سخن مدیر گروه با شما

گروه نرم افزاری الوند از ابتدای تاسیس تاکنون در ارائه خدمات سه هدف را دنبال کرده است ابتدا به دست آوردن رضایت مشتری، دوم افزایش هر چه بیشتر کیفیت خدمات و سوم جامعیت و گسترش خدمات ارائه شده.

باور داریم اخلاق اولین اصل در کار و زندگی است. تلاش کردیم که در راستای ارزش‌های خود قدم برداریم و کسب روزی کنیم. توفیق این را داشته‌ایم که خدمت گذار باشیم برای جامعه، کشور و جهانی که در آن قدم گذاشته‌ایم. خدمت گذاری توفیق بندگی است و هر چه داریم زیر سایه اوست.

پشتکار، تجربه، مهارت و تخصصی به تیم‌مان عطا کرده که توانایی همراهی با عزیزان بسیاری را داشته باشیم. به امید سربلندی در مسیر کسب روزی و عزت اجتماعی. تمام تلاش‌مان رضایت قلبی و رضایت معشوق در سایه رضایت بندگان اوست.

با تشکر از همراهی‌تان

سید متین رضوانی (مدیر آژانس دیجیتال مارکتینگ الوند)

داستان پر فراز و نشیب شکل گیری آژانس دیجیتال مارکتینگ الوند

کیفیت فاکتوری است که باعث رشد بیزینس شما خواهد شد. این کیفیت در هر حوزه‌ای، از طراحی سایت و تولید محتوا گرفته تا نحوه فعالیت در شبکه‌های اجتماعی همگی در سود آوری و رشد تجارت شما سهیم هستند.

هدف اصلی آژانس دیجیتال مارکتینگ الوند کیفیت است.

یکی از حوزه‌هایی که آژانس دیجیتال مارکتینگ الوند در آن فعالیت دارد، طراحی سایت است. بنیادی‌ترین اصل ما در طراحی سایت و بقیه بخش‌ها، اجرای تمام جزئیات پروژه به همراه حفظ سادگی کاربری سایت است. شاید سایت پیچیده‌ای مثل سایت بیمه یا صرافی را مدنظر داشته باشید که نیاز به پردازش‌های زیاد محاسباتی دارد و فرمول‌های زیادی باید در آن تعریف شود.

توجه و درک نیازهای کارفرما

همانطور که پیاده سازی صحیح تمام بخش‌ها مهم است، پنل کاربری ساده هم اهمیت دارد. با توجه به اینکه ما از هر قشری از جامعه درخواست طراحی سایت داریم، ساده بودن کار با سایت را در جزو اصول خود قرار داده‌ایم.

در مباحث دیجیتال مارکتینگ با بروز نگه داشتن اطلاعات و دانسته‌های خود همواره سعی در پیشتاز بودن در این حوزه را داشته‌ایم.

اما این خدمات فقط به طراحی ختم نمی‌شود. ما در مجموعه الوند خدمات متنوعی از طراحی سایت فروشگاهی گرفته تا خدمات دیجیتال مارکتینگ از جمله بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، تولید محتوا، سئو و بهینه سازی را ارائه می‌دهیم. در مباحثی چون طراحی سایت، سعی بر این داشته‌ایم که همیشه تکنولوژی‌های جدید را وارد کار کنیم و از دانش روز برنامه نویسی استفاده کنیم.

خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ الوند عبارتند از:

 1. طراحی سایت
 2. طراحی پورتال
 3. طراحی CRM
 4. طراحی مارکت پلیس
 5. طراحی اپلیکیشن
 6. سئو و بهینه سازی سایت
 7. بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
 8. طراحی گرافیک

فرقی نمی‌کند کدام خدمات مدنظر شما باشد. ما نه از ابتدای کار، که قبل از شروع کار یعنی جلسات مشاوره ابتدایی در کنار شما هستیم، مدل کسب و کار شما را تحلیل می‌کنیم، نیازهای اولیه را برآورد می‌کنیم، استراتژی مناسب را تدوین می‌کنیم و شروع به اجرای پروژه می‌کنیم. حتی بعد از تحویل پروژه هم در فاز پشتیبانی در کنار شما خواهیم بود تا به هدف خود یعنی رشد کسب و کارتان برسید.

از چه سالی تیم ما شکل گرفت؟

اول از همه خودم رو خدمت‌تون معرفی کنم، من سید متین رضوانی هستم مدیر آژانس دیجیتال مارکتینگ الوند. از سال 91 به صورت دورکاری در سایت های فریلنسری کار می‌کردم و پروژه های کوچیک و بزرگی در زمینه طراحی سایت می‌گرفتم، ولی خب بعد از یک مدتی به تدریج تعداد سفارش‌ها بیشتر شد و دیگه من نمی‌تونستم از پس همشون بر بیام، بخاطر همین تصمیم گرفتم که یک تیم چند نفره خوب مثل خودم خوش ذوق و علاقه‌مند تشکیل بدم.

بعد از یک مدتی با چندین نفر تیم شدیم و پروژه‌هارو انجام می‌دادیم، توی این مدت خیلی از هم تیمی‌هامون اومدن و رفتن، بعضی‌هاشون برای خودشون استارتاپ راه اندازی کردن بعضی‌هاشون رفتن توی شرکت‌های دیگه استخدام شدن یا حتی بعضی هاشونم طراحی و برنامه نویسی رو رها کردن.

خلق آژانس دیجیتال مارکتینگ الوند از اینجا کلید خورد!

بعد از چند سال کار تیمی و بدست آوردن سرمایه، تیمی به اسم مجموعه الوند راه اندازی کردم و افراد متخصص و کاربلد رو استخدام کردم. توی این چند سال روی پروژه‌های زیادی کار کردم و با چالش‌های زیادی سر و کله زدم، همیشه سعی می‌کنم بفهمم مشتری دقیقا از ما چی میخواد و چه انتظاراتی داره تا دقیقا مطابق نیازهاش پروژش رو تحویل بدیم.

آژانس دیجیتال مارکتینگ الوند در سال 1399 در دفتری کوچک و با بضاعتی اندک و با امکاناتی محدود فعالیت خود را آغاز کرده و در پروسه فعالیت‌های خود در ابتدا در حوزه وب را در دستور کار قرار داد.

این روند به صورت همکاری با شرکت‌های مختلف ادامه داشت تا این مجموعه را در مسیری‌ها قرار داد با این مضمون که به صورت پیمانی از شرکت‌های بزرگ‌تر کار را دریافت و در اختیار ایشان قرار می‌داد.

ویروس کرونا چه تاثیری روی ما گذاشت؟

با توجه به شیوع ویروس کرونا شرکت در نهایت با همفکری هم تیمی‌های خود تصمیم به جمع آوری دفتر گرفتیم تا به صورت دورکاری با کارمندان خود در ارتباط باشیم.

ما مثل قبل با همون کیفیت سفارش مشتری‌هامون رو به شکل آنلاین انجام میدیم با این کار سلامتی همه افرادی که به نوعی با ما در ارتباط بودن دیگه در خطر نیست.

فعالیت‌های اخیر به تدریج گسترش یافت و شرکت در زمینه دیجیتال مارکتینگ به صورت حرفه‌ای و با استخدام نیروی مجرب وارد بازار رقابت شد و در پروسه تکاملی فعالیت‌ها، مجموعه به چندین بخش تفکیک شد و ادامه فعالیت آن‌ها با عناوین مشخص اما با یک مدیریت واحد نائل آمد.

اهداف ما چیست؟

آژانس دیجیتال مارکتینگ الوند با به کارگیری کارشناسان زبده فنی به فعالیت‌های خود با بهره گیری از علم روز ادامه داد، خوشبختانه بازبینی و رفع معایب و نواقص برنامه ریزی و اصلاح پذیری مجموعه مقرون به توفیق بوده و مشتریان قبلی مجموعه نیز تیم الوند را همکار و مشاور مناسبی در تغییر رویه کاری خود دانسته و این افتخار را نصیب شرکت مذکور نموده که با وجود تاکید بر کوچک نگاه داشتن مجموعه به لحاظ تشکیلاتی از هر حیث توانمندی اجرای پروژه‌های بزرگ را یافته است به نحوی که چه از حیث زمان و همچنین کیفیت مطلوب سفارش تا اجرا شده مورد تایید سفارش دهندگان و کارفرمایان بوده است.

تا وقتی که این سوالات را نخوانده‌اید، به طراحی سایت فکر نکنید!

Answers To Your Frequently Asked Questions

پاسخ به سوالات متداول شما

در این صفحه سعی کرده‌ایم به اکثر سوالات مهم شما جواب بدیم. در این بخش می‌تونید پاسخ به سوالات متداول مشتریان ما رو در موارد گوناگون بیابید. سوال را انتخاب، جواب رو مشاهده کنید.

 • All
 • هزینه طراحی سایت
 • سوالات عمومی
 • مباحث فنی طراحی سایت
 • پشتیبانی سایت
 • عوامل موثر بر قیمت
 • شرکت طراح سایت
 • All
 • هزینه طراحی سایت
 • سوالات عمومی
 • مباحث فنی طراحی سایت
 • پشتیبانی سایت
 • عوامل موثر بر قیمت
 • شرکت طراح سایت
آیا تعرفه رسمی طراحی سایت وجود دارد؟ تعرفه قانونی طراحی سایت؟

درست است که در دستور العمل ابلاغی تعرفه خدمات آی تی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، فرمولی برای محاسبه میزان حقوق و دستمزد کادر متخصص شرکت های آی تی آمده است اما عدم نظارت دقیق این تشکیلات بر شرکت‌های طراح وب از یک سو و از سوی دیگر، بازار متلاطم و اقتصاد ناپایدار کشور و تنزل اخلاق عمومی کسب و کار در ایران، عملا پایبندی به تعرفه‌های قانونی را مخدوش و متزلزل کرده است. بهتر است مشتری تلاش خود را معطوف به یافتن شرکتی معتبر دارای حسن شهرت کند تا بتواند مطمئن باشد اجحافی به او صورت نگیرد!

آیا زبان برنامه نویسی در کیفیت کار و میزان قیمت موثر است؟

خیر. فارغ از اینکه در بازار کار ممکن است فلان متخصص مسلط به فلان زبان عموما دستمزدی گران‌تر از همکار خود که به زبان دیگری مسلط است تقاضا کند و خارج از ادعاهای شرکت‌های طراح سایت که هر کس خودش روی هر زبانی مسلط است سعی می‌کند آن را بهتر جلوه دهد، واقعیت این است که زبان برنامه نویسی تفاوتی در خروجی کیفی کار ایجاد نمی‌کند! بلکه این دانش فنی، ابزارها، تکنیک ها، تسلط و خیرخواهی تیم اجرایی است که کیفیت و کارآمدی پروژه نهایی را معلوم می‌کند.

