و پذیرش سفارش در شرکت‌ها است. در یک روند اصولی، شرکت ابتدا با کسب‌وکار شما و هدف‌تان از طراحی سایت آشنا می‌شود، نیازها و امکانات شما را می‌سنجد، پیشنهادهای خود را مطرح می‌کند و پس از یک جمع‌بندی کلی، هزینه‌ها و برنامه زمانی را ارائه می‌دهد. طراحی پکیجی و بدون طی کردن این مقدمات، غیرحرفه‌ای است و قطعاً به نارضایتی منجر خواهد شد.

چگونه بدون هزینه سایت بسازیم؟

شما می‌توانید بدون هزینه وبلاگ بسازید و یا از «طراحی وب‌سایت رایگان در گوگل» استفاده کنید و یا با کسب اندکی دانش فنی یک سایت وردپرسی ساده برای خود راه‌اندازی کنید. اما قطعاً این‌گونه سایت‌ها به گرد پای سایت‌های اساسی که توسط شرکت‌های طراح وب معتبر ساخته می‌شوند نمی‌رسند.

چگونه بازدید سایت بالا ببریم؟

بالا بردن بازدید از سایت منوط به آن است که قبلاً موارد زیر را انجام داده باشید:

 • طراحی سایت با گرافیک بالا: اگر قالب گرافیکی سایت جذاب و زیبا نباشد بر فرض که به روشی سیل مخاطب هم به سایت شما سرازیر شود آن را نپسندیده و ترک خواهند کرد.
 • طراحی سایت با سئو بالا: بنیه سئویی سیستم مدیریت محتوا و قالب سایت باید قوی باشد. بهترین نوع بازدید مخاطبی است که با سرچ مرتبط به سایت شما هدایت می‌شود.
 • طراحی سایت با امنیت بالا: اگر امنیت سایت بالا نباشد بر فرض که سایت به توفیق در جذب بازدید فراوان هم دست یافت توسط حاسدان هک و بی‌آبرو می‌شود.

چرا هر کسب‌وکاری به طراحی وب‌سایت نیاز دارد؟

اگر جهان واقعی، سیاره A باشد، جهان مجازی قطعاً جای دیگری به اسم سیاره B است که با جاذبه‌های عجیب‌وغریبش افراد را به سمت خودش جذب می‌کند. حالا هرکدام از ما به سیاره B، یعنی دنیای آنلاین کوچ کرده‌ایم. در چنین شرایطی اگر کسب‌وکارها بخواهند همچنان فقط در سیاره A باقی بمانند، برای همیشه مخاطب‌هایشان را از دست می‌دهند. پس شاید بهترین راه این است که با اولین سفینه (سایت) خودشان را به آدم‌های سیاره B برسانند! آدم‌هایی که حالا خیلی کم به جهان واقعی سر می‌زنند. آن‌ها ترجیح می‌دهند در دنیای مجازی زندگی کنند، در دنیای مجازی غذا سفارش بدهند، خرید کنند، فیلم ببینند، کتاب بخوانند و در دنیای مجازی، خدماتی را که می‌خواهند دریافت کنند. جهان این روزها، یک زندگی کاملاً مجازی است که در سیاره‌ای دیگر جریان دارد!
شما به عنوان صاحبان کسب‌وکار باید بدانید سایت فقط سفینه‌ای است که شما را به دنیای مجازی می‌رساند؛ اما برای این که بتوانید بین آدم‌های سیاره B جایی برای خودتان باز کنید، نیاز به یک سایت حرفه‌ای و اصولی دارید. سایت شما باید کاملاً مطابق با اصول و قوانین جهان مجازی طراحی شده باشد تا بتواند مخاطب‌ها و مشتری‌هایی که در جهان مجازی زندگی می‌کنند، به سمت خودش جذب کند.

چرا مجموعه الوند، وردپرس را بالا قیمت می‌دهد؟ مگر وردپرس رایگان نیست؟!

در پاسخ به این سؤال، توضیحاتی را عرض می‌کنیم.

 • هسته وردپرس و بسیاری پلاگین‌ها روی بستر آن، رایگان هستند و تا جایی که مشتری خودش با صرف وقت وردپرس را یاد بگیرد و راه‌اندازی کند، هیچ هزینه‌ای بابت طراحی سایت به او تحمیل نخواهد شد. اما در همه جای دنیا، وقتی شما طراحی تم، راه‌اندازی وردپرس، ورود اطلاعات، تأمین هاست و پشتیبانی همین وردپرس رایگان را، به یک شرکت طراح سایت می‌سپارید، اخذ هزینه صورت می‌گیرد.
 • از متن سؤال چنین برمی‌آید که پرسشگر تعجبش از بالا بودن مبالغ اعلامی مجموعه الوند است. در پاسخ باید گفت:
  • ما را به لحاظ قیمت با که مقایسه می‌کنید؟ اگر منظورتان مقایسه با قیمت دهی آزادکاران و فریلنسرهاست، اصل مقایسه اشتباه است. شما قوام و کیفیت خروجی یک شرکت جا افتاده، با واحد مالی اداری، حقوقی، قراردادها، گرافیست‌های حرفه‌ای، اپراتورهای ورود اطلاعات، چندین نیروی پشتیبان پاسخگو و معماری اطلاعات و … را با کیفیت خروجی یک نفر آزادکار مقایسه می‌کنید؟
  • مجموعه الوند از معتبرترین شرکت‌های طراحی سایت کشور است که در مقایسه با دیگر شرکت‌های معتبر طراح وب قیمت‌های مجموعه الوند اصلاً بالا نیست.
  • به شرحی که در این لینک آمده است ما فقط بالغ بر 19 میلیون تومان پلاگین‌های پولی را که قبلاً یک‌بار با مبلغی به مراتب بالاتر و به دلار از منابع اصلی خریداری کرده‌ایم، بدون اخذ وجه در سایت هر مشتری به کار می‌گیریم که گارانتی آپدیت هسته و تمامی پلاگین های وردپرس، نقطه متمایز کننده ما از دیگر وردپرس کاران غیر اصولی در کشور است.
  • فرآیند نیازسنجی که ما انجام می‌دهیم دیگر شرکت‌های طراح وب انجام نمی‌دهند. فرآیند معماری اطلاعات همین‌طور، فرایند گردآوری محتوای مشتری همین‌طور، فرایند ورود کامل اطلاعات همین‌طور.
 • یکی از احتمالات هم این است که پرسشگر از آخرین باری که طراحی سایت کرده مدت زمان زیادی می‌گذرد و حواسشان به این مهم نیست که امروز چاپ 1000 عدد کارت ویزیت حداقل 2 میلیون تومان هزینه برمی‌دارد، یک فریلنسر آزاد کار هم سایت را لااقل از 2 تا 10 میلیون تومان اعلام هزینه می‌کند. البته هنوز هم هستند کسانی که با زیر 500 هزار تومان طراحی سایت می‌کنند که البته پیداست چگونه سایتی به مشتری تحویل می‌دهند. کافی است نگاهی به حقوق متخصصان این حوزه در این لینک بیندازید.

چرا طراحی وب‌سایت اهمیت دارد؟

به این فکر کنید که زمانی وجود داشت که اینترنتی در دسترس نبود و شما وقتی که می‌خواستید یک لباس یا یک وسیله‌ی ضروری برای خانه‌ی خود تهیه کنید از چندین نفر سؤال می‌پرسیدید و آدرس چندین فروشگاه یا مغازه را می‌گرفتید. یک روز تمام وقت می‌گذاشتید و آن فروشگاه‌ها را زیر و رو می‌کردید تا نهایتاً آن کالا را پیدا کنید.
بعد از به وجود آمدن اینترنت داستان کاملاً متفاوت شد و به مرور فروشگاه‌ها و شرکت‌ها به این فکر افتادند که به جای یک فروشگاه فیزیکی، فضایی را در اینترنت به فروش محصولات خودشان اختصاص دهند. دقیقاً همین جا بود که طراحی وب‌سایت اهمیت پیدا کرد. چون در این حالت فروشندگان خیالشان راحت است که تمام محصولات با رنگ و طرح مختلف تنها با چند کلیکِ مشتری در دسترس است. مشتری می‌تواند تمام فروشگاه را در عرض 2 دقیقه زیر رو کند و در ته ماجرا اجناس مورد نیازش را سفارش دهد و درب منزل تحویل بگیرد! می‌بینید، به همین راحتی!
اهمیت طراحی وب‌سایت به اینجا ختم نشد! صبر کنید تا برایتان کاملاً توضیح دهیم. اگر یادتان باشد سال‌ها پیش وقتی که یک نفر می‌خواست یک خانه اجاره کند یا آن را بخرد، یک منطقه از شهر را انتخاب می‌کرد و تمام مشاوران املاک آن را منطقه را سر می‌زد، تمام خانه‌های پیشنهادی را بازدید می‌کرد تا شاید خانه‌ای را که می‌خواهد پیدا کند. الان دیگر تصور این کار هم سخت است. زیرا شما می‌دانید تصاویر و اطلاعات تمام خانه‌های یک شهر، در وب‌سایت‌های مختلف جمع‌آوری شدند. عملاً با این کار، شما یک تور مجازی برای بازدید از کل خانه‌های یک شهر را برای خود ترتیب می‌دهید بدون اینکه حتی یک بار هم مجبور شوید از خانه‌ی خود خارج شوید.
با این اوصاف فکر می‌کنم، اهمیت طراحی یک وب‌سایت شرکتی یا فروشگاهی برای شما واضح و روشن شده باشد.

چرا سبک لیست قیمت مجموعه الوند با بقیه شرکت‌های طراحی وب فرق می‌کند؟

بقیه شرکت‌های طراح وب، اکثراً قیمت دهی‌شان بر اساس فیچرهای سایت است. یعنی پیش‌فاکتور یا پیشنهاد نامه قیمتی ایشان، شامل عناوین قابلیت‌های سایتی است که به مشتری تحویل می‌دهند. نظیر مدیریت منو، مدیریت گالری تصاویر، مدیریت فرم ساز الکترونیک و …

علت این موضوع هم این است که ایشان به جز طراحی تم قالب اصلی یا هوم پیج سایت، چندان عنایتی به طراحی صفحات داخلی و محتوای سایت ندارند. تز ایشان این است که سایت داینامیک است، لذا سایت را به مشتری تحویل می‌دهیم تا خودش در آینده دیتا بزند. این تز لزوماً غلط نیست، اما سایت‌های طراحی شده به این روش معمولاً همان‌هایی هستند که صفحه اولی شکیل دارند، اما به محض کلیک روی یک لینک و وارد شدن در صفحه‌ای داخلی،‌ سایت به کلی از ریخت و قیافه می‌افتد!

ما در مجموعه الوند، به تجربه سال‌ها کار، فهمیده‌ایم که اگر محتوا را روز اول کامل دریافت کردیم و صفحات داخلی را هم خودمان عهده‌دار شدیم و متناسب با محتوا طراحی کردیم و سایت را کامل تحویل مشتری دادیم هم مشتری راضی‌تر است و هم نمونه کار به مراتب زیباتری برای ما رقم خواهد خورد.

لذا مبنای ما در انجام پروژه و قیمت دهی آن، صرفاً فیچرهای سایتی که تحویل می‌دهیم نیست، بلکه بعلاوه شامل صفحاتی هم است که کار می‌کنیم. البته پر واضح است که سایتی که به مشتری تحویل می‌دهیم بسیار خوش‌دست و فول داینامیک است و مشتری بدون کوچک‌ترین وابستگی به ما، می‌تواند هر تعداد صفحه یا محتوا، خواست در سایت بزند. اما قطعاً صفحات داخلی که توسط هنرمندان گرافیست ما طراحی و محتوا گذاری می‌شوند، جلوه و فکر شدگی عالی‌تری خواهند داشت.

چرا داشتن وب‌سایت از نون شب واجب تره؟

تصور کنید این امکان به شما داده می‌شد که در یکی از مجلل‌ترین و پر ترددترین مجتمع‌های تجاری تهران، یک شعبه برای کسب‌وکارتان راه‌اندازی کنید و در آن، محصولات یا خدمات خود را عرضه کنید. و تمام این امکانات بی نظیر با هزینه‌ای بسیار اندک امکان پذیر بود. خب، بهتر از این چه چیزی می‌خواستید؟! مثلاً آیا دوست داشتید مغازه‌ی شما شبیه هیچ کدام از هم‌صنفان شما نباشد؟! آیا مایل بودید در صورت ورود به مجتمع فروشگاه شما جزو نخستین فروشگاه‌ها باشد؟! بسیار خوب، شما چنین امکانی را همین حالا نیز دارید! ایجاد یک وب‌سایت رسمی و مستقل، در صورتی که برای آن برنامه‌ریزی دقیق و صحیحی در نظر گرفته شود، حتی از آنچه پیش از این به شما گفتیم نیز پرسودتر خواهد بود.
نکته‌ی مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که داشتن صفحه در شبکه‌های اجتماعی، با داشتن یک وب‌سایت بسیار متفاوت است! داشتن صفحات اجتماعی در فضای مجازی قطعاً لازم است اما به هیچ عنوان کافی نیست. در واقع تمامی آن صفحات، باید درگاهی برای معرفی کسب‌وکار شما و سوق دادن مشتریان احتمالی، به سوی وب‌سایت شماست. در حقیقت، محل اصلی رویداد تبدیل مخاطب به مشتری، در بیشتر مواقع، در وب‌سایت شما اتفاق می‌افتد. بنابراین طراحی سایت برای کسب‌وکارتان را با داشتن صفحه‌ای در فضای مجازی اشتباه نگیرید.