آیا طراحی سایت برای کسب و کارها ضروریست؟!

آیا با طراحی وب سایت آشنایی ندارید؟ تصور این موضوع که افراد حقیقی یا حقوقی در فضای مجازی حضور نداشته باشند، غیرممکن است!

دنیای امروزی ارتباطات لحظه‌ای و آسان را طلب می‌کند و مردم تمامی امور خود را به کمک اینترنت انجام می‌دهند، آن‌ها با اینترنت از طریق یک سایت فروشگاهی خرید می‌کنند، از طریق یک سایت پزشکی وقت دکتر رزرو می‌کنند، کارهای بانکی انجام می‌دهند و بسیاری از کارهای کوچک و بزرگ خود را مدیریت می‌کنند.

در واقع دنیای مجازی را باید همانند دنیا واقعی در نظر گرفت که افراد از طریق وب سایت‌های گوناگون مانند سایت فروشگاهی، سایت خبری، سایت آگهی، سایت املاک، وب سایت پزشکی و … نیازهای خود را برطرف می‌کنند و از طریق شبکه‌های اجتماعی با دوستان و نزدیکان خود ارتباط برقرار می‌کنند. پس مشاهده می‌کنید که با طراحی وب سایت چقدر می‌توان خود را به دنیای اطراف نزدیک‌تر کنید.

پس مشاهده می‌کنید که زندگی در دنیای مجازی مانند دنیای واقعی جریان دارد و شما نیز باید با طراحی وب سایت شرکتی، طراحی وب سایت فروشگاهی، طراحی وب سایت آگهی و یا هر نوع کسب و کاری در دنیای مجازی حضور داشته باشید.

برای جلب مخاطب این روزها باید در هر لحظه و مکانی در دسترس بود و در عین حال بتوان اطمینان مخاطب را جلب کرد و در نهایت او را مجاب کنید که از میان رقبا شما را انتخاب کند. رسیدن به این هدف با داشتن یک سایت کارآمد و استاندارد و زیبا محقق خواهد شد. تیم طراحی سایت گروه دیجیتال مارکتینگ الوند با آمیختن هنر و فناوری روز دنیا شعبه‌ای شایسته برای شما در فضای مجازی خلق خواهد کرد.

طراحی سایت را با مجموعه الوند تجربه کنید. در حال حاضر داشتن وب سایت برای شرکت‌ها و کسب و کارهای مختلف از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و به عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی آن‌ها تبدیل شده است. همین موضوع باعث شده تا طراحی وب سایت و تولید سایت اثرگذار نیازمند دانش و تخصص بالا باشد. پس نتیجه می‌گیریم طراحی سایت کاملا تخصصی بوده و با نگاه سطحی نمی‌توان در دنیای امروز رقابت کرد. ما شما را یک قدم جلوتر از رقبایتان قرار خواهیم داد.

آیا وردپرس امنیتی پایین ندارد؟ آیا در تعداد بازدیدهای بالا کم نمی‌آورد؟ آیا در تعداد اقلام محتوایی بالا کند نمی‌شود؟

هم بله و هم خیر! در واقع باید از خود بپرسیم حرف از کدام وردپرس است؟! اگر منظور از وردپرس، روشی است که بسیاری تیم‌ها یا فریلنسرها یا شرکت‌ها به نیت آسانی کار خود و عدم متحمل شدن زحمت، به نیت رایگان چیزی را گرفتن و سریع و غیر اصولی برای مردم بی‌نوا سایت راه اندازی کردن سراغ آن می‌روند، بله.

چنین وردپرسی که از پلاگین‌‌های نال شده پر است و روی سرورهای غیر اختصاصی برای کانفیگ وردپرس راه اندازی شده و هسته و پلاگین‌ها بعد از تحویل سایت به مشتری به طور منظم آپدیت سورس را دریافت نمی‌کنند، البته که نا ایمن، کند و ضعیف است!!!

اما در مورد وردپرس به روش گروه دیجیتال مارکتینگ الوند، که تمامی پلاگین‌ها خریداری شود، تم از صفر اختصاصی مشتری طراحی شود و روی بهترین دیتاسنترهای اروپا با کانفیگ‌هایی که کاملا متناسب برای بالاترین بهره وری وردپرس است، راه اندازی شود، شما هم مثل دیگر جهانیان، وردپرس را ایمن‌ترین، سریع‌ترین، خوش دست‌ترین و قوی‌ترین سیستم مدیریت محتوای دنیا خواهید یافت.

 

می‌دانیم که از دیگر شرکت ها درباره وردپرس چه شنیده‌اید:

 • می‌گویند چون وردپرس متن باز است و سورس آن به آزادی در اختیار همه هکرهاست لذا می‌دانند داخل آن چه خبر است و راحت هک می‌شود در حالی که سی ام اس داخلی ما چون سورسش در اختیار هیچ کسی غیر ما نیست پس ایمن‌تر و مطمئن‌تر است!!!
  • این مغلطه بزرگ مانند آن است که ادعا کنیم یک فضای بزرگ چند صد متر مربعی با دیوارهای شیشه‌ای و نورافکن‌های متعدد که مثل روز آن را روشن کرده‌اند و چشم‌های 21000 توسعه دهنده که داخل آن را دائما نگاه می‌کنند بیشتر از پر از سوسک و حشره و آلودگی است نسبت به یک زیرزمین در بسته تاریک و نمور که سال‌هاست در آن باز نشده است!!!
  • علت زوم هکرها روی وردپرس همین است که موفق شده 40% وب سایت‌های دنیا را بگیرد و هکرها انگیزه‌ای ندارند که عمر خود را صف بررسی سامانه‌های سایت سازی داخلی بکنند که نهایتا 1000 وب سایت با آن‌ها راه اندازی شده است!!!
  • اما از سوی دیگر به علت همین تلاش‌های دائمی هکرها، تمامی باگ‌ها و خطاهای وردپرس متن باز شفاف سال‌هاست گرفته شده و توسط اکوسیستم بزرگ آن هر لحظه پچ جدیدی برای باگ به تازگی کشف شده ارائه می‌شود که به شرط دریافت آپدیت‌ها (همان اصل بسیار مهمی که میان وردپرس کاران ایران مفقود است) بسیار ایمن‌تر از سامانه‌های داخلی خواهد بود که پر از راه نفوذ و ضعف‌های امنیتی پچ نشده هستند.
 • می‌گویند وردپرس در تعداد بالای اقلام محتوایی و بازدیدهای زیاد، کم می‌آورد!
  • این هم مغلطه‌ای بزرگ است. ما در مجموعه الوند به جرات و با قاطعیت این ادعا را رد می‌کنیم. زیرا قطعا خودروهای خارجی هم در سرعت و هم مصرف سوخت بهینه‌تر از خودروهای ساخت ایران هستند!
  • معتبرترین و پر بازدیدترین سایت‌های خبری، اطلاع رسانی، دولتی و فروشگاهی و ... دنیا روی این اکوسیستم است. آخر چطور ممکن سهم وردپرس نسبت به دیگر سامانه‌های جهانی بسیار بالاتر باشد اما وقتی بازدید بالا رفت یا دیتا زیاد شد کم بیاورد؟!!
  • بله البته آن وردپرس ایران که درست تنظیم نمی‌شود و کانفیگ اصولی ندارد و پلاگین‌های نال شده پر از درب پشتی و راه نفوذ روی آن نصب شده آن هم با راه اندازی روی سرورهای غیر بهینه و دیتاسنترهای داخلی ایران که اختیار اینترنت خود را هم ندارند، کند و ناکارآمد می‌شود!
آیا وردپرس برای راه اندازی وب سایت ضعیف نیست؟!

وردپرس پادشاه سیستم‌های مدیریت محتوای جهان است و نسبت به سامانه‌های سایت ساز ایرانی صدها سر و گردن بالاتر و قوی‌تر است. زیرا در مقام مثال و در مقایسه با سیستم سایت ساز داخلی خود ما، که نسبت به سامانه‌های مشابه ایرانی دیگر شرکت‌ها به مراتب قوی‌تر بود، می‌توان چنین مقایسه‌ای کرد که:

 • اگر سایت ساز ما 300 ماژول داشت، وردپرس 28000 پلاگین دارد.
 • اگر 6-7 نفر از پرسنل ما روی توسعه و برنامه نویسی سیستم ما کار می‌کردند، وردپرس حاصل مشارکت 21000 برنامه نویس از سراسر دنیاست.
 • و اگر طی 10 سال، نهایتا 1000 وب سایت، با سایت ساز داخلی ما راه اندازی شد در همین زمان، وردپرس موفق شده 40% از کل وب سایت‌های دنیا را قبضه کند!
 • مانند صنعت خودرو سازی یا هواپیما سازی یا دیگر صنایع ما، که متاسفانه مصنوعات داخلی و ایرانی، هیچ مزیت رقابتی و کیفی، نسبت به نمونه خارجی خود ندارند! در صنعت نرم افزار هم همینطور است و هرگز دانش مهندسی نرم افزار ایرانی یک تیم توسعه دهنده گوشه یک شرکت در کنج ایران، به گرد پای تحلیل و زیر ساخت‌ها و استانداردهای نرم افزارهای بین المللی نخواهد رسید.
 • فقط برای درک موضوع کافی است بدانیم گوگل سالی 80 بار، الگوریتم‌های سرچ خود را تغییر می‌دهد و بهینه می‌کند! کدام شرکت ایرانی، استطاعت آن را دارد که سالی 80 بار، سورس کدهای خود را مطابق با آخرین تغییرات گوگل بروزرسانی کند؟! این در حالی است که اکوسیستم گسترده وردپرس با مشارکت جهانی این کار را انجام می‌دهد.

 

اما این که درباره وردپرس از بعضی متخصصین یا دیگر شرکت‌های طراح وب بد شنیده باشید، معلول آن است که:

 • یا شرکت و متخصص مذکور به این علت که سی‌ام‌اس خودنوشته ساخته و پرداخته ذهن خود را توسعه داده، لاجرم بایست پشت سر معتبرترین سامانه جهانی سخن بگوید که مشتری را بفریبد.
 • و یا واقعا با وردپرس تجربه خوبی نداشته زیرا در وردپرس عمقی کار نکرده، آن را بی مطالعه عمیق و بی رعایت استانداردهای آن بکار گرفته، از پلاگین‌های نال شده استفاده کرده و تعهدی صرف دریافت بروزرسانی‌های مداوم سورس وردپرس و پلاگین‌ها نکرده و لاجرم در چنین فضای معیوبی، برای وردپرس غیر اصولی او مشکلاتی هم پیش آمده که به وردپرس ظنین و بدگمان شده است.