چرا به طراحی وب‌سایت نیاز داریم؟

ممکن است بپرسید وقتی این همه رسانه اجتماعی با کاربران فراوان وجود دارد، اساساً چرا باید برای طراحی وب‌سایت اقدام کنیم؟ در حقیقت، داشتن یک وب‌سایت تنها راه میزبانی از کاربران اینترنتی نیست اما قطعاً بهترین راه است. شما می‌توانید در رسانه‌های اجتماعی نیز فعالیت داشته باشید اما این صفحات، جای یک وب‌سایت خوب را نمی‌گیرند.
وب‌سایت‌ها و صفحات شبکه‌های اجتماعی مکمل هم هستند و نه جایگزین هم. صفحات اجتماعی قالب‌های از پیش تعیین شده‌ای دارند که به ناچار باید با آن‌ها سازگار شوید. در مورد وب‌سایت این طور نیست. شما می‌توانید روی تک‌تک جزئیات وب‌سایت خود نظارت داشته باشید و ترتیبی بدهید که همه موارد طبق نظر خودتان طراحی شوند. این مسئله به ویژه اگر برنامه‌ای برای برند سازی داشته باشید، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.
همچنین در مواردی که قصد فروش محصول یا خدماتی را داشته باشید، وب‌سایت فروشگاهی به مراتب بهتر از یک صفحه اجتماعی خواهد بود. در این وب‌سایت می‌توانید تمامی ویژگی‌های یک فروشگاه واقعی را بگنجانید. محصولات و برندها را دسته‌بندی کنید، برای هر محصول توضیحات مفصلی قرار دهید، امکان مقایسه بین برندها را ایجاد کنید، فیلترهای مختلف برای محصولات بگذارید و …. این کارها را نمی‌توان در شبکه‌های اجتماعی به خوبی انجام داد.

چرا باید یک وب‌سایت داشته باشیم؟

وب‌سایت در واقع ویترین مجازی کسب‌وکار شماست. شما می‌توانید یک شخص مشهور مثل یک خواننده، نویسنده، کارگردان و یا یک شخصیت سیاسی باشید و یا صاحب یک شرکت و یا مدیر یک سازمان.
هر کس بسته به نوع کسب‌وکارش نیاز دارد تا اطلاعات یا خدماتی را به مخاطبین خود عرضه کند.
به عنوان یک بازیگر می‌خواهید بیوگرافی و فهرست فعالیت‌های خود شامل عکس، کلیپ و مصاحبه‌های خود را در اختیار طرفداران خود قرار دهید.
به عنوان یک معلم می‌خواهید با سؤالات دانش آموزان خود از راه دور پاسخ دهید.
به عنوان یک مدیر شرکت می‌خواهید خدمات و محصولات خود را برای همگان عرضه کنید یا حتی بفروشید.
همه‌ی اینها با داشتن یک وب‌سایت برای شما میسر خواهد بود. فرض کنید شخصی نیاز دارد تا محصول خاصی را خریداری کنید. چگونه مطلع شود که شما یکی از بهترین تولیدکننده‌های آن محصول هستید؟
کاربران در اینترنت جستجو می‌کنند! در دنیای امروز که هر شخصی به واسطه‌ی داشتن یک لپ‌تاپ، تبلت یا تلفن همراه به اینترنت دسترسی دارد، اولین کاری می‌کند جستجوی خدمت یا کالای مورد نظرش در اینترنت است.
داشتن یک وب‌سایت به شما کمک می‌کند تا در همه جا حضور داشته باشید.

چرا باید یک شرکت معتبر در زمینه طراحی سایت را انتخاب کنید؟

بهتر است پای درد و دل کسانی که فریب تبلیغات مختلف شرکت‌های نامعتبر یا اشخاصی که به صورت پروژه‌ای یا بهتر است بگوییم ارزان کار می‌کنند بنشینید. طراحی وب‌سایت پایان همه چیز نیست. مهم‌ترین عامل موفقیت شما بعد از داشتن یک وب‌سایت، توسعه وب‌سایت و پشتیبانی آن است. پس از طراحی وب‌سایت نوبت به ورود محتوی سایت و بهینه‌سازی آن برای موتورهای جستجو است. با توسعه کسب‌وکار شما وب‌سایت شما نیازمند توسعه است.
همه‌ی اینها دلیلی است تا شما همان‌قدر که در خرید لباس به نوع پارچه، دوخت و برند تولید کننده‌ی آن توجه می‌کنید در طراحی وب‌سایت نیز به سابقه‌ی شرکت، مشتریان و نمونه کارهای آن دقت کنید.

جدیدترین نرم‌افزار طراحی سایت کدام است؟

شما از این جهت به دنبال جدیدترین نرم‌افزار می‌گردید که تصور می‌کنید حتماً جدیدترین؛ بهترین و قوی‌ترین هم هست.

البته از آن حیث که عرصه طراحی سایت جزو عرصه‌های فناوری است لزوماً اشتباه فکر نکرده‌اید اما در بسیاری مواقع فناوری جدید یا جدیدترین نرم‌افزار طراحی سایت هنوز به اندازه کافی:

 • جا نیفتاده و محصولات و خدمات جانبی آن به درستی شکل نگرفته است
 • امتحان خود را پس نداده و مشخص نشده در بستر زمان عملکرد و نتیجه‌ی بهتری نسبت به فناوری‌های جا افتاده دارد
 • متخصصین زیادی آن را نمی‌شناسند و پیدا کردن کسی که بتواند با آن کار کند مشکل و پر هزینه است
 • منابع آنلاین زیادی برای مستندسازی و شرح جزئیات و پاسخ به مشکلاتش وجود ندارد

تولید محتوای سایت چیست؟

تهیه محتوای سایت به منظور تغذیه اطلاعاتی سایت و انتشار روی رسانه وب را تولید محتوا می‌گویند. این کار را گاهی یک وبمستر یا مدیر سایت یا ادمین سایت انجام می‌دهد و گاهی تیم تولید محتوا این کار را در سایت‌های بزرگ‌تر انجام می‌دهند.

تفاوت برنامه‌نویس وردپرس با نصاب قالب!

وردپرس به صورت رایگان در دسترس عموم قرار داد و به علت راحتی در کاربری موجب شده عده زیادی در زمینه طراحی سایت وردپرسی فعالیت کنند اما بسیاری از این افراد دانش لازم را نداشته و صرفاً توان نصب قالب‌های آماده و تغییر محتوای داخل آنها را دارند. این افراد توانایی تغییر فونت محتوا، ریسپانسیو صفحات، چیدمان و طراحی قالب و یا افزودن امکانات جدید را ندارند.
برنامه‌نویس و طراح سایت وردپرس با بهره‌مندی از دانش برنامه‌نویسی می‌تواند هر تغییری که در سایت شما لازم است را بدون محدودیت پیاده‌سازی کند و توانایی‌های او با افرادی که صرفاً نصب کننده قالب‌های آماده هستند متفاوت است. شما برای کسب موفقیت و پیشرفت در کسب‌وکارتان لازم است از جهت طراحی سایت وردپرس خود هیچ دغدغه‌ای نداشته باشید تا بتوانید همواره سایت خود را گسترش و توسعه دهید.

تصاویر مناسب برای طراحی سایت را از کجا باید به دست آورد؟

امروزه تصاویر در طراحی سایت نقشی بسزا دارد و به کارگیری تصاویر زیبا برای طراحی سایت از مهم‌ترین ارکان رسیدن به سایتی زیباست. اما زیبایی و مناسب بودن عکس‌ها و تصاویر برای طراحی سایت مرهون رعایت نکات زیر است:

 • توجه به رنگ‌بندی و تناسب رنگ‌های عکس با رنگ‌بندی سایت.
 • توجه به تناسب آدم‌ها،‌ اشیاء و مضامین داخلی عکس با فرهنگ و اعتقادات و مرسومات جامعه هدف وب‌سایت.
 • توجه به صدای کلی برند در عکس‌ها.
 • توجه به بومی بودن عکس‌ها و عدم استفاده از چهره‌ها و مکان‌هایی که برای جامعه مخاطب نامأنوس و عاریه‌ای است.
 • توجه به حجم عکس‌ها و حجم کلی همه تصاویر سایت و سنگینی معقول صفحه.
 • توجه به فرمت عکس، ابعاد عکس و رزولوشن عکس و ثابت یا متحرک بودن تصاویر.
 • توجه به عنصر خلاقیت و چاشنی طنز و دلپذیری زیبایی شناختی و هنرمندانه بودن عکاسی عکس‌ها و تصاویر.

انواع مکان‌های کاربرد عکس در طراحی سایت عبارتند از:

 • تصویر بکگراند سایت
 • تصاویر سایت خبری
 • تصاویر پانوراما
 • تصاویر پروفایل
 • بنرها و تصاویر متحرک

انواع روش رسیدن به تصاویر مناسب برای طراحی سایت عبارت است از:

 • عکس‌برداری مشتری صاحب سایت از کسب‌وکار و محصولات و نفرات خود.
 • استفاده از خدمات عکس‌برداری صنعتی آژانس‌های عکاسی و تصویربرداری.
 • استفاده از عکس‌های به کار رفته در سایت‌های موضوع مشابه، همکار و یا رقیب داخلی و بین‌المللی.
 • استفاده از مخازن عکس‌های با کیفیت طبقه بندی شده موضوعی بین‌المللی.
 • استفاده از سرویس جستجوی تخصصی سرچ عکس موتور جستجوی گوگل.

تشخیص مدیریت محتوای یک سایت چگونه است؟

فهمیدن مدیریت محتوای یک سایت، کار سختی نیست. ابزارهای آنلاینی وجود دارد که به‌سادگی نرم‌افزار سیستم مدیریت محتوای پشت سایت را تشخیص داده و اعلام می‌کند.

یکی از بهترین این موارد افزونه مرورگر کروم wappalyzer است که روی مرورگر شما نصب می‌شود و هر سایتی را که باز می‌کنید با آیکون نشان می‌دهد که نرم‌افزار مدیریت محتوای آن چیست؟ با چه زبانی راه‌اندازی شده است؟ چه فناوری‌هایی در طراحی سایت آن به کار رفته است.

تأثیر نوع CMS روی هزینه طراحی سایت

نوع CMS چه تأثیری روی هزینه طراحی سایت دارد؟

CMS مخفف عبارت Content Management System به معنی سیستم مدیریت محتواست که یک سیستم نرم‌افزاری تحت وبه و به‌وسیله اون می‌تونید، بدون اینکه از برنامه‌نویسی سر در بیارید یا با شرکت طراحتون تماس بگیرید، خودتون محتوای سایتتون را مدیریت و به‌روزرسانی کنید. CMS ها به دو روش طراحی می شن. در ادامه با ما همراه باشید. تا در مورد تأثیر CMS روی قیمت طراحی سایت مطالبی رو براتون توضیح بدیم. پس اگر می‌خواهید با نحوه قیمت‌گذاری طراحی سایت آشنا شوید این مقاله را از دست ندهید.

 

عوامل مؤثر در قیمت طراحی سایت با وردپرس

وردپرس یکی از سیستم‌های مدیریت محتوای آماده و متن باز است که امروزه به یکی از محبوب‌ترین درخواست‌های طراحی سایت تبدیل شده است. طراحی سایت وردپرسی راهکاری ایده آل برای راه‌اندازی یک سایت فروشگاهی و یا شرکتی می‌باشند به طوری که 64 درصد از CMS های دنیا وردپرسی‌اند. در این جا عوامل تعیین‌کننده هزینه طراحی سایت با وردپرس را به شما معرفی کردیم تا با آن‌ها آشنا شوید.

 1. افزونه‌های وردپرس
  1. تعداد و نوع افزونه‌ها مستقیماً روی هزینه طراحی سایت با وردپرس تأثیر می ذاره. پس قبل از طراحی سایت باید امکانات مورد نیازتون را بررسی کنید تا بتوانیم مشخص کنیم چه تعداد و چند نوع افزونه مورد نیاز است.
   نکته: بعضی از افزونه‌ها رایگان هستند اما برای برخی دیگر نسخه پولی وجود دارد که این مورد به اهمیت و کاربرد افزونه مربوط شود.
 2. قالب آماده یا اختصاصی
  1. برای طراحی سایت وردپرسی می‌تونید از قالب‌های آماده و یا اختصاصی استفاده کنین. قالب‌های آماده رو می‌تونید رایگان و بدون هیچ هزینه‌ای نصب کنید. قالب‌های اختصاصی مطابق سلیقه کاربران طراحی می‌شوند. که هزینه طراحی سایت وردپرسی با توجه به نیاز مشتری افزایش پیدا می‌کنه.

تأثیر ظاهر وب‌سایت روی قیمت طراحی سایت

ظاهر سایت تا چه میزان بر قیمت طراحی سایت تأثیر می‌گذارد؟

مهم‌ترین قیمت طراحی یک وب‌سایت ظاهر اونه که بهش طراحی بصری یا طراحی رابط کاربری (UI) میگن. طراحی بصری همون چیزیه که با چشم دیده می‌شه. رنگ‌ها، اشکال، تصاویر، فونت‌ها و یا حتی فضای سفید جز ظاهر اصلی سایت محسوب میشن. در کنار اون طراحی تجربه کاربری (UX) هم داریم که به تجربه کاربر در هنگام استفاده از سایت بر می‌گرده. آمارها نشون داده که بیش از 50٪ از مخاطبان، اعتبار سایت‌ها را بر اساس جذابیت بصری ارزیابی می‌کنن. با توجه به این توضیحات میشه تأثیر UI و UX رو بر قیمت طراحی سایت رو درک کرد.

 

نقش جذابیت بصری در طراحی سایت چیه؟

 1. جذابیت بصری بیشتر از هر چیزی جلب توجه می‌کنه
 2. هرچی برداشت اول بهتر باشه مخاطب بیشتر تو سایت می‌مونه
 3. ارتباط بیشتر مخاطب با سایت شما باعث موفقیت شماست
 4. بردباری مخاطبان در نادیده گرفتن خطاهای سایت بیشتر می‌شه
 5. با طراحی بصری می‌شه باعث برانگیختن احساس مخاطب شد

تأثیر طراحی سایت در کسب‌وکارها

امروزه اکثر مردم ترجیح می‌دهند فعالیت‌ها و حتی خرید مایحتاج روزانه خود را به‌صورت آنلاین انجام دهند و حضور آن‌ها در فضای مجازی و اینترنت روزبه‌روز در حال افزایش است، بنابراین کسب‌وکار شما فارغ از نوع فعالیتی که دارید برای معرفی خدمات و ارتباط گرفتن با مخاطب به یک سایت اختصاصی نیاز دارد. یک سایت حرفه‌ای با سرعت بیشتر و صرف هزینه کمتری از هر نوع تبلیغات، کسب‌وکار شما را ارتقا داده و باعث افزایش آگاهی از برند شما می‌شود و به این ترتیب مشتریان بیشتر و در نتیجه سود بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورد. توجه داشته باشید که حضور و فعالیت برند شما در شبکه‌های مجازی با وجود تأثیر مثبتی که بر کسب‌وکار و معرفی شما دارد، صرفاً برقراری ارتباط محدود با مخاطب محسوب می‌شود و کافی نیست! تیم طراحی سایت مجموعه الوند با هدف ارتقا سطح کیفیت در ایران و خاورمیانه با تخصص و مهارت بالا انواع خدمات و پشتیبانی سایت را ارائه داده و تا رسیدن به سود حداکثری همراه شماست، با ما تماس بگیرید …

تأثیر سئو روی قیمت طراحی سایت

سئو تا چه حد روی قیمت طراحی سایت تأثیر می‌گذارد؟

شاید این کلمه رو شنیده باشیدش؛ سئو سایت. ولی خب اینکه سئو چیه و اصلاً چه ربطی به هزینه طراحی وب‌سایت داره سوالیه که توی این گام باید بهش پاسخ بدیم. سئو یا SEO مخفف سه واژه در زبان انگلیسی (Search Engine Optimization) به معنی بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجو هست. موتور جستجو همون گوگل خودمونه؛ شما موتور جستجو رو همون گوگل فرض کنید.
گرچه موتورهای جستجوی دیگه‌ای هم هستن مثل بینگ، یاهو، یاندکس و خیلیای دیگه که ما حتی اسمشونم نشنیدیم. از بین این همه، فقط گوگله که واسه ما مهمه. چون بقیشون در مقابل گوگل واقعاً هیچ عددی نیستن. سؤال بعدی اینه که سئو به چه دردی می‌خوره؟ شما وقتی کلمه‌ای روی توی گوگل سرچ می‌کنین، نهایتاً صفحه اول و دوم گوگل رو سرچ می‌کنین. طبق آمار، حدود 30 تا 40 درصد از جستجو کنندگان، روی همون لینک اول کلیک می‌کنند. هر چی که لینک جایگاهش پایین‌تر بره احتمال ورود کاربر به سایت هم کمتر می‌شه. حتماً الان می گید: ای‌بابا، هزینه طراحی سایت کم بود، این سئو هم اضافه شد بهش. اما این نکته رو باید بدونین که چون سایت بدون سئو اونچنان توی نتایج گم میشه که حتی خودتونم نمی تونین پیداش کنید.

 

عوامل مؤثر بر قیمت سئو

 1. قابلیت‌های عمومی سایت
 2. نوع کسب‌وکار رقبا
 3. بهینه‌سازی کدهای سایت
 4. نوع سئو

تأثیر پشتیبانی روی هزینه طراحی وب‌سایت

کیفیت پشتیبانی چه تأثیری روی هزینه طراحی سایت دارد؟

تجربه نشون داده پشتیبانی سایت یکی از مهم‌ترین مسائل برای مشتریانه. پشتیبانی می‌تونه تو به‌روزرسانی، ایجاد تغییرات در سایت و … به شما کمک کنه. در واقع سایت شما مثل اتومبیلتونه. اگه ماشینتون به‌طور مرتب سرویس و نگهداری نشه خراب می‌شه. پشتیبانی سایت هم مثل یه مکانیک اضطراریه. شاید شما هر روز بهش نیاز نداشته باشید ولی از آمادگی اونها برای انجام کار حس خوبی پیدا می‌کنید. سایتی که پشتیبانی خوبی داره حس اعتماد و اطمینان خاطر بیشتری برای مشتری به همراه داره. معمولاً لازمه هر روز به سایت سر زده بشه و بخش‌های مختلفش تست بشه تا اگه مشکلی به وجود اومده بود به سرعت رفع بشه. در صورت بی‌توجهی به این مسائل، سایتتون با نارضایتی و بی‌اعتمادی مشتری همراه میشه که در نتیجه باعث میشه مشتری‌های زیادی رو از دست بدید. اما سؤالی که پیش میاد اینه که پشتیبانی تعرفه طراحی سایت رو چقدر تغییر میده؟

 

 1. آیا شرکت برای پشتیبانی سایت شما کادری را به صورت جداگانه در نظر می‌گیرد یا نه؟
  1. شرکت‌های معتبر معمولاً نیروهایی برای پشتیبانی سایت دارن. پشتیبانی می‌تونه توسط افرادی که سایتتونو طراحی کردن انجام بشه. اما اگه نیاز به یه پشتیبان تخصصی برای سایتتون دارین می‌تونین این مورد رو به شرکت مربوطه اعلام کنین. راستی اینو بگم که تمامی پشتیبانی‌های سایت‌های طراحی شده توسط مجموعه الوند همشون یک سال پشتیبانی رایگان دارن و هزینه طراحی سایت رو تغییر نمی دن. اینو در نظر بگیرین که خیلی از مسائل مربوط به بعد از طراحی سایته. به خاطر همین میگم پشتیبانی رو دست‌کم نگیرین.
 2. هزینه پشتیبانی یک سایت به طور معمول چقدر است؟
  1. هزینه‌های پشتیبانی به مسائل مختلفی بستگی داره. با یه جستجوی ساده تو اینترنت متوجه میشید که بسته به موارد مختلف، پشتیبانی یه سایت وردپرسی بعد از طراحی سایت وردپرس چیزی حدود 300 هزار تومن تا 1 میلیون تومنه. هرچی تعداد موارد پشتیبانی بیشتر و پیچیده‌تر باشه این هزینه بیشتر میشه. راستی اگه سایتتون وردپرسی نباشه بازم هزینتون بیشتر میشه. مشاورین مجموعه الوند هنگام عقد قرارداد هزینه‌های دقیق رو به شما اعلام می‌کنن.
 3. به طور کلی پشتیبان سایت تا چه حد می‌تواند انتظارات مشتری را برآورده کند؟
  1. معمولاً هنگام عقد قرارداد با شرکت پشتیبانی، تمامی مواردی که شامل پشتیبانی میشن بررسی می‌شن که اگه مشکلی توی هر کدوم از موردا به وجود بیاد شرکت موظفه به سرعت ایرادات رو رفع کنه. در واقع شرکت موظفه انتظارات مشتری رو به بهترین وجه برآورده کنه. خیلی وقتا مشکلاتی به وجود میاد که وظیفه پشتیبانی سایت نیست ولی پشتیبانان مجموعه الوند با کمال احترام این مشکلات شما رو هم حل می‌کنن و برای رضایت مشتری تمام تلاششون رو می‌کنن.
 4. آیا پشتیبان سایت تنها به رفع ایرادات می‌پردازد یا در صورت نیاز جزییات صفحه را نیز تغییر می‌دهد؟
  1. پشتیبانی شامل رفع ایرادات، پشتیبان گیری، تغییر ساختار سایت و به‌روزرسانی‌های مربوطه هست. اما در صورتی که قرارداد سئو رو هم با شرکت ببندید می‌تونید موارد دیگه مانند تغییر محتوا، اضافه کردن محتوا و به‌روزرسانی مطالب قدیمی رو هم به شرکت پشتیبان بسپارین که البته هزینه بیشتری را داره. سئو سایت کمک می‌کنه سایتتون همیشه تو رتبه‌های برتر گوگل قرار بگیره و به فروشتون کمک زیادی می‌کنه.

 

پشتیبانی سایت شامل چه مواردی می‌شود؟

 1. به‌روزرسانی نرم‌افزار وب‌سایت
 2. بهبود مداوم سرعت سایت
 3. رفع خطاهای کد نویسی
 4. پشتیبان گیری
 5. بهینه‌سازی کدهای سایت

تأثیر اعتبار شرکت روی قیمت طراحی وب‌سایت

اعتبار شرکت چه تأثیری روی قیمت طراحی سایت دارد؟

خب، در بخش‌های بالاتر راجع به قابلیت‌های سایت‌ها و تاثیرشون توی هزینه راه‌اندازی سایت صحبت کردیم. ولی یه بحث دیگه‌ای که این وسط مطرح می‌شه، بحث شرکت طراحی سایته. کسی که می‌خواد کلی پول و زمان هزینه کنه و یه سایت همه چی تموم برای خودش یا کسب‌وکارش طراحی کنه، کجا باید بره، چه شرکت‌هایی مناسبند؟ هزینه طراحی سایت در کدام شرکت‌ها با توجه به خدماتشون مناسبه؟

 

شرکت‌های طراحی سایت بر اساس چه معیاری مقایسه می‌شن؟

بدون شک مهم‌ترین عامل تصمیم‌گیری، برآورد هزینه طراحی سایت اون شرکته. اما به این معنی نیست که اگه شرکتی قیمت پایینی برای طراحی سایت خودش ارائه داده پس اون شرکت خوبیه. چون از کیفیت خدمات شرکت اطلاعی نداریم. با بررسی نمونه کارهای شرکت‌ها می‌تونید تا حد زیادی از کیفیت خدمات مطلع بشین. ایجاد تعادل بین قیمت خدمات و کیفیت خدمات، بهترین راه برای انتخاب شرکت طراحی سایت مناسب است. بهتره شرکتی که انتخاب می‌کنید خدمات متنوعی داشته باشه. چون امکان داره برای ساییتون به لوگو نیاز داشته باشین و یا بعد از طراحی سایت نیاز به بهینه‌سازی سایتتون داشته باشین. در این صورت می‌تونید برای تمام خدماتتون با یک شرکت قرارداد ببندید. این موضوع باعث میشه تا قیمت خدمات شما کاهش پیدا کنه و تعداد پرسنل شرکت هم از این جهت اهمیت داره که با افزایش تعداد افرادی که روی یک پروژه کار می‌کنند، زمان تحویل پروژه به مشتری کاهش پیدا می‌کنه. علاوه بر اون افراد برای سفارش طراحی سایت زمان کمتری رو در صف انتظار می‌مونند.

پشتیبانی مجموعه الوند چگونه است؟

در یک کلام پشتیبانی ما خیرخواه، پاسخگو و متخصص در حل مشکلات احتمالی و گوش به زنگ خدمت به مشتریان عزیز است. البته به‌روزرسانی، آپدیت محتوا و مطالب سایت، توسط خودتان به‌راحتی و بی‌نیاز به تخصص خاص یا وابستگی به شرکت طراح اتفاق می‌افتد. با این حساب پشتیبانی ما شامل مواقعی است که:

 • بخشی از سایت عملکردی نامعمول پیدا کند یا دچار اشکالی شود …
 • برای شما درباره کار کردن با بخشی سؤالی پیش بیاید …
 • تغییری در صفحه‌ای داده‌اید یا آپدیت محتوایی کرده‌اید که دچار اشکال بهم‌ریختگی در نمایش است …
 • می‌خواهید کارکرد تازه‌ای به سایت بیفزایید، زبان جدید اضافه کنید و …

تیم پشتیبانی ما با بهره‌گیری از سامانه تیکتینگ، آماده خدمت‌رسانی به مشتریان عزیز است. اما از آنجا که می‌دانیم خدمات پشتیبانی مؤثر، بسیار برای مشتری اهمیت دارد و اکثر مشتریان ما، کسانی هستند که قبلاً چندین بار طراحی سایت داشته‌اند و در واقع از عملکرد تیم پشتیبانی قبلی خود ناراضی بوده‌اند که به ما مراجعه کرده‌اند، لذا بزرگ‌ترین سرمایه خود را، رضایتمندی عمیق مشتریان فراوان تحت پشتیبانی می‌دانیم که هر ساله با کمال میل، سرویس پشتیبانی غیر اجباری خود را، با مجموعه الوند تمدید می‌کنند.

پشتیبانی سایت یعنی چه؟ منظور از پشتیبانی سایت چیست؟

در پاسخ به این سؤال که پشتیبانی وب‌سایت چیست؟ باید گفت شاید مهم‌ترین فاکتوری که در انتخاب شرکت طراح وب باید در نظر بگیرید این است که آیا پشتیبان مناسبی هست یا خیر؟ زیرا پروسه طراحی معمولاً چندین هفته بیشتر به طول نمی‌انجامد اما این مرحله پشتیبانی است که چندین سال امتداد دارد و مشتری که سایتی را از شرکت طراحی تحویل گرفته، در طول مدت بهره‌برداری سؤالات زیادی برای وی پیش می‌آید و به مشکلاتی برمی‌خورد که طبیعتاً نیازمند راهنمایی، کمک و حمایت متخصصین شرکت طراح است.