 

ما در گروه دیجیتال مارکتینگ الوند از وردپرس به روشی متفاوت بهره می‌گیریم. البته وردپرس ما همان وردپرس جهانی است، اما اینکه کدام شرکت طراح وب، از بین 28000 پلاگین، از کدام 40-50 پلاگین برای راه اندازی وب سایت مشتری استفاده کند، از یک شرکت طراح به شرکت بعدی فرق می‌کند. آنچه ما در مجموعه الوند انجام می‌دهیم، کاملا مطابق با استانداردها و معیارهای جهانی و البته کاملا مغایر و متفاوت با روشی است که متاسفانه در ایران معمول و مرسوم است!

 

ما در گروه دیجیتال مارکتینگ الوند:

 • وردپرس را بعد از چندین سال سابقه عمیق برنامه نویسی و تجربه‌ی توسعه یک ابر سیستم نرم افزاری برگزیدیم. لذا وقت زیادی را صرف در مطالعه زیر ساخت‌ها، شناخت استانداردها و یادگیری اصولی و عمیق این شاهکار جهانی کردیم.
 • بالغ بر 19 میلیون تومان، پلاگین های خریداری شده‌ای را در سایت هر مشتری به رایگان به کار می‌گیریم، که توسط گروه دیجیتال مارکتینگ الوند یک بار با هزینه‌ای به مراتب بالاتر و به دلار از منابع اصلی با اخذ لایسنس معتبر، خریداری شده که اگر مشتری می‌خواست این پلاگین‌ها را، خودش یکی یکی و به دلار خریداری کند، معادل ریالی، می‌بایست 19 میلیون تومان پرداخت می‌کرد!
 • آپدیت هسته وردپرس و تمام پلاگین‌های آن را گارانتی می‌کنیم که تمامی پچ‌ها و بروزرسانی‌های سورس را از منابع اصلی دریافت کند تا نه تنها هیچگاه دچار ضعف امنیتی نشود بلکه حاصل تمام توسعه‌های به روز جهانی زیر دست شما باشد.
 • وردپرس را چنان امن، خوش دست، با پنل مدیریت و شیوه محتوا گذاری متفاوت و زیبا، با زیر ساخت فنی سئویی قوی، به مشتری تحویل می‌دهیم که آب در دل ادمین تکان نخورد و فقط، بر تولید محتوای با کیفیت متمرکز شود.
اشتباهات رایج در طراحی سایت کدام است؟

بنا به دلایل مختلفی ممکن است یک پروژه طراحی سایت به شکست بینجامد و یا خروجی آن، راضی کننده و جالب نباشد.

عمده اشتباهات رایج در فرایند طراحی سایت در ایران عبارتند از:

 1. عدم تحقیق جامع در مورد شرکت طراح سایت و انتخاب نادرست یک شرکت طراح ناشایست.
 2. عدم پرسش سوالات صحیح و فقدان تعیین دقیق حدود و ثغور پروژه.
 3. اجرای فوری فوتی و عجله‌ای و دقیقه نودی پروژه.
 4. عدم گردآوری، تدوین و تامین صحیح محتوا، عکس و ویدیو توسط صاحب پروژه.
 5. انتخاب سیستم مدیریت محتوای نادرست، قدیمی و دمده توسط شرکت طراح.
 6. عدم ارائه آموزش های لازم به مشتری بعد از تحویل سایت به او.
 7. کانفیگ نکردن درست سرور، سایت و پنل ادمین.
 8. پشتیبانی غیر متعهد و غیر پاسخگو با کادر بی سواد، نامنظم و ناپایدار.
 9. عدم پرداخت به موقع حق الزحمه شرکت طراح توسط صاحب پروژه.
 10. وارد نکردن کامل و یکپارچه دیتا و محتوای مشتری در سایت.
اهداف طراحی سایت چیست؟

سوال «هدف از طراحی سایت چیست» یکی از رایج‌ترین سوالاتی است که مشتریان از ما شرکت‌های طراح سایت می‌پرسند.

هدف هر شخصی از طراحی سایت متفاوت می‌باشد و به نوع کسب و کار مربوط می‌شود. هر سایتی برای هدف خاصی طراحی می‌شود. در دنیای امروز که همه چیز با سرعت در حال پیشرفت و حرکت می‌باشد، داشتن یک وب سایت به راحتی می‌تواند کسب و کار شما را به عموم مردم معرفی کند. لازم به ذکر است که هیچ محدودیتی در نوع شغل و داشتن سایت وجود ندارد و هر شخصی با هر شغلی میتواند یک سایت داشته باشد. اما موضوع بسیار مهم‌تر از داشتن یک وب سایت، داشتن یک سایت حرفه‌ای با اصول طراحی و بهینه سازی و هدف گذاری صحیح در سئو می‌باشد.

درگذشته طراحی سایت برای مرورگرهای وب مربوط به دسکتاپ انجام میشد، ولی در چند سال اخیر بازار هدف برای مرورگرهای گوشی تلفن همراه، اسمارت فون‌ها و تبلت‌ها بسیار داغ شده است.

در پاسخ به سوال هدف از طراحی سایت چیست؟ باید گفت معمولا هدف از طراحی سایت، نزد مشتریانی که به ما مراجعه می‌کنند و اصلی‌ترین دلایل نیاز به طراحی سایت عبارت است از:

 1. اطلاع رسانی کاتالوگی.
 2. برند سازی اینترنتی و بهبود وجه.
 3. بازاریابی اینترنتی جهت آشنا شدن افراد جدید.
 4. مراودات کاری و تجاری با طرف بین المللی.
 5. تسهیل و کاهش هزینه مراودات با مخاطبین و مراجعین.
 6. پشتیبانی و پاسخگویی و در دسترس بودن برای مخاطبین.
 7. تسریع فرایندهای کاری و گردش اطلاعات.
 8. سئو و پیدا شدن در صدر نتایج جستجوی مردم در گوگل.
 9. گرفتن سفارش کار، جذب پروژه و جلب نظر مشتری.
 10. استخدام نیروی کار جدید و دریافت رزومه آنلاین.
 11. فروش اینترنتی و تجارت الکترونیک.
 12. خواهان معرفی خود به عنوان پیشرو در بازار هدف مخصوص خود
 13. رونق کسب و کار و افزایش فروش اینترنتی

به این تعبیر بازار هدف طراحی سایت هر کسب و کاری است که دوست داشته باشد بهتر شناسانده شود و مشتریان بیشتری داشته باشد.

بعضی شرکت‌های طراحی سایت می‌گویند سایت را از صفر برنامه نویسی می‌کنند. مجموعه الوند چطور؟

اولا در کمال خجالت، دروغ می‌گویند و برنامه نویسی از صفر برای شما نمی‌کنند و ثانیا ولو این کار را انجام بدهند هم، کاملا اشتباه و محض خطاست.

زیرا در عالم نرم افزار هر گاه سیستمی از صفر برنامه نویسی اختصاصی شود، علاوه بر تلف شدن زمان و هزینه سنگین، شما اولین استفاده کننده آن خواهید بود که قطعا شاهد باگ‌های بسیار، مشکلات فراوان، پیش‌بینی‌های انجام نشده، ضعف امنیت، نپختگی رابط کاربری و ... خواهید بود.

در مورد وب سایت‌های اطلاع رسانی یا حتی فروشگاه اینترنتی، مگر سایت شما چه کارکرد خاص چنان متفاوتی با دیگر سیستم‌های مدیریت محتوا دارد که لازم باشد پروژه شما از صفر و مختص شما کد زده شود؟! بله! تنها چیزی که واقعا باید اختصاصی مشتری کار کرد گرافیک سایت، هویت بصری، قالب طراحی و تم دیزاین است که طبیعتا از یک مشتری به مشتری دیگر باید فرق می‌کند و باید یونیک باشد و طبیعی است که کاملا مطابق با میل مشتری و طیف مخاطبین او و زمینه موضوعی سایت او کار شود که ما هم در گروه دیجیتال مارکتینگ الوند، قالب گرافیکی سایت را کاملا سفارشی مشتری و از صفر طراحی می‌کنیم.

اما مگر در سایت شما، مکانیزم افزودن منو به منوهای سایت، درج خبر، موتور جستجوی داخلی سایت، فرم ساز الکترونیک، مکانیزم بررسی کامنت‌ها و ... چه تفاوتی با چنین کارکردهایی در دیگر سایت‌های اطلاع رسانی دارد و یا افزودن کالا، طبقه بندی و دسته بندی چند سطحی محصولات، مقایسه مشخصات فنی کالا به کالا، افزودن به سبد خرید، مراحل پرداخت و ... چه تفاوتی با چنین امکاناتی در دیگر سایت‌های فروشگاهی دارد که لازم باشد برای شما برنامه نویسی از صفر صورت پذیرد؟!

تنها زمانی توجیه دارد پروژه‌ای برنامه نویسی اختصاصی از صفر شود که نیاز شما، هیچ گونه مطابقتی با نیاز دیگران در آن زمینه نداشته باشد و مطمئن باشید هیچ شرکت نرم افزاری قبلا چنین سامانه‌ای را برای پوشش نیاز عموم مشتریان، یکبار برای هزار مشتری، هزینه سرشکن شده، باگ گرفته شده، تنوع نیازهای پیاده شده، انجام نداده باشد. مثلا وقتی شما بخواهید سایتی ایده محور یا استارت آپی پیاده کنید که قبلا دنیا شاهد چنین سایتی نبوده است.

جالب است که این قواعد را خود شرکت‌های طراح مدعی برنامه نویسی خاص منظوره بهتر می‌دانند و همان‌ها که با سوء استفاده از اطلاعات کم عموم مردم، برنامه نویسی از صفر را یک مزیت سفارشی جلوه می‌دهند، در عمل هرگز برای هر مشتری همه چیز را از صفر نمی‌نویسند، زیرا اصلا صرفه ندارد و نشدنی است.

بلکه یکبار سیستم سایت ساز یا نرم افزار مدیریت محتوای خود را در شرکت خود برنامه نویسی کرده‌اند و صرفا برای هر پروژه طراحی سایت تم عوض می‌کنند، وگرنه هر پروژه طراحی وب‌شان باید بیش از یک سال زمان ببرد!