ممکن است این تصور پیش بیاید که اگر سایتی که روز اول شرکت طراح تحویل می‌دهد حرفه‌ای، اساسی و بی‌نقص باشد چرا باید به ایرادی بر بخورد که نیازمند پشتیبانی شرکت طراح باشد؟ و یا این سؤال که چرا شرکت طراح، سایتی طراحی نمی‌کند که به مشکلی برنخورد؟!

در پاسخ باید گفت گرچه کار اساسی، استاندارد و علمی منطقاً باید به کمترین مشکل در آینده بر بخورد و اگر سایت واقعاً خوب کار شده باشد نباید چندان مشکلی برای آن پیش بیاید و نباید کار با پنل ادمین آن چندان سخت باشد که نیاز به راهنمایی تیم طراح داشته باشد و این مطلب درست سرلوحه ما در مجموعه الوند است که

«علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد»

اما نکته مهمی که باید در نظر داشت این است که سایت مثل یک محصول فیزیکی که کارخانه‌ای بیرون می‌دهد نیست بلکه موجودیتی زنده است بعد از تحویل به مشتری دائما در حال تغییر است:

 • سورس کدهای هسته وردپرس در حال آپدیت دائمی است.
 • سورس کدهای پلاگین‌ها و افزونه‌ها در حال آپدیت دائمی است.
 • سورس کدهای نرم‌افزار وب سرور و سیستم عامل سرور در حال آپدیت دائمی است.

به علاوه عملکرد ادمین سایت منشأ بروز مشکلاتی طبیعی می‌شود مثلاً:

 • نام کاربری و کلمه عبور را بارها غلط زدن و بلاک شدن.
 • پاک کردن ناخواسته محتواهای مهم از روی سایت.
 • دست‌کاری‌های نادانسته در تم لیوت.

همچنین سایت در معرض بعضی تهدیدهای بیرونی هست که تحت کنترل شرکت طراح یا مشتری صاحب سایت نیست مثلاً:

 • نفوذها و هک‌ها و تهدیدات امنیتی.
 • تحریم داخلی یا خارجی فلان سرویس بین‌المللی،‌ فلان سرور،‌ فلان پلاگین.
 • تغییر سیاست‌های کاری مشتری صاحب سایت و یا شرکت طراح.

پس وب‌سایت موجودیتی است که نیازمند حمایت و پشتیبانی دائمی شرکت طراح است و اینجاست که شرکت طراح می‌بایست صفات زیر را برای پشتیبانی حرفه‌ای سایت در خود بپرورد:

 • آپدیت همیشگی دانش فنی روز.
 • اطلاع از رخدادهای روز دنیای وب و اینترنت کشور و دنیا.
 • انجام اقدامات پیشگیرانه و تمهیدات لازم برای عدم بروز مشکلات قابل پیش‌بینی.
 • فراهم آوردن بستری مناسب و بروز شونده و ویدیویی برای آموزش کامل و مستمر مشتری.
 • استنتاج منطقی علت بروز مشکل و عیب‌یابی صحیح.
 • کادر فنی با سواد ثابت و پایدار که هر روز تغییر نکنند.
 • بهره‌مندی از سامانه تیکتینگ، پشتیبانی آنلاین، ریموت و زیرساخت‌های فنی لازم برای ارائه نظام‌مند خدمات پشتیبانی مانند چت پشتیبانی سایت و پشتیبانی زنده سایت.
 • مردم‌داری، ادب و تواضع در حل مشکلات مشتریان.
 • صبر، حوصله و بردباری در تعامل با مشتری دارای اضطرار.

ما در مجموعه الوند، به گواه تماس‌هایی که مشتریان جدید با مشتریان در حال دریافت سرویس ما می‌گیرند، مفتخریم که به بهترین پشتیبانی سایت شناخته می‌شویم.

پشتیبانی سایت شامل چه مواردی است؟

یکی از دلایل حسن شهرت مجموعه الوند به بهترین شرکت پشتیبانی و طراحی سایت، دلسوزی، تعهد و خیرخواهی نیروهای پشتیبانی ما، در کنار تخصص و دانش فنی بالایی است که دارند. موارد پشتیبانی سایت که مشمول دریافت خدمات پشتیبانی طراحی سایت می‌شوند عبارتند از:

 • اصلاح به هم ریختگی گرافیکی ظاهر سایت در یک مرورگر خاص یا بعد از آپدیت نسخه جدید مرورگر.
 • پاسخگویی به سؤالات پیش آمده برای مشتریان تحت پشتیبانی.
 • اصلاح عملکرد نامعمول بخشی از سایت که قبلاً درست کار می‌کرده است و اکنون درست کار نمی‌کند.
 • پیگیری دلیل عدم لاگین درست مشتری در پنل مدیریت با حفظ جوانب امنیتی.
 • تنظیم مجوزهای سطح بالا و اعطا یا ملغی کردن مجوزهای خاص به وبمستر ادمین سایت.
 • برگرداندن بک آپ روزانه سایت بنا به درخواست مشتری.
 • ارائه راهنمایی و مشاوره در زمینه‌های تولید محتوا،‌ سئو و بهره‌برداری درست از سایت.
 • کمک به مشتری در ساختن فرم‌های الکترونیک پیچیده.
 • رفع اشکال ارسال و دریافت ایمیل‌های میل‌باکس روی وب سرور.
 • به‌روزرسانی پلاگین‌ها و افزونه‌های آپدیت شده و آپدیت هسته بدون بروز مشکل برای سایت.
 • نظارت بر گزارش‌های امنیتی سایت و عکس‌العمل به موقع به تهدیدی خاص.
 • ریموت زدن به کامپیوتر مشتری و بررسی مشکلی که در مرورگر، کامپیوتر و یا شبکه داخلی مشتری درباره سایت به وجود آمده است.
 • اصلاحات جزئی در دیزاین صفحه اول، صفحات داخلی، رفع اشکالات گرافیکی و ظاهری که دست‌کاری مشتری مسبب آن بوده است.

پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت‌های طراحی شده توسط مجموعه الوند به مدت 6 ماه به صورت رایگان توسط تیم طراحی سایت مجموعه الوند انجام خواهد شد و پس از به اتمام رسیدن مدت پشتیبانی رایگان طی قراردادی سالیانه پشتیبانی سایت تمدید خواهد شد.
مواردی که در قالب پشتیبانی انجام می‌شود شامل موارد زیر می‌باشد:

رفع مشکلات احتمالی دیده شده در سایت
آموزش و رفع اشکال کاربران در بارگذاری محتوا
گرفتن بک آپ منظم از دیتاهای سایت
پاسخگویی و پشتیبانی در لحظه
مشاوره تلفنی در رابطه با تولید محتوا و سئو سایت
انجام تغییرات جزئی و ظاهری مورد نظر کارفرما

پس مجموعه الوند چه کمکی در سئوی سایت می‌تواند به ما بکند؟

ظاهر شدن در نتایج ده‌گانه صفحه اول گوگل در سئو را، می‌توان به رتبه 1 تا 10 آوردن در کنکور تشبیه کرد. هیچ موسسه آموزش کنکور نمی‌تواند به شما دانش‌آموز سال کنکوری بگوید پولی به من بده و نگران درس خواندن نباش! زیرا من جای تو امتحان می‌دهم!! این خود دانش‌آموز است که باید درس بخواند. اما موسسه آموزش کنکور، می‌تواند او را راهنمایی کند که اگر چگونه درس بخواند بهتر نتیجه می‌گیرد.

تولید محتوا با شماست. اما ما در مجموعه الوند می‌توانیم به شما بگوییم روی چه کلماتی بیشتر سرمایه‌گذاری کنید، با چه نرخی و چند وقت یک‌بار تولید محتوا کنید؟ چگونه محتوای با کیفیت تولید کنید و چگونه آن را برای گوگل غنی‌سازی کنید و چگونه آن را وارد سایت کنید که بهتر نتیجه بگیرید.

ما برای شما تحقیقات کلیدواژه‌ای انجام می‌دهیم، شما را در استخدام نیرو یا تیم وبمستر داخلی کمک می‌کنیم و شرکت‌های تولید محتوای معتبر را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین زبان طراحی سایت چیست؟ طراحی وب‌سایت با کدام زبان بهتر است؟

مردم با پرسیدن این سؤال انتظار دارند ما بین زبان‌های برنامه‌نویسی تحت وب، که گاه برای طراحی سایت به کار گرفته می‌شوند، شامل PHP،.Net و Java و Python و … یکی را نام ببریم و دلایل برتری آن را برشمریم.

اما واقعیت این است که گرچه هر زبان مزایای خاص خود را دارد و می‌تواند در بعضی انواع خاص پروژه‌های طراحی سایت، اندکی مؤثرتر از دیگر زبان‌ها ظاهر شود، اما به صورت عمومی، هرگز نمی‌شود گفت زبانی بر زبان دیگر برتری دارد.

اما آنچه درست است و می‌توان تأکید کرد این است که کیفیت خروجی پروژه، بسیار بیش از انتخاب زبان، به انتخاب تیم فنی درست و متخصص بودن واقعی کارشناسان توسعه برمی‌گردد و تیم درست،‌ می‌داند بنا به شرایط یک پروژه خاص، بهتر است با چه زبانی سایت شما را پیاده‌سازی کند.

بعضی شرکت‌های طراحی سایت می‌گویند سایت را از صفر برنامه‌نویسی می‌کنند. مجموعه الوند چطور؟

اولاً در کمال خجالت، دروغ می‌گویند و برنامه‌نویسی از صفر برای شما نمی‌کنند و ثانیاً ولو این کار را هم انجام بدهند، کاملاً اشتباه و محض خطاست.

زیرا در عالم نرم‌افزار هرگاه سیستمی از صفر برنامه‌نویسی اختصاصی شود، علاوه بر تلف شدن زمان و هزینه سنگین، شما اولین استفاده کننده آن خواهید بود که قطعاً شاهد باگ‌های بسیار، مشکلات فراوان، پیش‌بینی‌های انجام نشده، ضعف امنیت و نپختگی رابط کاربری و … خواهید بود.

در مورد وب‌سایت‌های اطلاع‌رسانی یا حتی فروشگاه اینترنتی، مگر سایت شما چه کارکرد خاص چنان متفاوتی با دیگر سیستم‌های مدیریت محتوا دارد که لازم باشد پروژه شما از صفر و مختص شما کد زده شود؟! بله! تنها چیزی که واقعاً باید اختصاصی مشتری کار کرد گرافیک سایت، هویت بصری، قالب طراحی و تم دیزاین است که طبیعتاً از یک مشتری به مشتری دیگر باید فرق می‌کند و باید یونیک باشد و طبیعی است که کاملاً مطابق با میل مشتری و طیف مخاطبین او و زمینه موضوعی سایت او کار شود که ما هم در مجموعه الوند، قالب گرافیکی سایت را کاملاً سفارشی مشتری و از صفر طراحی می‌کنیم.

اما مگر در سایت شما، مکانیزم افزودن منو به منوهای سایت، درج خبر، موتور جستجوی داخلی سایت، فرم ساز الکترونیک، مکانیزم بررسی کامنت ها و … چه تفاوتی با چنین کارکردهایی در دیگر سایت‌های اطلاع‌رسانی دارد و یا افزودن کالا، طبقه‌بندی و دسته‌بندی چند سطحی محصولات، مقایسه مشخصات فنی کالا به کالا، افزودن به سبد خرید، مراحل پرداخت و … چه تفاوتی با چنین امکاناتی در دیگر سایت‌های فروشگاهی دارد که لازم باشد برای شما برنامه‌نویسی از صفر صورت پذیرد؟!

تنها زمانی توجیه دارد پروژه‌ای برنامه‌نویسی اختصاصی از صفر شود که نیاز شما، هیچ گونه مطابقتی با نیاز دیگران در آن زمینه نداشته باشد و مطمئن باشید هیچ شرکت نرم‌افزاری قبلاً چنین سامانه‌ای را برای پوشش نیاز عموم مشتریان، یک‌بار برای هزار مشتری، هزینه سرشکن شده، باگ گرفته شده، تنوع نیازهای پیاده شده، انجام نداده باشد. مثلاً وقتی شما بخواهید سایتی ایده محور یا استارت آپی پیاده کنید که قبلاً دنیا شاهد چنین سایتی نبوده است.

جالب است که این قواعد را خود شرکت‌های طراح مدعی برنامه‌نویسی خاص‌منظوره بهتر می‌دانند و همان‌ها که با سوء استفاده از اطلاعات کم عموم مردم، برنامه‌نویسی از صفر را یک مزیت سفارشی جلوه می‌دهند، در عمل هرگز برای هر مشتری همه چیز را از صفر نمی‌نویسند زیرا اصلاً صرفه ندارد و نشدنی است. بلکه یک‌بار سیستم سایت ساز یا نرم‌افزار مدیریت محتوای خود را در شرکت خود برنامه‌نویسی کرده‌اند و صرفاً برای هر پروژه طراحی سایت تم عوض می‌کنند وگرنه هر پروژه طراحی وب‌شان باید بیش از یک سال زمان ببرد!

در واقع این‌گونه شرکت‌ها به جای اینکه به اشتباه فاحش خود در برنامه‌نویسی سیستم مدیریت محتوا با ذهن معیوب مهندسی و معماری نرم‌افزار ضعیف ایرانی اعتراف کنند و راستش را بگویند که چرخ را از نو اختراع کرده‌اند آن‌هم چرخی که یک هزارم ظرایف سیستم‌های مدیریت محتوای رایگان معادل بین‌المللی خود را ندارد، متوسل به چنین فریب‌هایی می‌شوند تا مشتری را از رفتن به سمت اوپن سورس‌های معتبر و معروف جهانی بازدارند.

بزرگ‌ترین مشکل در طراحی وب‌سایت

ممکن است تعدادی از شما با این مشکل مواجه شده باشید که وب‌سایت مد نظرتان در موعد مقرر به شما تحویل داده نشده و یا چیزی که به شما تحویل داده شده، کاملاً دور از انتظارات شما باشد. مشکلاتی از این دست زمانی رخ می‌دهد که شما در جریان روند کار نباشید. در نتیجه از میزان پیشرفت کار و نحوه‌ی انجام آن بی اطلاع خواهید بود. مجموعه الوند می‌تواند برای شما این اطمینان را حاصل کند که از تمامی مراحل کار با خبر خواهید شد. این مهم را می‌توانید از همان ابتدای کار احساس کنید. با توجه به امکاناتی که در اختیارتان قرار می‌دهیم شما می‌توانید در کمترین زمان از میزان پیشرفت پروژه‌ی خود باخبر شوید.

برآورد زمانی مناسب پروژه

برآورد زمانی طراحی سایت با توجه به درخواست‌های شما از پروژه صورت می‌گیرد و پروسه‌ای زمان‌بر هست اما شرکت طراحی وب‌سایت و نرم‌افزار طبق زمان‌بندی انجام شده در توافقات موظف می‌گردد پروژه مذکور را در فازهای زمانی مقرر تحویل شما دهد.
اکثر پروژه‌های نرم‌افزاری زمان تحویل با زمان نادرستی مواجه می‌شوند. و پیمانکار در ابتدای پروژه نمی‌تواند زمان درست تحویل پروژه به مشتری بده اما مجموعه الوند با اعلان زمان بندی دقیق به مشتری مشتری خود را به هدفشون می‌رساند.
لازم به ذکر است تحویل پروژه در زمان مناسب فقط در زبان مشتری را پوشش نخواهد داد و در گرفتن نتیجه بیشتر از پروژه از سمت کارفرما و حضور زودتر در بازار و سهم بیشتر بازار و بهره‌وری بیشتر از پروژه مؤثر خواهد بود که با بررسی‌های انجام شده یکی از موارد مهم در شکست پروژه‌های نرم‌افزاری این مورد خواهد بود.

بازاریابی اینترنتی چیست؟ بازاریابی اینترنتی یعنی چه؟

بازاریابی اینترنتی عبارت است از یافتن مشتریان جدید روی بستر شبکه اینترنت.

مزایای بازاریابی اینترنتی چیست؟ دامنه وسیع بازاریابی و نسبت قابل قبول و مؤثر هزینه به فایده این روش نسبت به دیگر روش‌های قدیمی. تأثیر بازاریابی اینترنتی بر افزایش درآمد ثابت شده است.

بازاریابی اینترنتی و کسب درامد بسیار شرکت‌ها به هم گره خورده است و بازاریابی اینترنتی و فروش در دنیای امروز موضوعی کاملاً به هم پیوسته است.

بازاریابی اینترنتی چگونه است؟ چگونه بازاریابی اینترنتی کنیم؟

آنلاین مارکتینگ را هنر بازاریابی اینترنتی می‌گویند و به آن علم بازاریابی اینترنتی هم تلقی می‌کنند. اما بازاریابی اینترنتی انواع مختلفی دارد. روش‌های بازاریابی اینترنتی عبارتند از:

 • بازاریابی اینترنتی با وردپرس: منظور راه‌اندازی سایتی با وردپرس است که بازاریابی اینترنتی شما را انجام دهد. مقدمه همه روش‌های بازاریابی اینترنتی طراحی یک سایت است.
 • بازاریابی اینترنتی با موتورهای جستجو: همان بازاریابی اینترنتی با محتوای مناسب و یا بازاریابی اینترنتی و سئو است. یعنی کاری کنیم که سایت ما در کلیدواژه‌های مرتبط با حوزه کاری ما در موتورهای جستجو بالأخص گوگل با رتبه بالا و در صدر نتایج پیدا شود.
 • بازاریابی اینترنتی با شبکه‌های اجتماعی: بازاریابی اینترنتی اینستاگرام و بازاریابی اینترنتی آپارات و بازاریابی اینترنتی تلگرام و یا هر شبکه اجتماعی دیگری که با فعالیت در آن بتوان مشتریان جدیدی را پیدا کرد.
 • بازاریابی اینترنتی بین‌المللی: بازاریابی اینترنتی به انگلیسی است یعنی زدن بخش زبان انگلیسی یا دیگر زبان‌ها برای جذب مشتری جدید از بازارهای جهانی.
 • بازاریابی اینترنتی همکاری در فروش: همان بازاریابی پورسانتی اینترنتی است که شما بابت هر فروش که در سایتتان اتفاق بیفتد به بازاریاب اینترنتی که این کاربر خریدار از کانال لینک وب‌سایت یا شبکه اجتماعی او هدایت شده باشد،‌ پورسانتی پرداخت می‌نمایید.
 • بازاریابی و تبلیغات اینترنتی: اینکه شما با درج تبلیغات در سایت‌های پربازدید قصد جذب مخاطب به روی سایت خود را داشته باشید.
 • بازاریابی اینترنتی کلیکی: روش‌هایی مانند ادوردز گوگل که شما با پرداخت مبلغی سپرده تبلیغ دهنده در سرویس کلیکی می‌شوید و ایشان با تلاش در نمایش تبلیغ شما به‌صورت مرتبط موضوعی در سایت‌ها بابت هر کلیکی که بخورد و هر کاربری که به سایت شما هدایت شود مبلغ اندکی از سپرده شما کسر می‌کنند.

اهداف طراحی سایت چیست؟

سؤال «هدف از طراحی یک وب‌سایت چیست» یکی از رایج‌ترین سؤالاتی است که مشتریان از ما شرکت‌های طراح وب می‌پرسند. در پاسخ به سؤال هدف از طراحی سایت چیست؟ باید گفت معمولاً هدف از طراحی سایت، نزد مشتریانی که به ما مراجعه می‌کنند و اصلی‌ترین دلایل نیاز به طراحی سایت عبارت است از:

 1. اطلاع‌رسانی کاتالوگی
 2. برند سازی اینترنتی و بهبود وجهه
 3. بازاریابی اینترنتی جهت آشنا شدن افراد جدید
 4. مراودات کاری و تجاری با طرف بین‌المللی
 5. تسهیل و کاهش هزینه مراودات با مخاطبین و مراجعین
 6. پشتیبانی و پاسخگویی و در دسترس بودن برای مخاطبین
 7. تسریع فرایندهای کاری و گردش اطلاعات
 8. سئو و پیدا شدن در صدر نتایج جستجوی مردم در گوگل
 9. گرفتن سفارش کار، جذب پروژه و جلب نظر مشتری
 10. استخدام نیروی کار جدید و دریافت رزومه آنلاین
 11. فروش اینترنتی و تجارت الکترونیک

انواع نرم‌افزارهای طراحی سایت کدام است؟

نرم‌افزارهای بسیاری هست که می‌تواند برای راه‌اندازی سایت مورد استفاده قرار گیرد. بعضی از این نرم‌افزارها قدیمی و بعضی جدیدند.

همچنین با بعضی می‌توان سایت کاملی را راه‌اندازی کرد، اما بعضی دیگر صرفاً در مرحله‌ای از پروسه طراحی سایت به کار گرفته می‌شوند. اما انواع نرم‌افزار طراحی سایت عبارتند از:

 • طراحی سایت با دریم ویور
 • طراحی سایت با adobe xd
 • طراحی سایت با ادوبی می‌وز
 • طراحی سایت با ایلوستریتور
 • طراحی ظاهر سایت با فتوشاپ
 • طراحی سایت با شیرپوینت
 • طراحی سایت با فرانت پیج
 • طراحی سایت با کدایگنایتر

انواع طراحی وب‌سایت چیست؟

انواع طراحی سایت زیاد است. اما بعضی از انواع طراحی سایت‌ها که در کشور ما بیشتر مرسوم و مورد نیاز است و ما هم در مجموعه الوند سرویس می‌دهیم به شرح زیر است:

 • طراحی سایت با اپلیکیشن: یعنی علاوه بر طراحی وب‌سایت، اپلیکیشن موبایل، شامل نسخه اندروید و آی‌اواس هم طراحی شود، طوری که سایت و اپ، با هم ارتباط متقابل داشته باشند.
 • طراحی سایت با سئو بالا: که هدف صاحب سایت از بدو راه‌اندازی رتبه گرفتن در سرچ‌های گوگل است و قصد دارد بازاریابی اینترنتی وب‌سایت خود را، بازاریابی موتورهای جستجو قرار دهد.
 • طراحی سایت با درگاه بانکی: منظور وب‌سایت‌های فروشگاهی و یا سایت‌های دارای فروش اینترنتی است که در مراحل پرداخت نیاز است کاربر بتواند به درگاه‌های پرداخت شبکه بانکی شتاب متصل شود و مبلغی را به حساب صاحب سایت بریزد.
  اما این موارد را در داده‌ورزان پوشش نمی‌دهیم:
 • طراحی سایت با چند کلیک: اشاره به سامانه‌های آنلاین سایت سازی است که طی چندین مرحله ویزارد، به سادگی، به کاربر اجازه ساختن سایتش را، با کمترین هزینه و بیشترین سرعت راه‌اندازی می‌دهند، مانند کاموا.
 • طراحی سایت با بارکد خوان: منظور وب‌سایتی است که بتواند به API های دستگاه بارکد خوان متصل شود و مثلاً اصالت بلیت‌های اخذ شده از مردم را در گیت ورودی بسنجد.
 • طراحی سایت با قالب‌های پیش ساخته: منظور روشی است که در آن بدون انجام طراحی اختصاصی تم از تمپلیت‌های آماده و قالب‌های پیش‌ساخته برای راه‌اندازی سایت استفاده می‌شود.

انواع زبان‌های برنامه‌نویسی برای طراحی سایت کدم‌اند؟

زبان‌های برنامه‌نویسی متعددی وجود دارند که می‌توانند برای توسعه یک وب‌سایت به کار گرفته شوند، اما شرکت‌های معروف طراحی سایت، بیشتر از این زبان‌ها بهره می‌برند:

 • طراحی سایت با زبان پی اچ پی (طراحی سایت با زبان php)
 • طراحی سایت با زبان پایتون (طراحی سایت با زبان Python)
 • طراحی سایت با زبان جاوا (طراحی سایت با زبان Java)
 • طراحی سایت با زبان گو (طراحی سایت با زبان go)
 • طراحی سایت با زبان سی شارپ (طراحی سایت با زبان c#)
 • طراحی سایت با زبان ای اس پی (طراحی سایت با زبان asp)
 • طراحی سایت با لاراول (طراحی سایت با Laravel)
 • طراحی سایت با انگولار (طراحی سایت با AngularJS)
 • طراحی سایت با زبان اچ تی ام ال (طراحی سایت با زبان html)

اینکه با چه زبانی سایت را برنامه‌نویسی کنیم یک بحث است و اینکه در کدام محیط توسعه، طراحی سایت کنند موضوعی دیگر. انواع محیط طراحی سایت عبارتند از:

 • طراحی سایت با ویژوال استودیو
 • طراحی سایت با ویژوال بیسیک
 • طراحی سایت با دریم ویور
 • طراحی سایت با کدایگنایتر
 • طراحی سایت با فرانت پیج
 • طراحی سایت با ادوبی میوز

انواع تولید محتوای الکترونیکی چیست؟ انواع روش‌های تولید محتوا کدام است؟

انواع تولید محتوا برای وب‌سایت‌های اینترنتی بر اساس موضوع سایت عبارت است از:

 • تولید محتوای سایت فروشگاهی
 • تولید محتوا سایت گردشگری
 • تولید محتوا سایت آموزشی
 • تولید محتوای سایت خبری
 • تولید محتوا سایت فرهنگی

انواع روش تولید محتوا برای وب‌سایت عبارت است از:

 • تولید محتوای سایت به روش تألیف
 • تولید محتوای سایت به روش تدوین
 • تولید محتوای سایت به روش ترجمه

انواع پوسته سایت کدام است؟ انواع قالب‌های طراحی سایت کدام است؟

قالب گرافیکی انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

 • قالب سایت چندمنظوره: پوسته گرافیکی که دارای تم‌های داخلی متنوع و صفحات تمپلیت زیادی است که می‌توان از آن برای طراحی سایت‌هایی با موضوعات مختلف، بهره گرفت.
 • قالب سایت راست‌چین: پوسته گرافیکی که از زبان فارسی و راست به چپ پشتیبانی می‌کند. زیرا اکثر پوسته‌های از پیش آماده، انگلیسی و بین‌المللی هستند و تنها بخشی از آنها از زبان فارسی و راست به چپ پشتیبانی می‌کنند.
 • قالب سایت اطلاع‌رسانی: پوسته‌ای گرافیکی که به درد راه‌اندازی سایت‌های کاتالوگی، معرفی و اطلاع‌رسانی می‌خورد.
 • قالب سایت تک‌صفحه‌ای: که مناسب پیاده‌سازی سایت‌های تک‌صفحه‌ای هستند، سایت‌هایی که همه محتوا، در یک صفحه با اسکرول زیاد طراحی می‌شود.
 • قالب سایت پرتال: پوسته‌های گرافیکی که مناسب راه‌اندازی سایت‌های پورتالی هستند.
 • قالب سایت چند زبانه: که می‌توان از آن هم برای راه‌اندازی بخش فارسی و هم انگلیسی و هم دیگر زبان‌ها بهره گرفت.
 • قالب سایت‌های معروف: که کپی‌برداری شده از سایت‌های معروف داخلی و خارجی هستند و مناسب حال کسانی که می‌خواهند در طراحی سایت خود به جای طرح‌های بدیع از طرح‌های سایت‌های موفق، تقلید کنند.