در واقع اینگونه شرکت‌ها به جای اینکه به اشتباه فاحش خود در برنامه نویسی سیستم مدیریت محتوا با ذهن معیوب مهندسی و معماری نرم افزار ضعیف ایرانی اعتراف کنند و راستش را بگویند که چرخ را از نو اختراع کرده‌اند آن هم چرخی که یک هزارم ظرایف سیستم‌های مدیریت محتوای رایگان معادل بین المللی خود را ندارد، متوسل به چنین فریب‌هایی می‌شوند تا مشتری را از رفتن به سمت اوپن سورس‌‌های معتبر و معروف جهانی باز دارند.

پشتیبانی سایت شامل چه مواردی است؟

یکی از دلایل حسن شهرت گروه دیجیتال مارکتینگ الوند به یکی از بهترین شرکت پشتیبانی و طراحی سایت؛ دلسوزی، تعهد و خیرخواهی نیروهای پشتیبانی ما، در کنار تخصص و دانش فنی بالایی است که دارند است.

موارد پشتیبانی سایت که مشمول دریافت خدمات پشتیبانی طراحی سایت می‌شوند عبارتند از:

 1. اصلاح به هم ریختگی گرافیکی ظاهر سایت در یک مرورگر خاص یا بعد از آپدیت نسخه جدید مرورگر.
 2. پاسخگویی به سوالات پیش آمده برای مشتریان تحت پشتیبانی.
 3. اصلاح عملکرد نامعمول بخشی از سایت که قبلا درست کار می‌کرده است و اکنون درست کار نمی‌کند.
 4. پیگیری دلیل عدم لاگین درست مشتری در پنل مدیریت با حفظ جوانب امنیتی.
 5. تنظیم مجوزهای سطح بالا و اعطا یا ملغی کردن مجوزهای خاص به وبمستر ادمین سایت.
 6. برگرداندن بک‌آپ روزانه سایت بنا به درخواست مشتری.
 7. ارائه راهنمایی و مشاوره در زمینه‌های تولید محتوا،‌ سئو و بهره برداری درست از سایت.
 8. کمک به مشتری در ساختن فرم‌های الکترونیک پیچیده.
 9. رفع اشکال ارسال و دریافت ایمیل‌های میل باکس روی سرور.
 10. بروزرسانی پلاگین‌ها و افزونه‌های آپدیت شده و آپدیت هسته بدون بروز مشکل برای سایت.
 11. نظارت بر گزارش‌های امنیتی سایت و عکس العمل به موقع به تهدیدی خاص.
 12. ریموت زدن به کامپیوتر مشتری و بررسی مشکلی که در مرورگر، کامپیوتر و یا شبکه داخلی مشتری درباره سایت به وجود آمده است.
 13. اصلاحات جزئی در دیزاین صفحه اول، صفحات داخلی و رفع اشکالات گرافیکی و ظاهری که دستکاری مشتری مسبب آن بوده است.
 14. رفع مشکلات احتمالی دیده شده در سایت
 15. آموزش و رفع اشکال کاربران در بارگذاری محتوا
 16. گرفتن بک آپ منظم از دیتاهای سایت
 17. پاسخگویی و پشتیبانی در لحظه
 18. مشاوره تلفنی/واتساپ در رابطه با تولید محتوا و سئو سایت
 19. انجام تغییرات جزیی و ظاهری مورد نظر کارفرما
پشتیبانی سایت یعنی چه؟ منظور از پشتیبانی سایت چیست؟

در پاسخ به این سوال که پشتیبانی سایت چیست؟ باید گفت شاید مهم‌ترین فاکتوری که در انتخاب شرکت طراح سایت باید در نظر بگیرید این است که آیا پشتیبان مناسبی هست یا خیر؟ زیرا پروسه طراحی معمولا چندین هفته بیشتر به طول نمی‌انجامد اما این مرحله پشتیبانی است که چندین سال امتداد دارد و مشتری که سایتی را از شرکت طراحی تحویل گرفته،‌ در طول مدت بهره برداری سوالات زیادی برای وی پیش می‌آید و به مشکلاتی بر میخورد که طبیعتا نیازمند راهنمایی، کمک و حمایت متخصصین شرکت طراح است.

ممکن است این تصور پیش بیاید که اگر سایتی که روز اول شرکت طراح تحویل می‌دهد حرفه‌ای، اساسی و بی نقص باشد چرا باید به ایرادی بر بخورد که نیازمند پشتیبانی شرکت طراح باشد؟ و یا این سوال که چرا شرکت طراح سایتی طراحی نمی‌کند که به مشکلی بر نخورد؟!

در پاسخ باید گفت گرچه کار اساسی، استاندارد و علمی منطقا باید به کمترین مشکل در آینده بر بخورد و اگر سایت واقعا خوب کار شده باشد نباید چندان مشکلی برای آن پیش بیاید و نباید کار با پنل ادمین آن چندان سخت باشد که نیاز به راهنمایی تیم طراح داشته باشد و این مطلب درست سرلوحه ما در گروه دیجیتال مارکتینگ الوند است که:

علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد

اما نکته مهمی که باید در نظر داشت این است که سایت مثل یک محصول فیزیکی که کارخانه‌ای بیرون می‌دهد نیست بلکه موجودیتی زنده است بعد از تحویل به مشتری دائما در حال تغییر است:

 • سورس کدهای هسته وردپرس در حال آپدیت دائمی است.
 • سورس کدهای پلاگین‌ها و افزونه‌ها در حال آپدیت دائمی است.
 • سورس کدهای نرم افزار وب سرور و سیستم عامل سرور در حال آپدیت دائمی است.

 

به علاوه عملکرد ادمین سایت منشاء بروز مشکلاتی طبیعی می شود مثلا :

 • نام کاربری و کلمه عبور را بارها غلط زدن و بلاک شدن.
 • پاک کردن ناخواسته محتواهای مهم از روی سایت.
 • دستکاری‌های نادانسته در تم لیوت.

 

همچنین سایت در معرض بعضی تهدیدهای بیرونی هست که تحت کنترل شرکت طراح یا مشتری صاحب سایت نیست مثلا:

 • نفوذها، هک‌ها و تهدیدات امنیتی.
 • تحریم داخلی یا خارجی فلان سرویس بین المللی،‌ فلان سرور،‌ فلان پلاگین.
 • تغییر سیاست های کاری مشتری صاحب سایت و یا شرکت طراح.

 

پس سایت موجودیتی است که نیازمند حمایت و پشتیبانی دائمی شرکت طراح است و اینجاست که شرکت طراح می‌بایست صفات زیر را برای پشتیبانی حرفه‌ای سایت در خود بپرورد:

 • آپدیت همیشگی دانش فنی روز.
 • اطلاع از رخدادهای روز دنیای اینترنت کشور و دنیا.
 • انجام اقدامات پیشگیرانه و تمهیدات لازم برای عدم بروز مشکلات قابل پیش بینی.
 • فراهم آوردن بستری مناسب و بروز شونده و ویدیویی برای آموزش کامل و مستمر مشتری.
 • استنتاج منطقی علت بروز مشکل و عیب یابی صحیح.
 • کادر فنی با سواد ثابت و پایدار که هر روز تغییر نکنند.
 • بهره‌مندی از سامانه تیکتینگ، پشتیبانی آنلاین، ریموت و زیر ساخت‌های فنی لازم برای ارائه نظام‌مند خدمات پشتیبانی
 • مانند چت پشتیبانی سایت و پشتیبانی زنده سایت.
 • مردم داری، ادب و تواضع در حل مشکلات مشتریان.
 • صبر، حوصله و بردباری در تعامل با مشتری دارای اضطرار.

 

ما در مجموعه الوند، به گواه تماس‌هایی که مشتریان جدید با مشتریان در حال دریافت سرویس ما می‌گیرند، مفتخریم که به یکی از بهترین پشتیبانی سایت شناخته می‌شویم.

تاثیر اعتبار شرکت روی قیمت طراحی وب سایت

اعتبار شرکت چه تاثیری روی قیمت طراحی سایت دارد؟

خب، در بخش‌های بالاتر راجع به قابلیت‌های سایت‌ها و تاثیرشون توی هزینه راه اندازی سایت صحبت کردیم. ولی یه بحث دیگه‌ای که این وسط مطرح میشه، بحث شرکت طراحی سایته. کسی که می‌خواد کلی پول و زمان هزینه کنه و یه سایت همه چی تموم برای خودش یا کسب و کارش طراحی کنه، کجا باید بره، چه شرکت‌هایی مناسبند؟ هزینه طراحی سایت در کدام شرکت‌ها با توجه به خدماتشون مناسبه؟

 

شرکت‌های طراحی سایت بر اساس چه معیاری مقایسه میشن؟

بدون شک مهم‌ترین عامل تصمیم گیری، برآورد هزینه طراحی سایت اون شرکته. اما به این معنی نیست که اگه شرکتی قیمت پایینی برای طراحی سایت خودش ارائه داده پس اون شرکت خوبیه. چون از کیفیت خدمات شرکت اطلاعی نداریم. با بررسی نمونه کارهای شرکت‌ها می‌تونید تا حد زیادی از کیفیت خدمات مطلع بشین.

ایجاد تعادل بین قیمت خدمات و کیفیت خدمات، بهترین راه برای انتخاب شرکت طراحی سایت مناسب است. بهتره شرکتی که انتخاب می‌کنید خدمات متنوعی داشته باشه. چون امکان داره برای سایت‌تون به لوگو نیاز داشته باشین و یا بعد از طراحی سایت نیاز به بهینه سازی سایت‌تون داشته باشین. در این صورت می‌تونید برای تمام خدمات‌تون با یک شرکت قرارداد ببندید. این موضوع باعث میشه تا قیمت خدمات شما کاهش پیدا کنه و تعداد پرسنل شرکت هم از این جهت اهمیت داره که با افزایش تعداد افرادی که روی یک پروژه کار می‌کنند، زمان تحویل پروژه به مشتری کاهش پیدا می‌کنه. علاوه بر اون افراد برای سفارش طراحی سایت زمان کمتری رو در صف انتظار می‌مونند.