اگر من دیتای اولیه زیادی را در اختیار تیم طراح قرار دهم، باید چقدر برای ورود اطلاعات در سایت هزینه کنم؟

معمولاً ما تا حدود بسیار زیادی، بیش از آنچه دیگر شرکت‌های طراح وب قبول می‌کنند، ورود کامل دیتای اولیه مشتری را، به شرطی که آماده و روز اول در اختیار ما قرار بگیرد، بدون اخذ هزینه اضافه تقبل می‌کنیم. زیرا تجربه نشان داده سایت‌های پر محتوا نمونه کارهای بهتری برای ما هستند و کار مشتری و رضایتمندی او هم بیشتر شده و زحمت پشتیبانی وی برای خود ما کمتر خواهد شد.

اما اگر حجم اطلاعات و تعداد رکوردهای دیتای اولیه‌ای که او در اختیار ما می‌گذارید بیش از چند صد قلم بود، طبیعتاً این کار مستلزم برآورد هزینه است.

روند معمول برآورد هزینه ورود دیتای اولیه، این است که نمونه‌های معدودی مثلاً 5 قلم از دیتا اما دارای جزئیات کامل، که مشتی نمونه خروار از دیتاهای آتی باشد، در اختیار ما قرار می‌گیرد و ما متوسط زمان لازم برای اپراتورهای ورود دیتای مسلط خود، که این اقلام را در سایت به نحوی مؤثر، دیتا اینتری کنند محاسبه می‌کنیم و سپس بر اساس فرمول نفر ساعت، می‌توانیم بر اساس تعداد کل رکوردها اعلام زمان و هزینه دقیق داشته باشیم.

اشتباهات رایج در طراحی سایت کدام است؟

بنا به دلایل مختلفی ممکن است یک پروژه طراحی سایت به شکست بینجامد و یا خروجی آن، راضی‌کننده و جالب نباشد. عمده اشتباهات رایج در فرایند طراحی سایت در ایران عبارتند از:

 • عدم تحقیق جامع در مورد شرکت طراح سایت و انتخاب نادرست یک شرکت طراح ناشایست
 • عدم پرسش سؤالات صحیح و فقدان تعیین دقیق حدود و ثغور پروژه
 • اجرای فوری‌فوتی و عجله‌ای و دقیقه نودی پروژه
 • عدم گردآوری و تدوین و تأمین صحیح محتوا و عکس و ویدیو توسط صاحب پروژه
 • انتخاب سیستم مدیریت محتوای نادرست، قدیمی و دِمُده توسط شرکت طراح
 • عدم ارائه آموزش‌های لازم به مشتری بعد از تحویل سایت به او
 • کانفیگ نکردن درست سرور و سایت و پنل ادمین
 • پشتیبانی غیر متعهد و غیر پاسخگو با کادر بی‌سواد، نامنظم و ناپایدار
 • عدم پرداخت به موقع حق‌الزحمه شرکت طراح توسط صاحب پروژه
 • وارد نکردن کامل و یکپارچه دیتا و محتوای مشتری در سایت

استخدام کپی رایتینگ چگونه است؟ محتوا گذار سایت چیست؟

گاهی شما به سادگی می‌خواهید یک نفر استخدام مدیر وبمستر داشته باشید و گاهی می‌خواهید یک تیم تولید محتوا حرفه‌ای را به کار بگیرید. اما لازم است ابتدا با رسته‌های شغل محتوای سایت آشنا شوید:

 • محتوا نویس سایت: همان نویسنده محتوای سایت است. کسی است که کارش تولید محتواست ممکن است خود هم ورود اطلاعات در سایت را هم انجام دهد و ممکن است کس دیگری این مهم را عهده‌دار شود.
 • ناظر محتوای سایت: کسی که محتوای نشسته در سایت را به لحاظ غلط املایی و انشایی و تصحیح اشتباهات و صحت اصطلاحات و درستی ارجاعات و گویا بودن تعابیر و تناسب عکس و توازن اندازه و طول محتوا چک و بررسی می‌کند و اگر اشکالی داشته باشد تذکر می‌دهد یا خودش اصلاح می‌کند.
 • وبمستر برای سایت: کسی که با دسترسی به پنل ادمین سایت متصدی درج محتوا در سایت،‌ آپلود عکس‌ها، تگ گذاری مطالب،‌ سئو سازی محتوا و صفحه‌آرایی صفحات وب است.
 • مدیر محتوای سایت: کسی که استراتژی کلی محتوایی، دسته بندی‌های مطالب، خطوط اصلی سرچ و ترجمه و تدوین محتوا، ساختار استاندارد محتوا و فرمت مناسب محتوا را تشخیص می‌دهد و سیاست‌گذاری و مدیریت می‌کند.

اما مطابق با تجربه چندین ساله ما، بهترین جا برای استخدام هر یک از تخصص‌های یاد شده سایت کاریابی جابینجا است. به نحوی که می‌توانید مثلاً محتوا گذار سایت در اصفهان را با محدودسازی لوکیشن در آن به خوبی با فیلترهایش پیاده کنید و به نتیجه دلخواه برسید.

استخدام طراح سایت چگونه است؟ انواع روش‌های استخدام طراح سایت چیست؟

پیش از پاسخ به این سؤال باید بگوییم که رویکرد استخدام یک فرد مشکلات فراوانی نسبت به سپردن پروژه‌تان به یک شرکت دارد.

بر خلاف تصور گاه با همان مبلغی که فردی از شما اخذ می‌کند تا به صورت منفرد پروژه شما را پیش ببرد در صورت جستجوی کافی می‌توانید تیمی مطمئن و باسابقه و شرکت معتبر را بیابید که پروژه شما را عهده‌دار شود.

اما اگر بر استخدام طراح سایت اصرار دارید، باید اول از خود بپرسید طراح سایت را برای چه کاری می‌خواهید:

 • استخدام طراح سایت وردپرس: اگر به دنبال کسی هستید که وردپرس را بشناسد باید آگهی استخدام طراح سایت خود را با این عنوان شروع کنید «استخدام طراح وب‌سایت مسلط به وردپرس»
 • استخدام گرافیست و طراح سایت: اگر به دنبال کسی هستید که قالب گرافیکی و پوسته تمپلیت سایت را طراحی کند و طراحی گرافیک سایت با فتوشاپ را بداند، باید آگهی استخدام طراح سایت خود را با این عنوان شروع کنید «استخدام گرافیست سایت»
 • استخدام طراح بنر سایت: شاید هم فقط به دنبال کسی هستید که اسلایدها و بنرهای سایت را طراحی کند.

اما در باب اینکه بهتر است کجا آگهی استخدام طراح وب‌سایت را درج کنید ما به تجربه دریافته‌ایم که بهترین اکوسیستم یافتن متخصصین دارای رزومه قوی در کشور سایت کاریابی جابینجا است.

موضوع دیگری که باید توجه داشت تخصص فرد استخدام شونده است. معمولاً یک فرد در بیش از یک زمینه تخصص ندارد. از این حیث انواع استخدام عبارتند از:

 • استخدام طراح وب‌سایت مسلط به وردپرس
 • استخدام طراح سایت جوملا
 • استخدام دروپال کار و استخدام برنامه‌نویس دروپال
 • استخدام برنامه‌نویس مجنتو
 • استخدام طراح سایت مسلط به asp.net

اما روش‌های مختلفی برای استخدام طراح سایت و نوع همکاری با او، وجود دارد که عبارتند از:

 • استخدام طراح سایت پروژه‌ای: در این روش طراح سایت با شما به صورت پروژه‌ای کار می‌کند. یعنی به استخدام تمام‌وقت شما در نیامده و حتی ممکن است به جز چندین بار به محل کار شما بیشتر مراجعه نکند. وی طراحی سایت شما را پروژه‌ای پذیرفته، آن را طی مدتی انجام داده و تحویل شما می‌دهد و بعد به سراغ پروژه بعدی می‌رود.
 • استخدام طراح سایت به صورت دورکاری: در این روش وی روی سایت شما از راه دور و به‌صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری و فیزیکی در محل شما کار می‌کند. این روش را استخدام طراح سایت در منزل و یا استخدام طراح سایت غیر حضوری هم می‌گویند. استخدام طراح سایت دورکار لزوماً بد و منفی نیست به شرطی که اصول و قواعد دورکاری به درستی رعایت شود.
 • استخدام طراح سایت پاره‌وقت: این به آن معناست که طراح سایت در جایی دیگر و در شرکتی یا سازمانی و یا پروژه‌ای مشغول به کار است و صرفاً تایم‌های اضافی خود را به کار شما اختصاص می‌دهد.
 • استخدام کارآموز طراح سایت: این روش که بیشتر به درد شرکت‌های طراح سایت می‌خورد مناسب جذب کسانی است حاضرند بدون اخذ حقوق و صرفاً به هدف یادگیری در پروژه‌ای مشارکت داشته باشند. البته این افراد معمولاً تخصص بالایی ندارند.
 • استخدام طراح سایت در خارج از کشور: معمولاً کسانی که حساسیت فوق‌العاده‌ای روی سایت خود دارند و نمی‌خواهند کار خود را دست طراحان ایرانی بدهند به دنبال این روش استخدام می‌گردند. اما این روش مقرون به شکست و دارای مشکلات فراوان است و اگر به اندازه کافی جستجو بشود می‌توان شرکت طراح وبی در کشور را یافت که کارش با کیفیت بین‌المللی باشد.

نهایتاً این نکته را اضافه می‌کنیم که در باب استخدام طراح سایت خانم و یا آقا،‌ موضوع بستگی به تخصص فرد دارد نه جنسیت او. اینکه بانوان مبلغ کمتری از آقایان تقاضا می‌کنند دیگر چندان صادق نیست!

از کجا بفهمیم سایت اختصاصی برای ما مناسب است یا CMS؟

یکی از سوالاتی که از سوی کارفرمایان بسیار از ما پرسیده می‌شود این است که نمی‌دانیم طراحی سایت اختصاصی برای ما مناسب است یا طراحی سایت وردپرس یعنی همان سایت‌های نیمه اختصاصی (CMS). خب ما در محتوای همین صفحه سعی کردیم که عمده تفاوت‌هایی که سایت‌های اختصاصی با CMS ها دارند را بررسی کنیم که بیشتر حالت مقایسه‌ای داشت. اما به طور کلی سه عامل هستند که شما قبل از سفارش سایت باید بدانید. این سه عامل: نیاز، بودجه و توسعه‌پذیری و آینده‌نگری شما هستند. که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

نیاز شما از سایت
اولین و یکی از مهم‌ترین مواردی که قبل از سفارش طراحی سایت باید بدانید این است که دقیقاً چه چیزی از سایت خود می‌خواهید، به عنوان مثال اگر می‌خواهید یک فروشگاه اینترنتی به مانند سایر فروشگاه‌هایی که می‌بینید باشد، یعنی بخش‌هایی فروشگاه، سبد خرید، محصول همراه با ویژگی محصول، تخفیف، تخفیف زمان‌دار، کوپن و… را داشته باشد یک سایت نیمه اختصاصی با وردپرس، پرستا شاپ و هر CMS دیگری می‌تواند نیاز شما را برآورده کند. اما اگر یک ویژگی خاص مد نظر دارید مثلاً این که سایت شما علاوه بر موارد فوق امکان مزایده گذاشتن محصول از سوی کاربر، پیشنهاد از سوی کاربر و خرید C2C داشته باشد باید به سراغ طراحی اختصاصی روید. امروزه بستر CMS ها این اجازه را به ما می‌دهد که بسیاری از نیازهای کوچک را رفع کنیم اما اگر نیاز کلان باشد و احتیاج به تغییر در ساختار داشته باشد سایت شما باید از صفر کد نویسی شود و به صورت اختصاصی طراحی شود.
بودجه شما
مورد بعدی که باید به آن توجه داشته باشید بودجه‌ای است که قرار است برای این کار اختصاص دهید، طبیعی است سایت‌هایی که به صورت اختصاصی و فقط برای شما کد نویسی می‌شوند هزینه بیشتری را در بر دارند و مدت زمان تحویل پروژه نیز طولانی‌تر می‌باشد؛ اما سایت‌های نیمه اختصاصی که توسط CMS هایی همچون وردپرس طراحی می‌شوند به این علت که کد نویسی آنها اختصاصی صورت نمی‌گیرد و فقط برای شما شخصی‌سازی می‌شود هزینه کمتری می‌برد و بسیار هم سریع‌تر آماده می‌شود. ممکن است شما مصمم باشید که یک کسب‌وکار اینترنتی راه‌اندازی کنید اما نیاز خاصی که دارید توسط پلتفرم‌های نیمه اختصاصی تأمین نمی‌شود و شما بودجه طراحی اختصاصی را هم نمی‌توانید به آن اختصاص دهید پس می‌توانید به طور موقت آن نیاز را کنار بگذارید و سایت خود را با CMS هایی مثل وردپرس، پرستاشاپ و… طراحی کنید و در صورت بازخورد مناسب و کسب درآمد از سایتی که دارید بعد آن را توسعه دهید و به سایت اختصاصی تغییر جهت دهید.
آینده‌نگری و توسعه‌پذیری سایت
در آخر باید به این موضوع فکر کنید آیا شما می‌خواهید تا آخر با چه روندی پیش روید و آیا نیاز به یک تغییر ساختاری خواهید داشت یا خیر. به طور مثال اگر تصمیم گرفتید با CMS سایت خود را طراحی کنید باید به این مسئله فکر کنید آیا شما انتظاراتی و چشم‌اندازهایی دارید که مجبور شوید به کل ساختار سایت خود را عوض کنید و یک وب‌سایت جدید ایجاد کنید یا خیر، آینده‌نگری و توسعه‌پذیری موضوعی فراتر از نیاز حال شما هستند و شما در این مرحله باید به انتظارات و نیازهای بلند مدت خود نیز فکر کنید. البته همان‌طور که گفتیم بسیاری از نیازها با همان پلتفرم‌های نیمه آماده قابل برطرف کردن هستند مگر آنکه آن نیاز کلان باشید و تغییر می‌بایست به صورت کلی انجام شود.