تاثیر پشتیبانی روی هزینه طراحی وب سایت

کیفیت پشتیبانی چه تاثیری روی هزینه طراحی سایت دارد؟

تجربه نشون داده پشتیبانی سایت یکی از مهم‌ترین مسائل برای مشتریانه. پشتیبانی می‌تونه در بروزرسانی، ایجاد تغییرات در سایت و ... به شما کمک کنه. در واقع سایت شما مثل اتومبیلتونه. اگه ماشین‌تون به طور مرتب سرویس و نگهداری نشه خراب میشه. پشتیبانی سایت هم مثل یه مکانیک اضطراریه. شاید شما هر روز بهش نیاز نداشته باشید ولی از آمادگی اون‌ها برای انجام کار حس خوبی پیدا می‌کنید. سایتی که پشتیبانی خوبی داره حس اعتماد و اطمینان خاطر بیشتری برای مشتری به همراه داره. معمولا لازمه هر روز به سایت سر زده بشه و بخش‌های مختلفش تست بشه تا اگه مشکلی به وجود اومده بود به سرعت رفع بشه. در صورت بی توجهی به این مسائل، سایت‌تون با نارضایتی و بی اعتمادی مشتری همراه میشه که در نتیجه باعث میشه مشتری‌های زیادی رو از دست بدید. اما سوالی که پیش میاد اینه که پشتیبانی تعرفه طراحی سایت رو چقدر تغییر میده؟

 

 1. آیا شرکت برای پشتیبانی سایت شما کادری را به صورت جداگانه در نظر می‌گیرد یا نه؟
  شرکت‌های معتبر معمولا نیروهایی برای پشتیبانی سایت دارن. پشتیبانی می‌تونه توسط افرادی که سایتتونو طراحی کردن انجام بشه. اما اگه نیاز به یه پشتیبان تخصصی برای سایت‌تون دارین می‌تونین این مورد رو به شرکت مربوطه اعلام کنین. راستی اینو بگم که تمامی پشتیبانی‌های سایت‌های طراحی شده توسط مجموعه الوند همشون 3 ماه پشتیبانی رایگان دارن و هزینه طراحی سایت رو تغییر نمیدن. اینو در نظر بگیرین که خیلی از مسائل مربوط به بعد از طراحی سایته. به خاطر همین میگم پشتیبانی رو دست کم نگیرین.
 2. هزینه پشتیبانی یک سایت به طور معمول چقدر است؟
  هزینه‌های پشتیبانی به مسائل مختلفی بستگی داره. با یه جستجوی ساده تو اینترنت متوجه میشید که بسته به موارد مختلف، پشتیبانی یه سایت وردپرسی بعد از طراحی سایت وردپرس چیزی حدود 300 هزار تومن تا 1 میلیون تومنه. هرچی تعداد موارد پشتیبانی بیشتر و پیچیده‌تر باشه این هزینه بیشتر میشه. راستی اگه سایت‌تون وردپرسی نباشه بازم هزینه‌تون بیشتر میشه. مشاورین گروه دیجیتال مارکتینگ الوند هنگام عقد قرارداد هزینه‌های دقیق رو به شما اعلام می‌کنن.
 3. به طور کلی پشتیبان سایت تا چه حد می‌تواند انتظارات مشتری را برآورده کند؟
  معمولا هنگام عقد قرارداد با شرکت پشتیبانی، تمامی مواردی که شامل پشتیبانی میشن بررسی می‌شن که اگه مشکلی توی هر کدوم از موارد به وجود بیاد شرکت موظفه به سرعت ایرادات رو رفع کنه. در واقع شرکت موظفه انتظارات مشتری رو به بهترین وجه برآورده کنه. خیلی وقتا مشکلاتی به وجود میاد که وظیفه پشتیبانی سایت نیست ولی پشتیبانان مجموعه الوند با کمال احترام این مشکلات شما رو هم حل می‌کنن و برای رضایت مشتری تمام تلاش‌شون رو می‌کنن.
 4. آیا پشتیبان سایت تنها به رفع ایرادات می‌پردازد یا در صورت نیاز جزییات صفحه را نیز تغییر می‌دهد؟
  پشتیبانی شامل رفع ایرادات، پشتیبان گیری، تغییر ساختار سایت و بروزرسانی‌های مربوطه هست.
  اما در صورتی که قرارداد سئو رو هم با شرکت ببندید می‌تونید موارد دیگه مانند تغییر محتوا، اضافه کردن محتوا و بروزرسانی مطالب قدیمی رو هم به شرکت پشتیبان بسپارین که البته هزینه بیشتری را داره. سئو سایت کمک می‌کنه سایت‌تون همیشه تو رتبه‌های برتر گوگل قرار بگیره و به فروش‌تون کمک زیادی می‌کنه.

 

پشتیبانی سایت شامل چه مواردی می‌شود؟

 1. بروزرسانی نرم افزار وب سایت
 2. بهبود مداوم سرعت سایت
 3. رفع خطاهای کدنویسی
 4. پشتیبان گیری
 5. بهینه سازی کدهای سایت
تاثیر سئو روی قیمت طراحی سایت

سئو تا چه حد روی قیمت طراحی سایت تاثیر می‌گذارد؟

شاید این کلمه رو شنیده باشیدش؛ سئو سایت. ولی خب اینکه سئو چیه و اصلا چه ربطی به هزینه طراحی وب سایت داره سوالیه که توی این گام باید بهش پاسخ بدیم. سئو یا SEO مخفف سه واژه در زبان انگلیسی (Search Engine Optimization) به معنی بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو هست. موتور جستجو همون گوگل خودمونه؛ شما موتور جستجو رو همون گوگل فرض کنید.

گرچه موتورهای جستجوی دیگه‌ای هم هستن مثل بینگ، یاهو، یاندکس و خیلیای دیگه که ما حتی اسمشونم نشنیدیم.

از بین این همه، فقط گوگله که واسه ما مهمه. چون بقیشون در مقابل گوگل واقعا هیچ عددی نیستن.

سوال بعدی اینه که سئو به چه دردی می‌خوره؟ شما وقتی کلمه‌ای روی توی گوگل سرچ می‌کنین، نهایتا صفحه اول و دوم گوگل رو سرچ می‌کنین. طبق آمار، حدود 30 تا 40 درصد از جستجو کنندگان، روی همون لینک اول کلیک می‌کنند. هر چی که لینک جایگاهش پایین‌تر بره احتمال ورود کاربر به سایت هم کمتر میشه.

حتما الان می گید: ای بابا، هزینه طراحی سایت کم بود، این سئو هم اضافه شد بهش. اما این نکته رو باید بدونین که چون سایت بدون سئو اونچنان توی نتایج گم میشه که حتی خودتونم نمی تونین پیداش کنید.

 

عوامل موثر بر قیمت سئو:

 1. قابلیت‌های عمومی سایت
 2. نوع کسب و کار رقبا
 3. بهینه سازی کدهای سایت
 4. نوع سئو
تاثیر ظاهر وب سایت روی قیمت طراحی سایت

ظاهر سایت تا چه میزان بر قیمت طراحی سایت تأثیر می‌گذارد؟

مهم‌ترین قیمت طراحی یک وب سایت ظاهر اونه که بهش طراحی بصری یا طراحی رابط کاربری (UI) میگن. طراحی بصری همون چیزیه که با چشم دیده می‌شه. رنگ‌ها، اشکال، تصاویر، فونت‌ها و یا حتی فضای سفید جز ظاهر اصلی سایت محسوب میشن. در کنار اون طراحی تجربه کاربری (UX) هم داریم که به تجربه کاربر در هنگام استفاده از سایت بر می‌گرده. آمارها نشون داده که بیش از 50٪ از مخاطبان، اعتبار سایت‌ها را بر اساس جذابیت بصری ارزیابی می‌کنن. با توجه به این توضیحات میشه تاثیر UI و UX رو بر قیمت طراحی سایت رو درک کرد.

 

نقش جذابیت بصری در طراحی سایت چیه؟

 1. جذابیت بصری بیشتر از هر چیزی جلب توجه می‌کنه
 2. هر چی برداشت اول بهتر باشه مخاطب بیشتر تو سایت می‌مونه
 3. ارتباط بیشتر مخاطب با سایت شما باعث موفقیت شماست
 4. بردباری مخاطبان در نادیده گرفتن خطاهای سایت بیشتر می‌شه
 5. با طراحی بصری می‌شه باعث برانگیختن احساس مخاطب شد
تاثیر نوع CMS روی هزینه طراحی سایت

نوع CMS چه تاثیری روی هزینه طراحی سایت دارد؟

CMS مخفف عبارت Content Management System به معنی سیستم مدیریت محتواست که یک سیستم نرم افزاری تحت وبه و به وسیله اون می‌تونید، بدون اینکه از برنامه نویسی سر در بیارید یا با شرکت طراح‌تون تماس بگیرید، خودتون محتوای سایت‌تون را مدیریت و بروزرسانی کنید.

CMS ها به دو روش طراحی میشن. در ادامه با ما همراه باشید. تا در مورد تاثیر CMS روی قیمت طراحی سایت مطالبی رو براتون توضیح بدیم. پس اگر می‌خواهید با نحوه قیمت گذاری طراحی سایت آشنا شوید این مقاله را از دست ندهید.

 

عوامل موثر در قیمت طراحی سایت با وردپرس

وردپرس یکی از سیستم‌های مدیریت محتوای آماده و متن باز است که امروزه به یکی از محبوب‌ترین درخواست‌های طراحی سایت تبدیل شده است. طراحی سایت وردپرسی راهکاری ایده آل برای راه اندازی یک سایت فروشگاهی و یا شرکتی می‌باشند به طوری که 64 درصد از CMS های دنیا وردپرسی‌اند.

 

در این جا عوامل تعیین کننده هزینه طراحی سایت با وردپرس را به شما معرفی کردیم تا با آن‌ها آشنا شوید.

 1. افزونه‌های وردپرس
  تعداد و نوع افزونه‌ها مستقیما روی هزینه طراحی سایت با وردپرس تاثیر می‌ذاره. پس قبل از طراحی سایت باید امکانات مورد نیازتون را بررسی کنید تا بتوانیم مشخص کنیم چه تعداد و چند نوع افزونه مورد نیاز است.
  نکته: بعضی از افزونه‌ها رایگان هستند اما برای برخی دیگر نسخه پولی وجود دارد که این مورد به اهمیت و کاربرد افزونه مربوط شود.
 2. قالب آماده یا اختصاصی
  برای طراحی سایت وردپرسی می‌تونید از قالب‌های آماده و یا اختصاصی استفاده کنین. قالب‌های آماده رو می‌تونید رایگان و بدون هیچ هزینه‌ای نصب کنید. قالب‌های اختصاصی مطابق سلیقه کاربران طراحی می‌شوند. که هزینه طراحی سایت وردپرسی با توجه به نیاز مشتری افزایش پیدا می‌کنه.
تفاوت طراحی سایت وردپرس با کدنویسی چیست؟ کدام بهتر است؟

در باب تفاوت طراحی سایت با برنامه نویسی سایت باید گفت، قطعا وقتی طراحی سایت با برنامه نویسی خاص منظوره برای شما و از صفر اتفاق می افتد، علاوه بر تلف شدن زمان بسیار زیاد و هزینه سنگین شما وارث تمامی باگ‌ها و خطاهای نرم افزاری خواهید بود که اولین کاربر نگون بخت آن هستید و تاکنون هیچ جای دیگر زیر بار تست و بازدید واقعی نرفته است و به تازگی لانچ شده است!

البته اینکه دیزاین کار و قالب سایت سفارشی و اختصاصی شما کار شود هیچ اشکالی ندارد و کار مرسومی است و ما هم گرافیک سایت را برای هر مشتری اختصاصی او و از صفر کار می‌کنیم. اما بحث برنامه نویسی درباره انجین و موتور نرم افزاری سایت است.

پس در موضوع فرق طراحی سایت با برنامه نویسی می‌گوییم تنها جایی که منطقی است شما دست به طراحی سایت با برنامه نویسی بزنید زمانی است که چنان ایده منحصر به فرد و غیر مسبوق به سابقه‌ای دارید که قبلا به ذهن هیچ کس دیگری در دنیا نرسیده است!‌ و لذا قبلا توسط هیچ کسی دیگری برنامه نویسی نشده است و هیچ سورس کاملِ آمادهِ باگ گیری شدهِ توسعه یافته زیرِ بار اجرا رفته‌ای برای آن وجود ندارد و لاجرم باید نشست و آن را از صفر نوشت ولو هر هزینه سنگینی به لحاظ وقت و پول به شما تحمیل کند!

اما در بسیاری اوقات اینطور نیست. وقتی شما یک سایت اطلاع رسانی برای معرفی محصولات شرکت خود می‌خواهید یا می‌خواهید یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید، در هیچ یک از کارکردهای موتور نرم افزاری سایت، تفاوت فاحشی با سایت های مرسوم ندارید، محض خطاست که از صفر بدهید برای شما برنامه نویسی خاص منظوره کنند. بلکه درست استفاده از وردپرسی است که ۵۵ هزار پلاگین آماده تست شده در میلیون ها سایت استفاده شده دارد که نظرات صدها هزار ادمین در آن‌ها پياده شده و پخته و مجرب گشته و شما بسیاری را رایگان و بعضی را با پرداخت مبلغی واقعا اندک با یک کلیک به سایت‌تان اضافه می‌کنید.

چرا مجموعه الوند، وردپرس را بالا قیمت می‌دهد؟ مگر وردپرس رایگان نیست؟!

در پاسخ به این سوال، توضیحاتی را عرض می‌کنیم.

 • هسته وردپرس و بسیاری از پلاگین‌ها روی بستر آن، رایگان هستند و تا جایی که مشتری خودش با صرف وقت وردپرس را بگیرد و راه اندازی کند، هیچ هزینه‌ای بابت طراحی سایت به او تحمیل نخواهد شد. اما در همه جای دنیا، وقتی شما طراحی تم و راه اندازی وردپرس، ورود اطلاعات، تامین هاست و پشتیبانی همین وردپرس رایگان را، به یک شرکت طراح سایت می‌سپارید، اخذ هزینه صورت می‌گیرد.
 • از متن سوال چنین برمی‌آید که پرسش‌گر تعجبش از بالا بودن مبالغ اعلامی گروه دیجیتال مارکتینگ الوند است. در پاسخ باید گفت:
  • ما را به لحاظ قیمت با که مقایسه می‌کنید؟ اگر منظورتان مقایسه با قیمت دهی آزادکاران و فریلنسرهاست، اصل مقایسه اشتباه است. شما قوام و کیفیت خروجی یک شرکت جا افتاده، با واحد مالی اداری و حقوقی و قراردادها و گرافیست‌های حرفه‌ای، اپراتورهای ورود اطلاعات، چندین نیروی پشتیبان پاسخگو و معماری اطلاعات و ... را با کیفیت خروجی یک نفر آزادکار مقایسه می‌کنید؟
  • مجموعه الوند یکی از معتبرترین شرکت‌های طراحی سایت کشور است که در مقایسه با دیگر شرکت‌های معتبر طراح وب قیمت‌های مجموعه الوند اصلا بالا نیست.
  • به شرحی که در این لینک آمده است ما فقط بالغ بر 19 میلیون تومان پلاگین‌های پولی را که قبلا یک بار با مبلغی به مراتب بالاتر و به دلار از منابع اصلی خریداری کرده‌ایم، بدون اخذ وجه در سایت هر مشتری به کار می‌گیریم که گارانتی آپدیت هسته و تمامی پلاگین‌های وردپرس، نقطه متمایز کننده ما از دیگر وردپرس کاران غیر اصولی در کشور است.
  • فرایند نیازسنجی که ما انجام می‌دهیم دیگر شرکت های طراح وب انجام نمی‌دهند. فرایند معماری اطلاعات همینطور، فرایند گردآوری محتوای مشتری همینطور. فرایند ورود کامل اطلاعات همینطور.
 • یکی از احتمالات هم این است که پرسش‌گر از آخرین باری که طراحی سایت کرده مدت زمان زیادی می‌گذرد و حواس‌شان به این مهم نیست که امروز چاپ 1000 عدد کارت ویزیت حداقل 2 میلیون تومان هزینه بر می‌دارد، یک فریلنسر آزادکار هم سایت را لااقل از 2 تا 10 میلیون تومان اعلام هزینه می‌کند. البته هنوز هم هستند کسانی که با زیر 500 هزار تومان طراحی سایت می‌کنند که البته پیداست چگونه سایتی به مشتری تحویل می‌دهند.
ضرورت طراحی سایت چیست؟ چرا سایت طراحی می‌کنیم؟

وقتی کسی می‌پرسد که طراحی سایت چه کاربردی دارد؟ و یا چرا به سایت نیاز داریم؟ ما در بر شمردن دلایل طراحی سایت و فهرست کردن مزایای طراحی سایت در می‌مانیم که به کدام دلیل از بین هزاران اشاره کنیم! اما اگر بخواهیم تنها یک دلیل طراحی سایت بیاوریم، باید بگوییم امروز آنقدر استفاده از موبایل و اینترنت، رایج و همه گیر شده که اگر شما در فضای مجازی، هنگام جستجو، پیدا نشوید، برای مردم به این معناست که اصلا وجود خارجی ندارید!

طراحی سایت اختصاصی برای ما مناسب است یا طراحی سایت با CMS؟!

یکی از سوالاتی که از سوی کارفرمایان بسیار از ما پرسیده می‌شود این است که نمی‌دانیم طراحی سایت اختصاصی برای ما مناسب است یا طراحی سایت وردپرس یعنی همان سایت‌های نیمه اختصاصی (CMS). خب ما در محتوای همین صفحه سعی کردیم که عمده تفاوت‌هایی که سایت های اختصاصی با CMS ها دارند را بررسی کنیم که بیشتر حالت مقایسه‌ای داشت. اما به طور کلی سه عامل هستند که شما قبل از سفارش سایت باید بدانید.

این سه عامل: نیاز، بودجه و توسعه پذیری و آینده نگری شما هستند. که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

نیاز شما از سایت

اولین و یکی از مهم‌ترین مواردی که قبل از سفارش طراحی سایت باید بدانید این است که دقیقا چه چیزی از سایت خود می‌خواهید، به عنوان مثال اگر می‌خواهید یک فروشگاه اینترنتی به مانند سایر فروشگاه‌هایی که می‌بینید باشد، یعنی بخش‌هایی فروشگاه، سبد خرید، محصول همراه با ویژگی محصول، تخفیف، تخفیف زمان دار، کوپن و … را داشته باشد یک سایت نیمه اختصاصی با وردپرس، پرستاشاپ و هر CMS دیگری می‌تواند نیاز شما را برآورده کند.
اما اگر یک ویژگی خاص مد نظر دارید مثلا این که سایت شما علاوه بر موارد فوق امکان مزایده گذاشتن محصول از سوی کاربر، پیشنهاد از سوی کاربر و خرید C2C داشته باشد باید به سراغ طراحی اختصاصی بروید. امروزه بستر CMS ها این اجازه را به ما می‌دهد که بسیاری از نیازهای کوچک را رفع کنیم اما اگر نیاز کلان باشد و احتیاج به تغییر در ساختار داشته داشته باشد سایت شما باید از صفر کدنویسی شود و به صورت اختصاصی طراحی شود.

 

بودجه شما

مورد بعدی که باید به آن توجه داشته باشید بودجه‌ای است که قرار است برای این کار اختصاص دهید. طبیعی است سایت‌هایی که به صورت اختصاصی و فقط برای شما کدنویسی می‌شوند هزینه بیشتری را در بر دارند و مدت زمان تحویل پروژه نیز طولانی‌تر می‌باشد؛ اما سایت‌های نیمه اختصاصی که توسط CMS هایی همچون وردپرس طراحی می‌شوند به این علت که کدنویسی آن‌ها اختصاصی صورت نمی‌گیرد و فقط برای شما شخصی سازی می‌شود هزینه کمتری می‌برد و بسیار هم سریع‌تر آماده می‌شود.
ممکن است شما مصمم باشید که یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید اما نیاز خاصی که دارید توسط پلتفرم‌های نیمه اختصاصی تامین نمی‌شود و شما بودجه طراحی اختصاصی را هم نمی‌توانید به آن اختصاص دهید، پس می‌توانید به طور موقت آن نیاز را کنار بگذارید و سایت خود را با CMS هایی مثل وردپرس، پرستاشاپ و … طراحی کنید و در صورت بازخورد مناسب و کسب درآمد از سایتی که دارید بعدا آن را توسعه دهید و به سایت اختصاصی تغییر جهت دهید.

 

آینده نگری و توسعه پذیری

در آخر باید به این موضوع فکر کنید آیا شما می‌خواهید تا آخر با چه روندی پیش روید و آیا نیاز به یک تغییر ساختاری خواهید داشت یا خیر.
به طور مثال اگر تصمیم گرفتید با CMS سایت خود را طراحی کنید باید به این مسئله فکر کنید آیا شما انتظاراتی و چشم اندازهایی دارید که مجبور شوید به کل ساختار سایت خود را عوض کنید و یک وب سایت جدید ایجاد کنید یا خیر، آینده نگری و توسعه پذیری موضوعی فراتر از نیاز حال شما هستند و شما در این مرحله باید به انتظارات و نیازهای بلند مدت خود نیز فکر کنید. البته همانطور که گفتیم بسیاری از نیازها با همان پلتفرم‌های نیمه آماده قابل برطرف کردن هستند مگر آنکه آن نیاز کلان باشد و تغییر می‌بایست به صورت کلی انجام شود.