ادعا می‌کنند طراحی اختصاصی سایت از طراحی وردپرس گران‌تر است! آیا این درست است؟

خیر. اگر منظور طراحی اختصاصی تم گرافیکی سایت باشد خُب ما هم در مجموعه الوند، با اینکه روی بستر وردپرس هستیم، اما از قالب‌های آماده استفاده نمی‌کنیم و برای مشتری طراحی تم اختصاصی مطابق با سلیقه خودش و تخصص خودمان انجام می‌دهیم. لزوماً همه وردپرس کارها با قالب‌های آماده کار نمی‌کنند!

اما اگر منظور سی ام اس اختصاصی و برنامه‌نویسی شده و غیر اوپن سورس است، استفاده از هسته‌های سایت ساز ایرانی، که غیراصولی، دور از استانداردهای جهانی و با تأسف به حال ایران عزیز، مثل هر چیز دیگر مصنوع دست ایرانی‌ها، پر از ایراد، اشکال، ضعف، خطا و نسنجیدگی است را مزیت نمی‌دانیم که لازم باشد گران‌تر از اوپن سورس ها باشد!

آیا وردپرس برای راه‌اندازی وب‌سایت ضعیف نیست؟!

وردپرس پادشاه سیستم‌های مدیریت محتوای جهان است و نسبت به سامانه‌های سایت ساز ایرانی صدها سر و گردن بالاتر و قوی‌تر است. زیرا در مقام مثال و در مقایسه با سیستم سایت ساز داخلی خود ما، که نسبت به سامانه‌های مشابه ایرانی دیگر شرکت‌ها به مراتب قوی‌تر بود، می‌توان چنین مقایسه کرد که:

 • اگر سایت ساز ما 300 ماژول داشت، وردپرس 28000 پلاگین دارد.
 • اگر 6-7 نفر از پرسنل ما روی توسعه و برنامه‌نویسی سیستم ما کار می‌کردند، وردپرس حاصل مشارکت 21000 برنامه‌نویس از سراسر دنیاست.
 • و اگر طی 10 سال، نهایتاً 1000 وب‌سایت، با سایت ساز داخلی ما راه‌اندازی شد در همین زمان، وردپرس موفق شده 35٪ از کل وب‌سایت‌های دنیا را قبضه کند!
 • مانند صنعت خودروسازی یا هواپیماسازی یا دیگر صنایع ما، که متأسفانه مصنوعات داخلی و ایرانی، هیچ مزیت رقابتی و کیفی، نسبت به نمونه خارجی خود ندارند! در صنعت نرم‌افزار هم همین‌طور است و هرگز دانش مهندسی نرم‌افزار ایرانی یک تیم توسعه‌دهنده گوشه یک شرکت در کنج ایران، به گرد پای تحلیل، زیرساخت‌ها و استانداردهای نرم‌افزارهای بین‌المللی نخواهد رسید.
 • فقط برای درک موضوع کافی است بدانیم گوگل، سالی 80 بار، الگوریتم‌های سرچ خود را تغییر می‌دهد و بهینه می‌کند! کدام شرکت ایرانی، استطاعت آن را دارد که سالی 80 بار، سورس کدهای خود را مطابق با آخرین تغییرات گوگل به‌روزرسانی کند؟!این در حالی است که اکوسیستم گسترده وردپرس با مشارکت جهانی این کار را انجام می‌دهد.

اما اینکه درباره وردپرس از بعضی متخصصین یا دیگر شرکت‌های طراح وب، بد شنیده باشید، معلول آن است که:

 • یا شرکت و متخصص مذکور به این علت که سی ام اس خودنوشته ساخته و پرداخته ذهن خود را توسعه داده، لاجرم بایست پشت سر معتبرترین سامانه جهانی سخن بگوید که مشتری را بفریبد.
 • و یا واقعاً با وردپرس تجربه خوبی نداشته زیرا در وردپرس عمقی کار نکرده، آن را بی‌مطالعه عمیق و بدون رعایت استانداردهای آن بکار گرفته، از پلاگین های نال شده استفاده کرده و تعهدی صرف دریافت به‌روزرسانی‌های مداوم سورس وردپرس و پلاگین‌ها نکرده و لاجرم در چنین فضای معیوبی، برای وردپرس عیر اصولی او مشکلاتی هم پیش آمده که به وردپرس ظنین و بدگمان شده است.

ما در مجموعه الوند از وردپرس به روشی متفاوت بهره می‌گیریم. البته وردپرس ما همان وردپرس جهانی است، اما اینکه کدام شرکت طراح وب، از بین 28000 پلاگین، از کدام 40-50 پلاگین برای راه‌اندازی وب‌سایت مشتری استفاده کند، از یک شرکت طراح به شرکت بعدی فرق می‌کند. آنچه ما در داده‌ورزان انجام می‌دهیم، کاملاً مطابق با استانداردها و معیارهای جهانی و البته کاملاً مغایر و متفاوت با روشی است که متأسفانه در ایران معمول و مرسوم است!

ما در داده‌ورزان:

 • وردپرس را بعد از 10 سال سابقه عمیق برنامه‌نویسی و تجربه‌ی توسعه یک ابر سیستم نرم‌افزاری برگزیدیم. لذا وقت زیادی را صرف در مطالعه زیرساخت‌ها، شناخت استانداردها، یادگیری اصولی و عمیق این شاهکار جهانی کردیم.
 • بالغ بر 19 میلیون تومان، پلاگین های خریداری شده‌ای را در سایت هر مشتری به رایگان به کار می‌گیریم، که توسط مجموعه الوند یک‌بار با هزینه‌ای به مراتب بالاتر و به دلار از منابع اصلی با اخذ لایسنس معتبر، خریداری شده که اگر مشتری می‌خواست این پلاگین‌ها را، خودش یکی یکی و به دلار خریداری کند، معادل ریالی، می‌بایست 19 میلیون تومان پرداخت می‌کرد!
 • آپدیت هسته وردپرس و تمام پلاگین‌های آن را گارانتی می‌کنیم که تمامی پچ‌ها و به‌روزرسانی‌های سورس را از منابع اصلی دریافت کند تا نه تنها هیچ‌گاه دچار ضعف امنیتی نشود بلکه حاصل تمام توسعه‌های به روز جهانی زیر دست شما باشد.
 • وردپرس را چنان امن، خوش‌دست، با پنل مدیریت و شیوه محتوا گذاری متفاوت و زیبا، با زیرساخت فنی سئویی قوی، به مشتری تحویل می‌دهیم که آب در دل ادمین تکان نخورد و فقط بر تولید محتوای با کیفیت متمرکز شود.

آیا وردپرس امنیتی پایین ندارد؟ آیا در تعداد بازدیدهای بالا کم نمی‌آورد؟ آیا در تعداد اقلام محتوایی بالا کند نمی‌شود؟

هم بله و هم خیر! در واقع باید از خود بپرسیم حرف از کدام وردپرس است؟! اگر منظور از وردپرس، روشی است که بسیاری تیم‌ها یا فریلنسرها یا شرکت‌ها به نیت آسانی کار خود و عدم متحمل شدن زحمت، به نیت رایگان چیزی را گرفتن و سریع و غیراصولی برای مردم بی‌نوا سایت راه‌اندازی کردن سراغ آن می‌روند، بله. چنین وردپرسی که از پلاگین‌های نال شده پر است و روی سرورهای غیر اختصاصی برای کانفیگ وردپرس راه‌اندازی شده و هسته و پلاگین‌ها بعد از تحویل سایت به مشتری به طور منظم آپدیت سورس را دریافت نمی‌کنند، البته که نا ایمن، کند و ضعیف است!!!

اما در مورد وردپرس به روش مجموعه الوند، که تمامی پلاگین‌ها خریداری شود، تم از صفر اختصاصی مشتری طراحی شود و روی بهترین دیتاسنترهای اروپا با کانفیگ‌هایی که کاملاً متناسب برای بالاترین بهره‌وری وردپرس است، راه‌اندازی شود، شما هم مثل دیگر جهانیان، وردپرس را ایمن‌ترین، سریع‌ترین، خوش‌دست‌ترین و قوی‌ترین سیستم مدیریت محتوای دنیا خواهید یافت.

می‌دانیم که از دیگر شرکت‌ها درباره وردپرس چه شنیده‌اید:

 • می‌گویند چون وردپرس متن باز است و سورس آن به آزادی در اختیار همه هکرهاست لذا می‌دانند داخل آن چه خبر است و راحت هک می‌شود در حالیکه سی ام اس داخلی ما چون سورسش در اختیار هیچ کسی غیر ما نیست پس ایمن‌تر و مطمئن‌تر است!!!
  • این مغلطه بزرگ مانند آن است که ادعا کنیم یک فضای بزرگ چند صد متر مربعی با دیوارهای شیشه‌ای و نورافکن‌های متعدد که مثل روز آن را روشن کرده‌اند و چشم‌های 21000 توسعه‌دهنده که داخل آن را دائما نگاه می‌کنند بیشتر از پر از سوسک، حشره و آلودگی است نسبت به یک زیر زمین در بسته تاریک و نمور که سال‌هاست در آن باز نشده است!!!
  • علت زوم هکرها روی وردپرس همین است که موفق شده 35٪ وب‌سایت‌های دنیا را بگیرد و هکرها انگیزه‌ای ندارند که عمر خود را صرف بررسی سامانه‌های سایت سازی داخلی بکنند که نهایتاً 1000 وب‌سایت با آنها راه‌اندازی شده است!!!
  • اما از سوی دیگر به علت همین تلاش‌های دائمی هکرها، تمامی باگ‌ها و خطاهای وردپرسِ متن بازِ شفاف سال‌هاست گرفته شده و توسط اکوسیستم بزرگ آن هر لحظه پچ جدیدی برای باگ به تازگی کشف شده ارائه می‌شود که به شرط دریافت آپدیت‌ها (همان اصل بسیار مهمی که میان وردپرس کاران ایران مفقود است) بسیار ایمن‌تر از سامانه‌های داخلی خواهد بود که پر از راه نفوذ و ضعف‌های امنیتی پچ نشده هستند.
 • می‌گویند وردپرس در تعداد بالای اقلام محتوایی و بازدیدهای زیاد کم می‌آورد!
  • این هم مغلطه‌ای بزرگ است. ما در مجموعه الوند به جرئت و با قاطعیت این ادعا را رد می‌کنیم. زیرا قطعاً خودروهای خارجی هم در سرعت و هم مصرف سوخت بهینه‌تر از خودروهای ساخت ایران هستند!
  • معتبرترین و پربازدیدترین سایت‌های خبری، اطلاع‌رسانی، دولتی و فروشگاهی دنیا روی این اکوسیستم است. آخر چطور ممکن سهم وردپرس نسبت به دیگر سامانه‌های جهانی بسیار بالاتر باشد اما وقتی بازدید بالا رفت یا دیتا زیاد شد کم بیاورد؟!!
  • بله البته آن وردپرس ایران که درست تنظیم نمی‌شود و کانفیگ اصولی ندارد و پلاگین های نال شده پر از درب پشتی و راه نفوذ روی آن نصب شده آن هم با راه‌اندازی روی سرورهای غیر بهینه و دیتاسنترهای داخلی ایران که اختیار اینترنت خود را هم ندارند، کند و ناکارآمد می‌شود!

آیا مجموعه الوند، گواهی افتا دارد؟

گواهی‌نامه افتا، یک گواهی‌نامه امنیتی داخلی است که توسط سازمان افتا که زیر مجموعه وزارت ارتباطات است طی فرآیند چند مرحله‌ای بررسی سورس کدها، به سامانه‌های نرم‌افزاری داده می‌شود تا عمدتاً مشتریان دولتی و خریداران حاکمیتی، به واسطه مورد تأیید افتا بودن نرم‌افزار، نگرانی امنیتی نداشته باشند.

اما در پاسخ به سؤال، خیر. سازمان ارائه کننده گواهی افتا، آن را تنها به سازندگان نرم‌افزار ارائه می‌کند و نمی‌توان برای سامانه جهانی و متن باز وردپرس، که مورد استفاده مجموعه الوند است، گواهی افتا گرفت. البته وردپرس سخت گیرانه‌ترین تست‌های امنیتی نهادهای بین‌المللی با حساسیت بالا روی پادشاه سی ام اس های جهان و با تصاحب بیش از 35٪ از کل وب‌سایت‌های عالم را پاس کرده است.