طراحی سایت یا طراحی اپلیکیشن؟ کدام بهتر است؟

اگر ایده شما هم قابلیت پیاده سازی با طراحی سایت را دارد و هم قابلیت اجرا در قالب یک اپ موبایل با طراحی اپلیکیشن باید گفت:

 • اگر تعدادی مخاطب مشخص دارید که بنا به هر دلیل از شما حرف شنوی دارند و می‌توانید آن‌ها را وادار به نصب اپ موبایل کنید، شاید اپ برای شما بهتر باشد. اما اگر مخاطب شما بالقوه هر کسی می‌تواند باشد و باید با میل و رغبت خود تصمیم به نصب اپ بگیرد، بهتر است ابتدا سایتی ریسپانسیو بزنید و ایشان را با برند و کیفیت خدمات خود آشنا کنید تا در اثر مراجعات مکرر به مرور زمان مشتاق به دانلود اپ اختصاصی از روی سایت مذکور شوند.
 • اگر پاشنه آشیل موفقیت ایده شما کسب رتبه در موتورهای جستجو و بالا پیدا شدن در سرچ های مردم در گوگل است، باید طراحی سایت کنید نه طراحی اپ! زیرا این سایت است که می‌شود آن را سئو کرد، اپلیکیشن و اطلاعات داخل آن را نمی‌شود سئو کرد!
 • اگر هم باید طراحی سایت داشته باشید و هم طراحی اپ، باید طراحی سایت را اولویت دهید و زودتر از طراحی او، سایت خود را راه اندازی کنید. زیرا معمولا اپ باید به یک بانک اطلاعاتی آنلاین متصل شود و اطلاعات را واکشی کند و نمایش دهد. پس طراحی سایت با بانک اطلاعاتی باید زودتر اتفاق افتاده باشد.
علت این همه تشتت قیمت در بازار چیست؟

طراحی سایت امری تخصصی است که عامه مردم چندان از آن سر در نمی‌آورند و مانند موبایل و یا خودرو نیست که موضوعی شناخته شده برای عموم است. از طرف دیگر هر دانشجوی تازه فارغ التحصیل از دانشگاه به خیال خود وارد صنعت طراحی سایت می‌شود. کسب و کاری که ممکن است ورود به آن راحت باشد اما ماندن در آن و پا به پای فناوری حرکت کردن و خدمات با کیفیت به مردم دادن بسیار سخت است.

این زیاد بودن دست در صنعت طراحی سایت هم بر گوناگونی قیمت‌ها بی تاثیر نیست. از طرف دیگر خود موضوع طراحی سایت هم واقعا دارای ابعاد گوناگونی است که وجود بعضی طراحی سایت‌های بسیار ارزان و بسیار گران را مستدل می‌کند. به عبارت دیگر بسته به روش طراحی سایت هر شرکت، فناوری‌های مورد استفاده، فیچرهای سایت، تعداد صفحات و ... مبلغ می‌تواند تغییر کند.

لذا ضمن اینکه به مشتری حق می‌دهیم با شنیدن سایت 200 هزار تومانی و سایت 200 میلیون تومانی در بازار مکاره طراحی وب گیج شود و بابت این درد، با او ابراز همدردی می‌کنیم، اما راهنمایی که میتواند تا حدود زیادی مشتری را از سردرگمی نجات دهد این است که گرچه او در طراحی سایت سر رشته ندارد اما می‌تواند به قراینی بفهمد کدام شرکت اعلام قیمت‌هایش حساب شده، پارامتریک، مبتنی بر سنجش و دارای ملاک و معیار است و کدام شرکت دیگر کیلویی و حساب نشده!

قابلیت‌های اختصاصی موثر بر هزینه طراحی سایت

قابلیت‌های اختصاصی موثر بر قیمت طراحی سایت کدام‌اند؟

قابلیت‌های اختصاصی به نوع کسب و کار شما بر می‌گرده. به این صورت که هر کسب و کاری یک سری ویژگی داره که در سایت‌های دیگه پیدا نمیشه و روی قیمت سایت تاثیر می‌ذاره.

قابلیت‌های عمومی موثر بر قیمت طراحی سایت

قابلیت‌های موثر بر قیمت طراحی سایت کدام‌اند؟

 1. استاتیک و داینامیک بودن سایت
  تفاوت اصلی سایت‌های استاتیک و داینامیک در روش بروزرسانی و تغییر محتوای اون‌هاست. این کار شما را به طراح سایت‌تان وابسته می‌کند، زیرا حتی برای تغییرات جزئی نیز باید به طراح‌تان مراجعه کنید. اما سایت‌های داینامیک دارای یک پنل مدیریتی هستند که به کمک آن می‌توانید بدون داشتن دانش کدنویسی یا تماس با شرکت طراح خودتان محتوای سایت‌تان را تغییر بدید.
 2. قابلیت ریسپانسیو (واکنش گرایی)
  واکنش گرایی وب سایت به معنای نمایش صحیح و مناسب وب سایت در دستگاه‌های مختلف (موبایل، تبلت و ...) می‌باشد. واکنش‌گرا بودن وب سایت از اهمیت بالایی برخوردار است به جهت آنکه علاوه بر رقم زدن تجربه کاربری مناسب با توجه به الگوریتم‌های گوگل تاثیر بسیار زیادی نیز بر سئو وب سایت شما دارد. هرچند این قابلیت تاثیر قابل توجهی بر زمان و هزینه راه اندازی سایت شما خواهد داشت.
 3. نوع CMS سایت
  CMS سیستمی است که به کمک آن محتوای وب سایت‌تان را مدیریت می‌کنید. CMS ها بسته به نوع کسب و کار شما به دو روش طراحی می‌شوند. در روش اول از CMS های آماده استفاده می‌شود که طراحی سایت با وردپرس نمونه‌ای از اونه و در روش دوم یک CMS مخصوص شما از صفر کدنویسی می‌شود. که این دو از لحاظ قیمت طراحی سایت و زمان طراحی تفاوتی زیادی با یکدیگر دارند. در ادامه بیشتر با اون آشنا میشیم.
 4. میزان هاست مصرفی
  هاست‌ها کامپیوترهایی هستند که همیشه به اینترنت متصل‌اند و اطلاعات وب سایت را در خودشون نگهداری می‌کنند. هزینه هاست به حجم اطلاعات سایت و میزان بازدیدی که قراره از سایت‌تون بشه بستگی دارد. حجم هاست بستگی به خواست خودتون داره.
  نکته: بهتر است در شروع، برای کاهش تعرفه طراحی سایت از یک هاست کم حجم استفاده کرده و با پیشرفت کسب و کارتان حجم و کیفیت هاست رو افزایش بدید.
 5. تعداد زبان‌های سایت
  برای اینکه سایت‌تون قابلیت نمایش در زبان‌های دیگر را هم داشته باشد باید تغییراتی کلی، در طراحی آن ایجاد شود که قیمت طراحی سایت چند زبانه به ازای اضافه شدن هر زبان، به هزینه پروژه نهایی اضافه می‌شود.
  نکته: اگر سایت شما به صورت بین المللی کار می‌کند، پس لازم است تا قابلیت نمایش به زبان مقصد رو هم داشته باشه.
معتبر ترین شرکت طراحی سایت کشور کیست؟ چگونه شرکت طراحی سایت معتبر را شناسایی کنم؟

اعتبار چیزی نیست که شرکت طراح سایت بتواند از جایی بخرد، با ارگان یا نهادی لابی کند و یا بدون پرداخت بهای واقعی‌اش بدست آورد.

اعتبار، میوه دیررس یک عمر صادقانه خدمت کردن، خیرخواهانه کار کردن، به قول و وعده وفادار ماندن، به مشتری ارج نهادن و آبروداری و مردم داری است. معتبر بودن چیزی نیست که کسی درباره خود بگوید بلکه چیزی است که دیگران باید به زبان بیایند و درباره کسی بگویند.

اما بر اساس ملاک‌هایی می‌توان شرکت معتبر طراحی سایت را تشخیص داد. معتبرترین شرکت طراحی سایت ، شرکتی است که:

 • مشتریانش ذکر خیر او را داشته باشند: به مصداق ضرب المثل خوش‌تر آن باشد که حسن دلبران ... گفته آید در حدیث دیگران، به راحتی با رفتن به صفحه نمونه کارها در سایت هر شرکت طراح سایتی می‌توان وارد سایت های مشتریان آن شد و در آن سایت ها با مراجعه به صفحه تماس با ما مدیر فناوری اطلاعات تشکیلات را یافت و از او درباره کیفیت خدمات آن شرکت طراح استفسار کرد. اگر مشتریان متعددی به خوبی از خدمات آن یاد کردند محکم‌ترین گواه اعتبار آن شرکت طراح است.
 • بهترین سایت را برای خودش طراحی کرده باشد: به مصداق ضرب المثل کوزه گر نباید خود از کوزه شکسته آب بخورد،‌ طراح سایت هم نمی‌بایست سایت خودش دچار ضعف فنی،‌ وا افتادگی گرافیکی،‌ محتوای قدیمی،‌ غلط املایی و انشایی، سرعت لود پایین و سئوی ضعیف باشد.
 • ساز و کارهایش در ارتباط با مشتری جدید کامل و حساب شده باشد: به عبارتی اگر شرکتی در پاسخگویی و ارسال مدارک و اسناد و مکانیزم‌های ارتباط با مشتری تازه و سنجش و اعلام قیمت پروژه جدید،‌ دارای تاخیر و ضعف ارتباط و خطای سیستماتیک و مشکلات ساختاری باشد پر واضح است که در اجرا و پشت صحنه و پشت ویترینش به مراتب اوضاع بدتر از این است.
مگر وردپرس رایگان نیست؟ پس چرا شرکت‌های طراح با وردپرس مبلغ دریافت می‌کنند؟

هزینه‌ی طراحی سایت با وردپرس همیشه یکی از سوالات شایع مشتریان بوده است. مردم همیشه درباره هزینه‌ی طراحی سایت با وردپرس و هزینه ساخت سایت با وردپرس و هزینه طراحی سایت وردپرسی می‌پرسند. در باب هزینه سایت وردپرس باید گفت وردپرس رایگان است وقتی شما خودتان با آن سایت راه اندازی کنید. اما وقتی قصد استخدام تیمی متشکل از متخصصین حرفه‌ای دارید که ایشان سال‌ها از عمر خود را صرف شناسایی اکوسیستم وردپرس کرده‌اند تا یک سایت حرفه‌ای برای شما طراحی کنند باید پول تخصص ایشان را بدهید.

علاوه بر این گرچه هسته اصلی وردپرس رایگان است اما بسیاری پلاگین‌های کارآمد روی وردپرس غیر رایگان و پولی و حتی گران قیمت هستند. مواردی که ما در مجموعه الوند،‌ فارغ از رقم پروژه مشتری، برای هر مشتری، معادل ریالی، بالغ بر 19 میلیون تومان پلاگین خریداری شده استفاده می‌کنیم که مجموعه الوند، لایسنس آن‌ها را از سایت‌های اصلی بین المللی یک بار برای همیشه به دلار خریداری کرده است.

ملاک قیمت طراحی سایت چند زبانه چیست؟

امروزه افزودن زبان دیگر به یک سایت، خصوصا وقتی با سامانه‌های اوپن سورس جهانی ساخته شده باشد که همه جزو اولین فیچرها چند زبانگی را پشتیبانی می‌کنند، کار چندان پیچیده و دشواری نیست. ترجمه محتوای سایت بر عهده خود مشتری است و شرکت طراح ممکن است قدری در راست به چپ کردن دیزاین چپ به راست یا بالعکس به زحمت بیفتد. در گروه دیجیتال مارکتینگ الوند ما هر زبان بعدی را 25% مبلغ پروژه اضافه بها خواهیم گرفت. اما در بعضی شرکت‌های دیگر خصوصا آن‌ها که از سی ام اس ایرانی و توسعه یافته داخلی خود استفاده می‌کنند ممکن است منطق هزینه و تعرفه طراحی سایت چند زبانه با آنچه گفتیم متفاوت باشد.

هزینه طراحی یک سایت چقدر است؟

مشتریانی که می‌پرسند هزینه ساخت سایت چقدر است، در بازار مکاره شرکت‌های طراح سایت، به دلیل تفاوت قیمت‌های بی منطق و تفاوت زیاد قیمت‌ها، گیج می‌شوند. اما هزینه داشتن یک سایت شامل ریز هزینه‌های زیر است:

 1. هزینه ثبت سایت: مبلغی که بابت ثبت یک یا چند دامنه www پرداخت می‌کنید.
 2. هزینه طراحی سایت: مبلغ طراحی تم گرافیکی و قالب سایت.
 3. هزینه برنامه نویسی سایت: اگر سایتی نیازمند برنامه نویسی‌های خاص منظوره باشد هزینه برنامه نویسی آن کارکردها خاص هم باید لحاظ شود.
 4. هزینه سایت وردپرس: برای خود وردپرس لازم نیست پولی پرداخت شود اما ممکن است لازم باشد مبلغی را برای خریداری بعضی پلاگین‌های خریدنی لازم صرف کنید.
 5. هزینه ساخت یک سایت فروشگاهی: اگر سایت شما یک بخش فروشگاهی هم داشته باشد یا کلا ماهیتش فروشگاه اینترنتی باشد.
 6. هزینه راه اندازی سایت: هزینه آپلود و راه اندازی سایت روی یک سرور و انجام تنظیمات و کانفیگ‌های سرور.
 7. هزینه های پشتیبانی سایت: مبلغی که معمولا به صورت دوره‌های یک ساله بابت دریافت خدمات پشتیبانی به شرکت طراح پرداخت می‌کنید.
 8. هزینه تبلیغات سایت: مبلغی که مدیر سایت برای معرفی سایتش در فضای وب و اینترنت و گسترش تبلیغات در سایت‌های پر بازدید و شبکه‌های اجتماعی هزینه خواهد کرد.
 9. هزینه طراحی بنر سایت: اگر سایت‌تان نیازمند بنرهای گرافیکی خاص،‌ اسلایدهای هنری و ... باشد.
 10. هزینه نگهداری سایت: هزینه‌ای که خود شما و درون تشکیلاتی خودتان من باب پرداخت حقوق و صرف وقت برای بروزرسانی و نگهداری سایت خرج می‌کنید.
 11. هزینه ترجمه سایت: مبلغی که هزینه سایت دو زبانه و یا چند زبانه می‌کنید.
 12. هزینه افزایش رتبه سایت: اگر بعد از راه اندازی سایت بخواهید یک تیم سئوکار استخدام کنید.
 13. هزینه تمدید سایت: هزینه‌ای که سالانه بابت تمدید هاست، دامین و پشتیبانی پرداخت خواهد کرد.
وردپرس چه ویژگی‌های مثبتی برای طراحی سایت دارد؟ چرا باید از وردپرس استفاده کنیم؟

وردپرس به علت مزایایی که دارد بسیار محبوب شده است و شما نیز با دانستن این برتری‌ها به انتخاب وردپرس برای طراحی سایت خود مشتاق خواهید شد:

کاربری وردرپرس بسیار آسان است

محیط کاربری و پنل مدیریت وردپرس بسیار کاربر پسند و راحت است و به علت تکنولوژی که از آن استفاده می‌کند اضافه کردن محتوا، محصول، خبر، نمونه کار و … را در سایت بسیار سریع و آسان کرده است و شما با استفاده از ابزار بصری که در اختیار دارید می‌توانید به راحتی مطالب و محصولات سایت خود را مدیریت و بروزرسانی کنید. از این رو امروزه طراحی سایت وردپرس بسیار فراگیر شده است.

 

وردپرس بسیار منعطف و قابل توسعه است

وردپرس یک اسکریپت متن باز و مبتنی بر PHP است و هر برنامه نویسی که به PHP و ساختار وردپرس آشنایی داشته باشد می‌تواند افزونه جدیدی برای وردپرس تولید کند. برای مثال پروژه شما نیاز به رزرو وقت مشاوره با یک سناریو خاص دارد و شما به راحتی می‌توانید این بخش را به سایت وردپرسی خود اضافه کنید.

 

گوگل به وردپرس علاقه دارد!

هسته وردپرس برنامه نویسی بسیار دقیق و منظمی دارد به همین دلیل ربات‌های گوگل به راحتی می‌توانند مسیرهای محتوایی را شناسایی کنند و از طرفی در وردپرس متن‌ها، تصاویر و ویدئو را با بهینه‌ترین حالت ممکن برای گوگل بارگذاری کرد، به عنوان مثال به ویژگی alt تصاویر و سیستم تگ گذاری اشاره کرد. اما یکی از شاهکارهای وردرپرس داشتن افزونه‌ای قدرتمند به نام Yoast seo است که برای بهینه سازی محتوا بسیار کاربردی است. در واقع با طراحی سایت وردپرسی شما نیمی از مسیر سئو را به سلامت سپری کرده‌اید.

 

با وردپرس همیشه بروز باشید

وردپرس بطور مداوم هسته خود را بروزرسانی می‌کند و این امر موجب ارتقاء بخش‌های مختلف می‌شود. این بروزرسانی در تمامی بخش‌ها از جمله رابط کاربری، ارتقاء امنیتی، استفاده از نسخه های جدید PHP و بسیاری از جنبه‌های مختلف دیگر می‌باشد و این امر بسیار ارزشمند است.
خبر خوب در طراحی سایت وردپرس اینکه تمامی این اتفاقات به صورت رایگان و تنها با یک کلیک انجام می‌شود آن هم در چند ثانیه. همچنین در قسمت مخزن افزونه‌ها، تمامی افزونه‌ها با نسخه جدید وردپرس شما تست شده و با خیال راحت می‌توانید آن‌ها را نیز نصب و بروزرسانی کنید.

 

وردپرس امنیت سایت شما را تامین خواهد کرد

وردپرس توسط یک کمپانی بزرگ در دنیا ارائه می‌شود و تعداد زیادی از برنامه نویسان باتجربه و متخصص بر روی امنیت کدهای وردپرس فعالیت می‌کنند و همچنین با استفاده افزونه‌ها و تنظیماتی که در وردپرس وجود دارد می‌توان امنیت طراحی سایت وردپرس را کاملا تامین کرد.

 

وردپرس وابستگی شما را به شرکت‌ها کاهش می‌دهد

وردپرس یک اسکریپت متن باز استاندارد و بین المللی است که توسعه دهندگان بسیار زیادی در سراسر دنیا از آن استفاده می‌کنند. شما با طراحی سایت وردپرس دیگر وابستگی به شرکت خاصی نخواهید داشت و با داشتن فایل‌های پروژه خود می‌توانید از خدمات شرکت‌ها و افراد مختلف در سراسر دنیا استفاده کنید و از دغدغه‌های خود برای آینده پروژه را بکاهید.

 

وردپرس سرعت اجرا را افزایش می‌دهد

هسته و یا در واقع بک‌اند وردپرس از پیش آماده است و شما لازم نیست از ابتدا و صفر برنامه نویسی را انجام دهید و تنها لازم است پوسته سایت را طراحی کنید و یا حتی از قالب‌های آماده استفاده کنید و تنها بخش‌هایی از آن را ویرایش و یا تغییر دهید. در نتیجه شما با استفاده از طراحی سایت وردپرسی می‌توانید ماه‌ها در زمان خود صرفه جویی کنید و در نتیجه هزینه خود را هنگام شروع کار بسیار کاهش دهید.

 

وردپرس هزینه‌ها را کاهش می‌دهد

وردپرس یک اسکریت رایگان است و برای پیاده سازی زیر ساخت‌های سایت خود لازم نیست هزینه‌ای پرداخت کنید. همچنین وردپرس افزونه‌های رایگان بسیار زیادی دارد که شما می‌توانید برای گسترش طراحی سایت وردپرس خود از آن‌ها استفاده نمایید.

یک پیشنهاد ویژه برات داریم!

3 هدیه رایگان به ارزش 1.3 میلیون
فقط برای مشتری‌های اول

این 3 هدیه ارزشمند رو به هیچ وجه از دست نده:

 1. اخذ مجوزهای نماد اعتماد و نماد ساماندهی به ارزش 200 هزار تومان
 2. تولید 5 محتوای 1000 کلمه‌ای به صورت اختصاصی و سئو شده به ارزش 500 هزار تومان
 3. ارائه هاست یک ساله NVME با فضای 10 گیگ به ارزش 600 هزار تومان
برای ما ایمیل بنویسید.