آیا مجموعه الوند می‌تواند در کلیدواژه‌های ما، سایت ما را رتبه اول سئو و نتایج گوگل بکند؟

بالا بودن در رتبه‌های اول نتایج جستجوی مردم در کلیدواژه‌های مشخص را سئو می‌گویند. اما سئوی سایت شما در کلمات دلخواه‌تان:

 • 10٪ فنی (تکنیکال سئو) است و به شرکت طراح شما مربوط است: شامل رعایت قواعدی در طراحی و برنامه‌نویسی سایت شما که متضمن نمایش بهینه محتوای سایت شما به بات‌های موتورهای جستجو، بالأخص گوگل باشد. ما این سئوی ده درصدی را، برای شما و همه مشتریان خود، علی السویه، انجام می‌دهیم.
 • 90٪ محتوایی است و باید توسط خود شما صورت پذیرد: بخش مهم‌تر کار، تولید محتوا است. محتوایی دست اول، غیر کپی و با کیفیت که گوگل بار اول آن را در سایت شما ببیند و متن آن فاخر و خواندنی باشد تا کاربر نیمه‌کاره خواندن آن را رها نکند. تولید چنین محتوای با کیفیتی در حوزه موضوعی سایت شما، کار خود شماست! نه مجموعه الوند، که هیچ شرکت طراحی نمی‌تواند ادعا نماید که قادر است همزمان برای یک مشتری، تولید محتوای تخصصی در عرصه «ارتودنسی دندان کودکان» داشته باشد و برای مشتری دیگر در زمینه «آجرهای نسوز کوره‌های فولاد»! این شما هستید که اگر واقعاً در کار خودتان متخصص هستید، باید بتوانید محتوای کیفی تولید کنید.

آیا مجموعه الوند خودش سایت‌ها را میزبانی می‌کند؟ هاستینگ مجموعه الوند کجاست؟

بله. ما گرچه شرکت هاستینگ نیستیم، اما به مشتریان خود، برای خروجی با کیفیت‌تر و پشتیبانی خدمات بهتر، هاست می‌دهیم. هاستینگ ما در هتزنر آلمان و در اروپاست.

در واقع ما طی 13 سال از عمر 16 ساله خود، بهترین اسامی دیتاسنترهای داخلی و معتبرترین نام‌های هاستینگ کشور را آزموده‌ایم و با هریک 3-4 سال کار کرده‌ایم و نهایتاً دیده‌ایم که این بندگان خدا، حتی اختیار اینترنت خود را هم ندارند و در اتصال به برق و اینترنت، به زیرساخت‌های کشور عزیزمان ایران، که متأسفانه امروز از همه‌ی دنیا جدا افتاده، وابسته‌اند و نمی‌توانند کیفیت خدمات خود را از حدی بیشتر گارانتی کنند.

دیتاسنتر هتزنر آلمان به قدری بهینه‌سازی شده و اصولی است که علیرغم تفاوت فاحش دلار و تومان، همچنان بهای تمام شده برای مشتریان ما بهینه‌تر از هاستینگ داخلی در می‌آید.

هاستینگ ما بعد از راه‌اندازی وب‌سایت، 3 ماه رایگان در اختیار مشتری قرار می‌گیرد که ولو خودش از قبل هاستینگ خریداری کرده، طعم شیرین هاستینگ قوی و حرفه‌ای ما را بچشد و نهایتاً تصمیم بگیرد سایتش را روی هاست ما بیاورد و وارد دوره‌های تمدید یک‌ساله بشود یا خیر.

صد البته که اگر هاستینگ ما دل مشتری را نبرد، انتقال روی هر هاست دلخواه مشتری را حق مسلم وی می‌دانیم و هرگز مشتری را مجبور به ماندن روی سرورهای خود نمی‌کنیم. خوشبختانه سیستم مدیریت محتوای مورد استفاده هم کاملاً استاندارد است و هر جای دنیا که مشتری بخواهد می‌تواند سایتش را به خوبی و بی‌هیچ مشکل میزبانی کند.

در واقع ما سعی کرده‌ایم بهترین سرورها و کانفیگ‌ها را متناسب با وردپرس استانداردی که کار می‌کنیم برای مشتری فراهم کنیم تا کیفیت بالای خدمات ما باشد که مانع دل کندن او از ما شود.

آیا کسب‌وکار ما نیاز به وب‌سایت دارد؟

شاید این جمله را شنیده باشید: “عصر، عصر دیجیتال است.” بنابراین می‌توان اهمیت حضور در فضای دیجیتال را درک کرد. هر روزه چندین سایت به عنوان رقیبی برای شما در فضای وب ظاهر می‌شوند و می‌توانند از این طریق به راحتی گوی سبقت را از شما بربایند. در نتیجه حضور شما چه در فضای آنلاین و چه در فضای آفلاین تأثیر بسزایی بر روی معرفی برند شما خواهد گذاشت. اما فقط حضور کافی نیست. باید با برنامه و استراتژیک وارد فضای دیجیتال شد. شما باید به بهترین شکل ممکن وارد این حوزه شوید. در نتیجه حضور مشاوری مانند فردا دیجیتال می‌تواند چراغ راهی برای شما باشد.

آیا طراحی و سئوی سایت به هم مربوطند؟

بله. طراحی سایت کاملاً روی سئوی سایت اثر می‌گذارد. برای آنکه پس از طراحی بتوان سئوی موفقی داشت باید نکات زیر را در طراحی سایت رعایت کرد:

 • سیستم مدیریت محتوای درستی انتخاب شود: همه سیستم‌های سایت ساز و یا سامانه‌های مدیریت محتوا در موضوع سئو مانند هم نیستند و سئوی بعضی از بعض دیگر قوی‌تر است. محتوا زدن در وب‌سایتی که سیستم مدیریت محتوای سئو-دوست (SEO Friendly) ندارد، شبیه بذر افشاندن در زمینی خشک و لم یزرع است.
 • در طراحی سایت اصول سئو رعایت شود: در طراحی تمپلیت صفحه اصلی و صفحات داخلی قواعد سئو رعایت شود به نحوی که کدهای اچ‌تی‌ام‌ال صفحه مطابق با قواعد استاندارد سئو دارای فقط یک H1 اصلی باشد و …
 • تنظیمات کلی سئوی سایت در پانل مدیریت اعمال شود: پانل مدیریت سایت به ادمین اجازه دهد مشخص کند چه صفحه‌ای توسط گوگل کش بشود یا نشود. اینکه تگ‌های متای عنوان و توضیح هر صفحه چه باشد. اینکه بتوان به هر عکس عنوان و شرح اختصاص داد.
 • در هاستینگ سایت کیفیت تأثیرگذار بر سئو لحاظ شود: اینکه سرعت سایت خوب باشد و سریع لود شود و کش بندی مناسب داشته باشد و به‌صورت پایدار در دسترس باشد به صورت بلندمدت بر سئو تأثیر می‌گذارد.

آیا سیستم مدیریت محتوا، در کیفیت کار و میزان قیمت مؤثر است؟

لزوماً خیر. کسانی هستند که وردپرس را با 200 هزار تومان راه‌اندازی می‌کنند و کسانی دیگر هستند که با 20 میلیون تومان. همین داستان درباره جوملا و دروپال هم صادق است. لذا خارج از ادعاهای شرکت‌های طراح سایت که هر کس خودش روی هر سی ام اسی مسلط است سعی می‌کند آن را بهتر جلوه دهد، واقعیت این است که بسیار بیشتر از نوع سیستم مدیریت محتوا، این دانش فنی، ابزارها، تکنیک‌ها، تسلط و خیرخواهی تیم اجرایی است که کیفیت و کارآمدی پروژه نهایی را معلوم می‌کند.

آیا زبان برنامه‌نویسی در کیفیت کار و میزان قیمت مؤثر است؟

خیر. فارغ از اینکه در بازار کار ممکن است فلان متخصص مسلط به فلان زبان عموماً دستمزدی گران‌تر از همکار خود که به زبان دیگری مسلط است تقاضا کند و خارج از ادعاهای شرکت‌های طراح سایت که هر کس خودش روی هر زبانی مسلط است سعی می‌کند آن را بهتر جلوه دهد، واقعیت این است که زبان برنامه‌نویسی تفاوتی در خروجی کیفی کار ایجاد نمی‌کند! بلکه این دانش فنی، ابزارها، تکنیک‌ها، تسلط و خیرخواهی تیم اجرایی است که کیفیت و کارآمدی پروژه نهایی را معلوم می‌کند.

آیا تعرفه رسمی طراحی سایت وجود دارد؟ تعرفه قانونی طراحی سایت؟

درست است که در دستورالعمل ابلاغی تعرفه خدمات آی تی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، فرمولی برای محاسبه میزان حقوق و دستمزد کادر متخصص شرکت‌های آی تی آمده است اما عدم نظارت دقیق این تشکیلات بر شرکت‌های طراح وب از یک سو و از سوی دیگر، بازار متلاطم و اقتصاد ناپایدار کشور و تنزل اخلاق عمومی کسب‌وکار در ایران، عملاً پایبندی به تعرفه‌های قانونی را مخدوش و متزلزل کرده است.

بهتر است مشتری تلاش خود را معطوف به یافتن شرکتی معتبر دارای حسن شهرت کند تا بتواند مطمئن باشد اجحافی به او صورت نگیرد!

آسان‌ترین راه طراحی سایت چیست؟ راحت‌ترین روش طراحی سایت؟

راحت‌ترین راه طراحی سایت پیدا کردن یک شرکت طراح سایت قوی و سپردن کامل صفر تا صد پروژه‌تان به اوست. این ساده‌ترین روش طراحی سایت ممکن است.

زیرا انجام پروژه‌های طراحی سایت به آن آسانی یا سادگی که در بدو امر به نظر می‌آید نیست و این موضوع کاری کاملاً تخصصی شده است. هیچ چیز بدرد بخور و مفید فایده‌ای چندان به آسانی و به راحتی به دست نمی‌آید!

CMS و یا سایت اختصاصی چیست؟ این دو چه تفاوتی‌هایی با هم دارند؟

وب‌سایت‌ها و پلتفرم‌هایی که با CMS طراحی می‌شوند، یک سیستم مدیریت محتوا هستند، که از یک هسته مدیریت مرکزی مانند وردپرس، پرستا شاپ و غیره تشکیل شده‌اند. این سیستم‌ها یک بار تمام مراحل و روندهای یک کار ثابت را برنامه‌نویسی می‌کنند، مانند سیستم فروشگاهی. پس سیستم فروشگاهی تعریف مشخصی دارد. در همه جای دنیا نیز تمام سیستم‌های فروشگاهی مشابه هم هستند.
در این سیستم‌ها تعدادی ویژگی‌ها و امکانات وجود دارند که قابلیت تغییر و سفارشی‌سازی هستند. بنابراین سیستمی که هدفش جمع‌آوری پسماندها و بازیافت هستند و دارای درگاه پرداخت هستند، یک سایت فروشگاهی نیست. اگر می‌خواهید کاری در سیستم فروشگاهی انجام دهید که با امکانات و ویژگی‌های فروشگاهی ما سازگار است، بهتر است از CMS استفاده کنید. البته با استفاده از CMS دیگر نمی‌توان در آینده، تغییری در سایت ایجاد کرد. در صورتی که اگر می‌خواهید یک ویژگی اختصاصی در سایت خود ایجاد کنید، باید از طراحی وب‌سایت اختصاصی استفاده کنید.
البته انتخاب CMS نیز بحث مفصلی است. CMS های مختلفی وجود دارند که پر کاربردترین و محبوب‌ترین آنها وردپرس و پرستا شاپ است. این دو سیستم تفاوت‌های، نقاط قوت و ضعف زیادی دارند. پرستا شاپ، سیستم فروشگاهی پیشرفته‌ای دارد. در مقابل، بخش اپلیکیشن ووکامرس وردپرس، قابلیت‌های ضعیف‌تری دارد. اگر می‌خواهید به سمت Market place بروید، بهتر از CMS ای مانند مجنتو استفاده کنید. مجنتو، قدرت و تمرکز بیشتری روی بحث Market place دارد. در این قسمت، تمرکز زیادی روی سیستم‌های CMS نداریم.
در حالت دوم، یک سایت و پلت فرم اختصاصی وجود دارد. وب‌سایت اختصاصی یعنی وب‌سایتی که متفاوت از سیستم‌های موجود است و به طور خاص طراحی می‌شود. اگر امروز تصمیم بگیرید که از یک وب‌سایت اختصاصی برای سایت خود استفاده کنید، در آینده به راحتی می‌توانید تغییرات مورد نظر را در سایت ایجاد کنید.
برای مثال، تصور کنید که در ابتدا، شما برای سایت فروشگاهی خود از CMS استفاده کرده‌اید و حالا تصمیم گرفتید که تغییراتی در سایت خود ایجاد کنید. توجه داشته باشید که این کار قیمت طراحی سایت شما را بالا می‌برد. اما اگر از اول، یک سایت اختصاصی سفارش دهید، به راحتی می‌توانید تغییرات دلخواه را در سایت ایجاد کنید.
برای مثال، تصور کنید می‌خواهید یک خودرو تهیه کنید. حالا باید ببینید این خودرو دارای چه امکاناتی است: فرمان، موتور، صندلی، چرخ و غیره از اجزای تشکیل دهنده خودرو هستند. یک پیکان 57 و یک ماشین لوکس و گران قیمت، مانند بوگاتی نیز این ویژگی‌ها را دارد. اما تفاوت قیمتی این دو بسیار متفاوت است.